Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnököknél mennyire gyakori,...

Főnököknél mennyire gyakori, hogy a munkahelyükön szegényebbnek akarják láttatni magukat, mint amik?

Figyelt kérdés
Mióta divat ez a fajta PR-fogás? Ha jól emlékszem, tíz éve még a villa és a kovácsolt-vas kerítés jellemezte a pénzeseket. Ez az "egy vagyok közületek fiúk és én is májkrémes kenyeret hozok ebédre" mennyire valós és mennyire megjátszott?
2020. febr. 1. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Magyarul akármit csinál a főnök az rossz...
2020. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ami őszinte, az nem lehet rossz. De nem egy vezető pozícióban dolgozó ismerősöm mesélte, hogy ha rendszeresen érintkeznek a munkásokkal, be kell "olvadniuk". Hogy nem azért járnak farmerben, mert az nekik kényelmes, és nem azért esznek túrós csuszát ebédre, mert azt szeretik.
2020. febr. 1. 13:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nehéz elfogadni, hogy vannak emberek, akik nem szeretik a rongyot rázni. Sok "főnök" jár olcsóbb vagy öregebb autóval, mint egy-két alkalmazottja. Van akinek fontos a flancolás, van aki meg megbújik és nem él nagy lábon, vagy ha igen sem dörgöli mindenki orra alá.
2020. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem a rongyrázásról beszélek vagy a szerénységről, hanem a képmutatásról.


És pedig de, pár éve hódít a milliomosoknál és a gazdagoknál ez a "ne nézz ki milliomosnak" trend, amikor már nem az a státusszimbólum, hogy öltönyben mész a merciddel a 10 percre lévő étterembe ebédelni, hanem ülj be a melósok közé és edd te is a májkrémes kenyeret vagy betanításnál viselkedj úgy az újonccal, mintha a legjobb barátok lennétek. És egyikkel sincs különösebb problémám, ha magából az emberből fakadna, nem pedig azért, mert az adott cég elvárja.

2020. febr. 1. 13:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem páréves dolog. Az ipari forradalom idején is több ilyen vezető volt, aki leült a munkások mellé enni. Sőt egy 80-as években született kutatás, amelyből könyv is lett foglalkozik a témával az Egyesült Államokban. Ők milliomosokkal akartak interjút készíteni. Ezért elmentek a legmenőbb környékekre, de kiderült, hogy a többségnek nincs egy millió dollárja befektetve vagy számlán. Aztán kiderült, hogy az átlag amerikai milliomosok nem élnek nagy lábon, hanem jó körülmények között ugyan, de nem luxusban élnek. Pénzük a befektetéseikből van főleg, míg azok, akiket gazdagnak gondoltak hitelből tartják fenn a jólétet vagy annak látszatát.
2020. febr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Arról nem írtak, hogy ez a vezetőknél mennyire volt szívből jövő és mennyire tudatos megjátszás?
2020. febr. 1. 14:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Többségüknek ez a komfortos közege. Illetve belátják józan ésszel, hogy saját erőből úgy lehet vagyonuk, ha nem költik el. Aki elköti a pénzét, az levágja az aranytojást tojó tyúkot. Kétszínű és álszent emberek mindig voltak, akik megjátsszák magukat, de a többségük, aki a "puritanizmust" választja nem az.
2020. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a könyv antikvárban megszerezheted. Thomas J. Stanley: A milliomos agy c.


A vagyonos emberek szokásait, hobbiját, pénzköltési szokásait vizsgálják, de olvasmányos formában.

2020. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlenül álszent és kétszínű viselkedés. Dolgoztam egy vállalatnál Írországban, ahol a középvezetőkek a betanításnál egyenpólóban és farmeben kellett megjelenniük és forgatkókönyvszerűen le volt nekik írva, hogy miket kell megkérdezniük az újaktól vagy hogyan kell viselkedni (pl. azért kínálták körbe a többieket kávéval és csokival, mert a felsővezető azt mondta nekik) és nyomatták az egy család vagyunk, nem csak a főnököd, de a barátod is vagyok-dumát, két hét múlva meg látod őket az iroda körül öltönyben és kosztümben, rád se néznek.
2020. febr. 1. 14:41
 10/13 A kérdező kommentje:
És ez nem a középvezetők hibája, akik diplomás emberek és gondolom sok köztük az emberséges, és nem hiszem hogy negyvenévesen havonta akarnak bohóckodni a tréningeken. Az egyikkel emberileg is összebarátkoztam, amikor már nem dolgoztam ott, mesélte, hogy ez nem őszinte jófejkedés, hanem forgatókönyvszerűen betanult és eljátszott szöveg.
2020. febr. 1. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!