Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahol napi bejelentés van ott...

Ahol napi bejelentés van ott mikor köteles a munkáltató kifizetni a dolgozót? Van erre vmi szabály, törvény? Ezért az  összegért akkor aznap bármennyit dolgoztathatnak, nincs ennek vmi határa?

Figyelt kérdés

Január 21.-én voltam egy helyen próbanapon, délelőtt folyamán mindenkinek, a régi dolgozóknak is kihozták a papírokat, amin alá kellett írni, hogy x összeget átvettem, nálam ez 8600 Ft volt a többieknél 11000.

A pénzt azóta sem kaptam meg pedig kértem, hogy utalják el. Máshol aznap ki szokták fizetni.

14 órát dolgoztam aznap ezért az összegért, amit azóta sem kaptam meg.

Ráadásul néztem az ügyfélkapumon keresztül arra napra nem látszik hogy "lejelentettek" volna. Máskor mindig megjelent a listában, mennyi idő után látszik az?

Ez egy élelmiszeripari cég. Kétlem, hogy megfelelne az előírásoknak, a körülmények miatt sem,  szerintem senkinek nincs eü alkalmasságija sem...

Kérdés: mit tudok tenni???

Tudom nem kellett volna aláírnom akkor semmit!!!

Késő bánat, de mindenki aláírta.



2020. jan. 31. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Feljelented magad vagy együtt a többiekkel , fekete ingyen munka adócsalás fertőzés járványveszély .....
2020. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Tehetsz egy bejelentést, de sokat nem tudsz tenni. Aláírtad hogy átvetted a pénzt, úgyhogy innentől kezdve jogi követelésed már nem lehet. A lét szépen lenyelte a munkaadód, lehúzott egy napi ingyen melóval ez van. Tanulópénz volt a részedről.
2020. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hol jelenthetem ezt be?
2020. jan. 31. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Az EFO törvény és a Munka Törvénykönyve közösen szabályozza.

Legkésőbb a következő hónap 10-ig ki kell fizetni, de a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig. (esetedben jan.2-ig)

Nem készenléti jellegű munkakörben, vagy ha nem vagy a tulajdonos hozzátartozója, max. napi 12 órát lehet dolgozni (kivéve, ha egymás után több napot dolgozol folyamatosan) (a munkaközi szünet /ebédszünet/ nem számít munkaidőnek és nem is kell rá bért fizetni)

A minimálisan fizetendő összeg 787.-, ill. 1054.- Ft (attól függően, hogy minimálbéres, vagy garantált bérminimumos munkakörben voltál)

Ügyfélkapun keresztül majd február közepén láthatod: következő hónap 12-ig kell jelenteniük.

EFOsnak nem kell eü.alkalmassági.

Első körben beszélnék a munkáltatóval a helyedben, hogy fizessen ki (megemlítve, hogy ellenkező esetben a NAV és a NÉBIH figyelmébe ajánlod a céget)

2020. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

"14 órát dolgoztam aznap ezért az összegért, amit azóta sem kaptam meg."


Én a helyedben ugyanezt megkérdezném a munkáltatótól, hogy MIKOR kapod meg a pénzt? Lehet, hogy Ő a 10-ét veszi alapul és a többiek fizetésével együtt akar kifizetni.


Várj még addig, amíg mindenki meg nem kapja a fizetését és ha akkor sem kapsz pénzt, akkor már lehet "követelőzni", megemlítve, hogy ha nem fizet, akkor Te is teszel további lépéseket. Szerintem nem bölcs dolog NAV-ot, stb-t konkrétan emlegetni, mert a végén még mindent eltüntet és rendbetesz, mire kiérnek.

2020. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Február 12-ig fizetik meg utánad is a járulékot és velük együtt bérszamfejtenek.Utalással is fizethet februárban, nem köteles kifizetni a nap végén kpban. E.ü. kiskönyv meg efosnak is kötelező, nem a foglalkoztatás jellege határozza meg, hanem a kockázatbecslés irja elő és a Nebih vagy ántsz.
2020. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Aláírtad, hogy megkaptad a pénzt...
2020. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem tegyél az ántsz-nél bejelentést főleg ha nem felel meg a hely az előírásoknak. Még a végén valakinek összehoznak egy ételmérgezést.
2020. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy ha aláírta azt, hogy átvette az összeget, hogy van még mire várnia akár 10-éig, vagy bármeddig. Semmivel nem tudja bizonyítani, hogy nem kapta meg annak ellenére, hogy az átvételt igazolta.


Tanulópénz. Csak akkor írjuk alá, hogy átvettük, ha tényleg átvettük.


Bepróbálkozhatsz még a cégnél, de erősen aggályos, hogy bármit el tudsz érni. Egy próbát viszont lehet, hogy megér.


"Késő bánat, de mindenki aláírta."


És ugyan úgy nem kapta meg, csak aláírta? Ha így van, akkor össze kell fogni, és "verni az asztalt" a cégnél.

Sok lúd disznót győz. .)

2020. febr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam február 15-ig türelmesen várok mivel azt ígérte hogy küldi a pénzt. Ha addig az ügyfélkapumnál sem látom, se a számlámon nem lesz a pénz, akkor fogom jelenteni, de neki nem említem meg, nehogy rá tudjon készülni.

Szerintem egy élelmiszerrel foglalkozó cégnél mindenképpen kell eü alkalmassági...

Ha nem fizet akkor sokkal de sokkal többe fog kerülni neki, erről tenni fogok legalább mások ne járjanak így.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!