Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Lengyelországban ilyen előremutató munkaerőpiaci reformot akarnak bevezetni? Nem kellene Magyarországon is evidensnek kellene lennie?

Figyelt kérdés

[link]



A lengyeleknél beakarják vezetni, hogy kötelező legyen a bérsávot kiírni az álláshirdetésekbe és annak, aki ezt elmulasztja, azt megbüntetnék



Persze, mint a cikkből kiderül, ott is vannak, akik keresztbe akarnak tenni ennek az előremutató kezdeményezésnek.

Feltételezhető,hogy cégek is lobbiznak ellene.



Szerintem ennek evidensnek kellene lennie az EU-ban.Osztrák, német hirdetéseket nézegetve, ott is megtalálható a bér intervalluma.



Ennek rengeteg előnye lenne.

A béreket elkezdené felfele tolni Kelet-Európában is.Ugyanis a cégek is látnák egymás hirdetését.


Igazi munkaerőpiaci verseny lenne.

A vidéki cégek sem tudnának kartellezni a fizetésekkel.


2020. febr. 7. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ennek rengeteg előnye lenne.


A béreket elkezdené felfele tolni Kelet-Európában is.Ugyanis a cégek is látnák egymás hirdetését."


Ja, hogyne... Milyen jó is lenne... Idén 8 százalékkal nóttek a bérek, az árak meg 15-20 %-al január óta.

Amúgy a bérek nem attól nőnek, hogy látják a cégek a másik cégét, hanem ideális esetben a termelékenység növekedése miatt kéne.



Aki kétségbe vonná a 15-20 %-os áremelést, az menjen el egy piacra vagy boltba és nézze meg a zöldség-gyümölcs árakat. SZEZONBAN! 600 ft a mandarin? 1 db kígyóuborka 430 ft? Alma 450 ft? Miért??? A minimálbér nettó 107 ezer ft... A zöldségekről már nem is beszélek: paprika 1.200 ft, padlizsán, cukkini, karfiol, 1.300 ft/kg???

2020. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1#:

Én ma 700-ért láttam a piacon a mandarint, az uborkának most nincs szezonja, így felőlem lehet 1200 is...


Miért kell magunkat a legjobb országokhoz hasonlítani? Ne menjünk messzire, Szerbiában kiírják a fizut? Álmodozni lehet, hogy bezzeg Nyugaton kiírják, hát nálunk meg nem. Majd akkor, ha már tényleg nemcsak bizonyos szektorokban lesz hiány, hanem a mezei irodai munkára is. Majd akkor változtatnak. Azért, mert kiírják, szerintem nem fog feljebb menni, hanem a hr-es megnézni, hgoy a versenytárs mennyit ír ki és ő is annyit fog kiírni. Pont azért nem fogja megemelni a kiírást, nehogy elszemtelenedjünk...

2020. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2026-tól itthon is fel kell majd tüntetni a legkisebb bért adott pozinál.
jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!