Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális bérigény banki területen?

Reális bérigény banki területen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy 6 éve bankban dolgozom, de jutalékos rendszerben,de nagyon elegem van, nagyon stresszes az egész és most szeretnék váltani back office-ra. Beadtam több helyre nagyrészt termékfejlesztés, hitelellenőrzés, bírálati területekre, (korábban ilyen területen töltöttem a gyakorlatom, de az már rég volt. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi lenne a reális bérigény, ha gyakorlatom csak a gyakornoki idő volt (1 év) és ez is régen, illetőleg felsőfokú végzettséget kérnek hozzá, nekem viszont FOSZK rendszerben végzett 2 éves képzésem van, ami kb a régi főiskolai diplomának felel meg. Esélyes, hogy inkább csak juniornak vesznek fel? (sokmindenbe beleláttam itt is, szerintem megvan a tapasztalatom, de ez nehezen jön át nekik, ha az önéletrajzból csak annyit látnak, hogy "értékesítés")Ha egy junior pozi esélyesebb inkább, ott mennyi lenne a reális bérigény? Köszönöm előre is .

2020. febr. 3. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

"nekem viszont FOSZK rendszerben végzett 2 éves képzésem van, ami kb a régi főiskolai diplomának felel meg"


Sajnos ez nem igaz, mert a mostani alapképzés felel meg a régi főiskolai diplomának, a FOSZK az csak egy emelt szintű OKJ és a munkáltatók sem tartják többre sajnos. :/


Egy B2-es angol kiegészítve a gazdasági szaknyelvvel mindenképpen szükséges. Szerintem inkább a Junior szintet pályázd meg.

A reális bérigény pedig banktól és munkakörtől függően nettó 200 és 300 között bármi lehet.

2020. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A bérigényt nem tudom. De a FOSZK az felsőfokú végzettség, csak nem egyetemi/főiskolai.
2020. febr. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Édes istenem nem tudom még hányszor kell elmondani, mire eljut az emberek agyáig, A FOSZK NEM AD DIPLOMÁT, NEM FELSŐFOKÚ VÉGZETTSÉG, A FELSŐFOKÚ VÉGZETTSÉG AZ ALAPKÉPZÉSNÉL KEZDŐDIK.
2020. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első kettő, köszönöm szépen, én is ilyen 250 körül gondoltam, csak nagyon nehéz ezt meglépnem. A jelenlegi munkámmal 4-500 körül keresek, de minden nap szétvet az ideg, ezt sokáig nem lehet csinálni :) Plusz a jelenlegi helyemen elismert vagyok, én segítek pl az újaknak, mindenre engem kérnek meg, ami megtisztelő, de nagyon sok feladat és stresszes munka. Ezért szeretnék valami nyugodtabbat.


Utolsó, rosszul tudod: A Foszk az felsőfokú végzettségnek számít. Elsőnek igaza van, lehetséges, hogy nem a főiskolai diplomának felel meg, de attól még felsőfokú. És ha az van írva a munkaköri elváráshoz, hogy felsőfokú végzettség, azt gondolom, hogy megfelel a foszk is. Valószínűleg te még akkor nem végeztél foszkot. :) Ugyanazt tanultuk, mint az alapképzésesek, csak kevesebb óraszámban, és volt pár tárgy, ami nekünk nem volt, ezért rövidebb a képzés. Az oklevélre ez van írva: DIPLOMA Felsőfokú közgazdász asszisztens vállalkozási szakirányon

Szóval ennyit arról, hogy nem felsőfokú :) De ettől függetlenül csinálok egy sima alapképzést is most, de ezt még nem fejeztem be, utolsó fél évemben vagyok.

2020. febr. 12. 09:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Így viszont, hogy van folyamatban lévő tanulmányod, nyugodtan pályázz meg diplomás állásokat és kérj nettó 200nál mindenképpen többet. Legyen nettó 250 az alsóhatár.
2020. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Arra esetleg tud valaki válaszolni, (leginkább olyan érdekel, aki dolgozott már a banki szférában), hogy melyik bankhoz érdemes elmenni? Most 3 opcióm van: MKB, Takarékbank, Raiffeisen. Egyiknél sem dolgoztam még, mindegyik termékfejlesztés és hitel döntéshozatal pozíciók. Köszönöm előre is.

2020. febr. 21. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A Takarékhoz nem mennék, az már majdnem közszféra. Az MKB megincsak aggályos. De én multipárti vagyok.
2020. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Takaréknál nem ajánlottak sajnos jó fizetést :(

Inkább még megvárok visszajelzést máshonnan.

2020. febr. 24. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Végülis hova vettek fel? :)

Mi sikerült az elmúlt idő alatt?

2021. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!