Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem lép fel szigorúan a...

Miért nem lép fel szigorúan a kormány azok ellen a tanárok ellen akik úgy szedik meg magukat hogy adózás nélkül feketén adnak magán órákat?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 14:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom. Kicsit számoljunk egy példát, bár nem vagyok a témában kompetens. Pl.: tanár néni ráér, heti 3 napon, suli után este, két-két órát adni (most tökmindegy hogy miből) 1 óra:4000,-ft. Akkor az heti 6*4000=24000,-ft, havi 96000,-ft. HA ÖSSZEJÖN! De tudod mit mondok neked, nem sajnálom tőlük!

Ha te igen, csináld utánuk! Csak tessék, ne szád járjon, csináld! Aztán majd megtudod.

2020. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sajnálom is mert kihasználjak azokat akik rászorulnak a külön órára. Ezért ilyen magasak az árak.
2020. febr. 5. 16:54
 13/21 A kérdező kommentje:
Na meg szándékosan rosszul hiányosan tanítanak hogy utána legyen miért külön órára mennie szegény srácoknak.
2020. febr. 5. 16:54
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom is mert kihasználjak azokat akik rászorulnak a külön órára. Ezért ilyen magasak az árak.


Oké, most legyen 3000 egy óra. Adózik, lesz 4500. Sokkal jobb neked, te sügér?

2020. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
90%

Csak a nyelvtanárokat fizetik meg, de őket sem ennyivel, reálisabb 1500-2500Ft 60percre!


Matekból korrepetáltam egy igazi észlényt, 10*3 óra és kaptam 1 üveg piát érte, mellesleg nem iszom alkoholt, aminek ő annyira örült, hogy kapásból el is tette az italt.

Végül kettes lett neki, de én biztos nem engedtem volna át, nagyon alap dolgokat sem fogott fel és számológéppel sem tudott ovis feladatokat kiszámolni pl. 4-5=???

24 évesen végzett gimiben, igazán kívánatos nő volt, sajnáltam mikor arról panaszkodott, hogy a vizsgán csak a melleit bámulták...


Kémiából írattam 3 hölggyel szintfelmérőt, a legjobb 2%-os lett, orvosnak szeretnének tanulni, 1 hetet terveztek a felkészülésre és a cél, hogy maximumot írjanak...

4*1 órát terveztek csoportosan jönni és 6000Ft lett volna a fizetség, összesen!


Munkahelyről voltak páran akiknek korrepetáltam a gyerekeiket, csak elfelejtettek párszol eljönni és üresben várakozhattam este 9-es járatomig.


Mondhatom kész élmény letolni 12 órányi előadást egy nap, IGEN-IGEN tudom én is ott vannak a 10 perces szünetek az előadások között, ami arra pont elég is, hogy "komótosan" 1-ik épületből átsétáljon az ember a másikba. Délután 2 után ezen szünetek viszont leredukálódnak 5 percre, ha ez ember nem megy WC-re és a maratont már rutinból lefutja még sikerülhet is átrohanni 2 épületen és irány a 6-odik emelet :)

Elismerem lassú vagyok, nem mindig sikerül időben kezdenem, ennek megfelelően végeznem sem, így 2 óra között elszoktam hagyni nekik a szünetet, amit már többen írásban is megjegyeztek!


Egy ilyen nap után kész élmény várni 2-3 órát szegény diákra, nem tehet róla, ha elfelejtette jelezni...

Ennél már csak az rosszabb mikor jelzi, hogy késik 20-30 percet, majd bő 1 órával később, hogy legyen inkább a holnapi nap.


Volt olyan szülő, munkatárs szerűség, de inkább felettes, aki kérés helyett utasított korrepetáljam a porontyát. Később őrjöngött, hogy megbukott a gyerek, kereken 0%-os lett, adjam vissza a pénzt!

A srác 40-ből 1 órán jelent meg, ráadásul késve és részegen, durván 7-8 percet tudott maradni szegény kimerült diák. Ez volt az első alkalom, a következő 4-nél jelezte késik, majd pedig, hogy mégsem tud jönni, 2 alkalommal ennyit sem tett meg, itt már televolt a **** vele és a szüleivel, a következő időpontokban nem vártam rá és ő sem jelentkezett.

Beadta, hogy jár hozzám és 5000Ft-ot kérek tőle alkalmanként, 2 hónapig ügyesen megoldotta az italozást!


Szerinted beakarom vállalni, hogy **** gyerekeket korrepetáljak? Inkább mondom sok embernek, hogy huh azt én sem tudom, nekem sem megy, stb., próbálok a lehetőség elöl is menekülni!

2020. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem unod még ezeket a kérdéseket?
2020. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%

"Sajnálom is mert kihasználjak azokat akik rászorulnak a külön órára."


loool. Pisztolyt nyomnak minden gyerek fejéhez, hogy menjen különórára? szerintem nem kötelező magánórákra járni. otthon apuci/anyuci is eltudja biztos magyarázni. ja vagy mégse... ez kb olyan, hogy minek fizessek az autoszerelonek ha beszarik az auto, csinalhatna ingyen is. az nem zavar, hogy ok jobban dolgoznak feketen, mint a tanarok? te szerencsetlen fogyatekos.

2020. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb magántanár nem vállal el ismeretlen magántanítványt, így egy tettenérős navos ellenőrzés szinte lehetetlen. Ha te mint magántanítvány dobod fel a navnál a tanárodat akkor a te szavad áll szemben a tanáréval. Azaz amit szeretnél arra nincs lehetősége és kapacitása a navnak. A jó tanár ajánlások alapján vállal diákokat és nem hírdeti saját magát.


Egy 20 éve tanító gimnáziumi matematika tanár ped 2 fokozattal, osztályfőnöki pótlékkal és a két gyerek után járó családi adókedvezménnyel nettó 290 ezret keres. Teljesen megértem a különtanáromat, ha óránként 4000 forintért felkészít engem az érettsegire emelt szinten. Nem sajnálom tőle és hidd el nem a tengerparta megy nyaralni.

Lehet ezért irigyelni és utálni a tanárokat, de én ezt az adócsalást elnézem nekik (kövezz meg érte). Kábé olyan ez mint az orvosok hálapénze.

2020. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
Hát itt baromira nincs képben senki. A házi magántanításért nem kell a tanárnak adózni. Ahogy pl a háznál végzett takarításért, bébiszitterkedésért sem. A munkaadónak van bejelentési és 1000 Ft körüli fizetési kötelezettsége. Ha valaki vállalkozóként, adózva csinálja az a saját döntése, hogy jogosult legyen később ellátásokra.
2020. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%
Igazad van, dögöljön meg a szomszéd tehene is!
2020. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!