Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesten miért nem alap egy...

Pesten miért nem alap egy hotelos munkához a szállás?

Figyelt kérdés

Pesten pl annyi a fizetsés, mint egy albérlet (egyébként ez is szinte csak nálunk van),

Külföldön ahol több a kereset, ott alapból kap az ember egy lakrészt, de olyat is tudok ahol egy egyszobás apartman részt bérelnek a munkásoknak (usa)..


Igény is lenne rá, látom a hirdetésekbe majdnem mindig megkérdezi valaki hogy "szállás van"?


Igen, én megértem azt a dumát is hogy munkahelyre ne aludni menjen az ember, csak ismétlem ezek, akik ezt mondják, annyit fizetnek mint egy albérlet.. :)



2020. febr. 6. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Utazás nem játszik? Ha már USA, ott is 2-3 órát utaznak egy irányba.
2020. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tedd ki kérdésbe, az Én kérdésem másról szól, a Tied meg nem válasz, szóval.. ;)
2020. febr. 6. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert amíg találnak így is embert akkor minek vernék magukat extra költségekbe?
2020. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugyan azért, amiért bárhol a világba, a dolgozóért.
2020. febr. 6. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Mindenhol a világon telibexarják a dolgozót.

Máshol azért adnak szállást, mert ha nem adna nem találna munkaerőt.

Vagy szerinted pl. Ausztriában azért dolgozik minden kulimelót keleti vendégmunkás, mert imádnak minket? Lóxart, azért, mert az osztrák nem dolgozik annyiért.

2020. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert anélkül is találnak munkaerőt.


Meg aztán akkor akkor csődülnének oda az ilyen félcsöves fogatlan leszakadt régiók aljanépe. Ki akarná hogy egy nívós szállodában azok járkáljanak a vendég cucca között? Na ugye.

2020. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a vádló, heves hangnem, de igen, valószínűleg megtehetik.. :)


Azzal nem értek egyet hogy fogatlan csövesek lennének az igénylők, mivel van egy állás-szállás csoportom elég jó a rálátásom, hogy mindenki azt klrdezi pesten először :szállás van?


Külföldi hirdetések közt nagyon nehéz találni olyat, aki nem ad szállást..


Ismerőseim usába dolgoznak, mindenkinek bérelnek egy apartman részt, olyan mint egy kis garzon, és ez felett adnak kb 500 ezer fizetést.


Tényleg csak érdekelt, hogy mitöl olyan különleges ez a Pest hogy itt ugy indul, hogy annyi a fizu mint az albérlet..


Tapasztalataim szerint aki ilyen munkát vállal, a többség nem rendelkezik saját lakással.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2020. febr. 6. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Még egyszer - ez nem pesti sajátosság, de még csak nem is magyar. Nyilván egy ÁLLÁS + SZÁLLÁS csoportoban arra látsz példákat, ahol van ÁLLÁS és SZÁLLÁS is. De amúgy nyugaton sem feltétlen jellemző (főleg nem a városokban), hogy adnának minden dolgozónak szállást - pláne nem szobát a szállodában.


Az, hogy MO-n emellé még a bérek is olyanok, amilyenek azzal a kormánynál lehet kopogtatni: hiszen tudjuk, hogy MO jobban teljesít már 12 éve...

2020. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még egyszer..de inkább nem is, Én ezt a külföld dolgot másképp látom, külföldi hirdetésekben, az ottani, helyi hirdetésekben is benne van hogy szállás.

Tényleg nem találkoztam még ilyennel, és mindig meglepődnek a külföldiek is, ha a Pesti viszonyokat mesélem.


Mondom, aki ilyen munkát vállal, többnyire nem rendelkezik saját lakással, Pesten meg nem tud kivenni a fizetésből, ezért is lenne rá fokozottan igény szerintem.

2020. febr. 6. 16:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2020. febr. 6. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!