Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan, hogy egy munkáltató...

Van olyan, hogy egy munkáltató egy szakágon belül megtudja, hogy az alkalmazottja volt valahol interjún?

Figyelt kérdés
Valamilyen kapcsolatokon keresztül kap fülest, ilyesmi. Hogyan megy ez?

2020. febr. 5. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, simán hallhat róla. Mi a kérdés?
2020. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem volt már ilyen. Még csak nem is interjún voltam, hanem csak válaszoltam egy recruiternek.
2020. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: A kérdés az, hogy mégis hogyan?


Hogy kell elképzelni, hogy a főnököm vissza tud ilyet hallani?

2020. febr. 5. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Van, én is jártam már így. Kicsi a szakma, gyorsan terjednek a hírek, a vállalatok vezetői általában jó baráti/haveri viszonyban is vannak. Régi egyetemi társak, volt kollégák, stb. Elég egy szakmai este, vagy összejövetel, esetleg egy teljesen más ügyben tett telefon, ahol már el is lehet kottyintani, hogy "te, az egyik mérnököd jelentkezett hozzánk".

Az is előfordulhat, hogy felhívják a régi cégedet és referenciát kérnek, ami ritka, ha konkurensről van szó, vagy ha látják az önéletrajzodból, hogy még ott dolgozol, de előfordulhat.

2020. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akinek kicsit érzékeny a téma, hogy itt válaszoljon rá, az nyugodtan írjon privát üzit.
2020. febr. 5. 15:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítólag profession-on is volt/van ilyen funkció cégek részére (fizetős) hogy ha valaki feltölt egy önéletrajzot, amiben szerepel a cégük neve akkor kapnak egy értesítést.
2020. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6: Ha ez igaz, akkor ez irtózatosan gáz.


Én magam nem kirugástól való félelelm miatt kérdem ezt az egészet.


Sőt, én örülnék is neki, ha tudna róla a főnököm, hogy kellek máshol is, hogy kicsit észbekapjon.

2020. febr. 5. 15:26
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hogy kell elképzelni, hogy a főnököm vissza tud ilyet hallani?"


Ahová elmész interjúra, ott valaki ismeri a te jelenlegi főnöködet/nagyfőnököt. És felhívja, hogy "te, Józsikám, nálatok mi a probléma, hogy az alkalmazottad le akar lépni?". Persze elvileg adatvédelem, meg társai, de ezt egy barát mondja egy barátnak, nem x Kft veztője y Kft vezetőjének.

2020. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A korábbi cégemnél ez úgy volt, hogy a recruiterek, akikkel a cég le volt szerződve, időnként megkörnyékezték a dolgozókat más ajánlatokkal. Aztán viaszacsorgatták az infot a line menedzsernek, h az illető váltani akar.
2020. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9: Wow! Ez se semmi! Mint egy politikai párt kb. (vagy szekta?)


Volt egy interjúm, ahol már konkrétan az volt a kérdés, hogy mikor is tudnék kezdeni, és asztali, vagy laptop gépet biztosítsanak nekem, és ezek után vissza sem hívtak.(?)


Ez tényleg az a típusú eset volt, hogy már vártak oda. Voltam én is pályakezdő, ez nem az a "majd értesítjük" típusú eltűnés volt...


A gyanúm, hogy kapcsolatba léptek a főnökömmel és valami történt, amiről nem tudok.


Ha így is volt se kirúgva nem lettem, se béremelést sem kaptam, bár egy ígéretet kaptam, gyanúsan pont ebben az időben a főnökömtől, de nem tartotta be már lassan 3 hónapja. Szóval csak még csalódottabb lettem és váltani akarok.


Lehet rossz nyomon vagyok, de gondoltam, hogy vannak durva esetek. Nagyon szépen köszönöm válaszokat! Persze szívesen olvasok még, ha valaki ír.

2020. febr. 5. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!