Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelessége-e egy munkáltatóna...

Kötelessége-e egy munkáltatónak szállást (is) biztosítani a munkához? Külföldi munkavégezésre gondolok.

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban találkozom azzal hogy a külföldön munkát keresők, legyen az bármilyen munka teljesen alapvetőnek gondolják hogy a munkához jár szállás is.


Szerintetek ezt a baromságot honnan szedték ezek az emberek?


Felrakok egy hirdetést..Első kérdés: "szállás?" "szállás van?"


Szerintem nem vele járó dolog egy állással kapcsolatban, hogy a munkáltató szállást is biztosítson.


Szerintetek?



2020. febr. 5. 18:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

rajmo


Én hirdetést mindig úgy teszek fel hogy szállás nincs,de segít a cég megfelelőt találni.Vannak kapcsolatai,de ő saját maga nem bérel lakást ilyen célra.

Ezzel már ki lehet szűrni azokat akik egyik szállásos munkahelyről a másikra ugrálnak. Mert hogy sajnos nagyon sok ilyen van.


Aki hosszú távra tervez, annak szerintem nem probléma szállást találni és fizetni.

2020. febr. 5. 19:54
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én lízing cégnél voltam mindig, szállást a cég fizeti, voltam már olyan helyen is ahol reggeli is volt a szálláshoz. Fizu pedig.

13,20/St + MZ 0,85/Std + TG

Taggeld: 22 €und/oder 13,20€

22 €-> 9 Std

13,2 €-> 5 Std

10 oraztunk hétfő csütörtök.

Én pl sose értettem azokat akik kimennek 1800 nettoert direktbe, amiből 300 legalább a szállás...

De kérdésedre nem kötelező, de én nem mennek hozzád

2020. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, dehogy kötelező.


Csak azért fura, hogy magyarok között itthon keresel új munkatársat (nyílván olcsóbban, mint amennyiért egy ottani helyi lakos vállalná), aztán ki vagy akadva, hogy szállás kéne.

2020. febr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az volt a kérdés:


"Kötelessége-e egy munkáltatónak szállást (is) biztosítani a munkához?"


Nem.


Az más dolog, hogy valaki biztosít. De NEM KÖTELESSÉGE!

2020. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Felrakok egy hirdetést..Első kérdés: "szállás?" "szállás van?""

Ott áll a leendő munkavállaló 0 forinttal a zsebében, mi a fuxbúl menne ki a bizonytalanba.?

Kijöttem 2 interjúra 11 éve az mondjuk egy ezres.

Megkaptam az állást néhány hónap szállodázás, utánna lakásbérlés. Ez utóbbi belejött alhangon 5000-be. Ott álltam 3 hónap után kb mínuszban. Ezt hányan egedhetik meg maguknak a 20.000.000 forint hitelük mellett?

Ezt gondolom te is tudod. Tulajdonképp mi a kérdés? Esetleg csak dicsekszel, hogy munkaközvetítő vagy.

2022. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!