Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelessége-e egy munkáltatóna...

Kötelessége-e egy munkáltatónak szállást (is) biztosítani a munkához? Külföldi munkavégezésre gondolok.

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban találkozom azzal hogy a külföldön munkát keresők, legyen az bármilyen munka teljesen alapvetőnek gondolják hogy a munkához jár szállás is.


Szerintetek ezt a baromságot honnan szedték ezek az emberek?


Felrakok egy hirdetést..Első kérdés: "szállás?" "szállás van?"


Szerintem nem vele járó dolog egy állással kapcsolatban, hogy a munkáltató szállást is biztosítson.


Szerintetek?



2020. febr. 5. 18:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert mindenki azt hiszi hogy a 8 általánosával alanyi jogon jár neki a szállás, belépési bónusz, napi kifizetés, kedvezmények, stb.
2020. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles.


Kiküldetésnél viszont igen. Tehát ha külföldre küldik dolgozni a belföldi munkáltatóval munkaviszonyban állókat.


De az nem ez. :)

2020. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
30%
Nem velejár. De én mindíg kaptam. Ha nem biztosítanák a szállást, 90% ,hogy hanyagolnám a céget ,mivel másik cég biztosít és ez anyagilag nem elhanyagolható. Sőt! Meg is kérdezik ,hogy megérkeztem e, megfelel e a szállás? Mint egy rendes munkáltató!!!
2020. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 qkker1 ***** válasza:
68%

Zeitfirmáktól /munkaerő-kölcsönző/ elvárható, hogy vagy a szállást biztosítsa, vagy Auslösét fizessen!

Ahol dolgoztam, igaz szakmunkásként, és beszélek németül is , br. 14€ + n. 7€ Auslösét kaptam.

2020. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kihívtak bécsbe dolgozni. Szállás az első 6 hónapban biztosított lett volna, kocsit pedig kezdéstől kaptam volna amég ott dolgozok. Igaz ez IT szektor.
2020. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem munkaerő kölcsönzés,teljesen normál állás, havi fizetés és egyéb juttatások.


Elvégre otthon sem ad a munkahelye az embernek szállást,még kedvezményesen sem.

2020. febr. 5. 18:35
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Én 5 éve dolgozom külföldön.

1 évet Londonban, 4 éve pedig már Dublinban.


Diplomás vagyok,műszaki területen.


Sehol senki nem adott nekem ingyen szállást.


Normális ember ugy kezdi a külföldi álláskeresését hogy van tőkéje.

Tehát tudja finanszírozni szükség esetén a lakhatását, megélhetését és a kiutazást legalább addig amíg el nem kezd dolgozni és jön az első fizetés.


Csak sajnos Magyarországon a legtöbben úgy kezdik az állást keresést külföldön, hogy se pénze, se semmije. És elvárja hogy kinyalják hogy legyen szállás meg egyéb.


Holott a saját lábon állás egyik alapvető feltétele hogy a keresetemből eltartom magam,és finanszírozom magam még ( külföldön is ).

2020. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Kedves rajmo biztosan nem fogadná el a díjjmentes apartmant, ha adják a munka mellé. Kedves kérdező, őt vedd fel!
2020. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen ingyen, de normálisabb munkaadók biztosítanak szállást . Nàlunk pl havi 300 eurot vonnak a bruttó bérből szállásra és munkahelyi étkezesre.

Ez még igy is olcsobb mint otthon, ha önállóan keresgélt albérletből jarnal otthon fele annyiért se dolgozni.


De otthon is pl ukrán vendégmunkàsokak komplett ingatlanokat bérelnek ki magyar munkaadók is.

2020. febr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

# 8


Ébresztő Csipkerózsika!


Díjmentes apartmant kiküldetéskor adnak meg maximum ha vezető beosztásban vagy.

Azt várhatod mikor kínálnak meg egy ingyen lakással csak úgy..legyél akár szakmunkás vagy diplomás.


Persze biztos lesz majd itt olyan aki kapott, de ez nem igazán jellemző és nem is jó döntés ha ilyen formában van lakhatása az embernek


Nem kötelessége a cégnek szállást adni.

Régen szar ha ugy mész külföldre h mástól függ a lakhatásod,ergo amíg ott dolgozol addig lakhatsz.


Sokan estek már pofára amikor ott hagyták a munkahelyüket,és így a szállásról is cuccolni kellett.


Ezért jobb ha az ember saját magának teremti meg a lakhatást,és nincs másra utalva.



Üdv a való világban!

2020. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!