Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen munkával mennyit lehet...

Ilyen munkával mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még fiatal vagyok, de összeírtam azokat a melókat ami a jövőben szerintem érdekelni fog. Az lenne a kérdésem, hogy az adott szakmában mennyit lehet keresni, lesz e értelme a jövőben és hogy milyen középiskolába érdemes menni (ha az adott szakmában szeretnék dolgozni):?

Sebész

Séf

Újságíró

Értékesítő

Média (operatőr, fotográfus)

Rendőr

Tudom ez így elég sokféle, előre is köszi a válaszokat



2020. febr. 9. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

- Sebész : láttál már vértől csurgó embert, felnyílt koponyával pl.? Hogy megy a kémia, hányadikos vagy? Orvosi egyetem gondolod, menni fog? (felvételi, stb)


Séf: azt ugye tudod, hogy ahhoz, hogy valaki séf legyen, ahhoz először kiváló szakácsnak kell lennie?


Újságíró - nem egy biztos megélhetés


Értékesítő- ez viszonylag működhet, viszont a fizetés jutalékos, ha nincs üzletkötésed, lehet, éhenhalsz...


Média (operatőr, fotográfus) - tele a padlás vele, nagyon nehéz érvényesülni


Rendőr - na ez még egy biztos "szakma" lehet, bár nem igazán keresnek jól - legalábbis az utcai rendőr.

2020. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld pacsi. Amúgy még a pszichológust kihagytam
2020. febr. 9. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Sebész: Jó esetben 35 éves korodra el is tudod végezni csúszás nélkül. Azért ehez kell egy olyan anyagi háttér, hogy meg tudd engedni magadnak. Viszont a fizetés innentől kezdve gyakorlatilag határtalan.


Séf: Ha bekerülsz egy jól menő étterembe akkor jól, de ide azért nem 1-2 év eljutni.


Újságíró: Keveset és szar munka.


Értékesítő: Jutalék rendszer. Ha jól csinálod sokat, ha nem akkor éhen halsz. Sosincs fix béred.


Rendőr: Diplomával kezdőnek simán kapsz 300 fölött. Viszont fentebb jutni nem nagyon van lehetőség, csak meghívásos alapon.


Pszichológust: Ha egy multinál HR-en dolgozol akkor nem túl sokat.

2020. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Rendőrnek menni most nagyon érdemes. Már diákként fizetnek neked mindent (is). Ingyen koli napi 3 étkezéssel, évente ingyen egyenruha 100k értékben, 2. évben már diákként nettó 90k fizetés, középfokú nyelvvizsgáért +20k / hó, stb. Hiányszakma, szóval már a képzésnél "elkényeztetik" őket. Az is igaz, hogy sokat kell dolgozni, de legalább anyagilag megbecsülik. Bár így kényeztetnék az informatikusokat is... :P
2020. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A négyes akkor hülyeségeket mond, hogy az valami hihetetlen.

Biztos azért szerelnek le az rendőrök százával, mert annyira megéri. Gombokért dolgoztatják őket. "2. évben már diákként nettó 90k fizetés"-ezt kiből szoptad ki? Hangosan felröhögtem. Több olyan ismerősöm is van aki volt olyan idióta, hogy rendészetire ment továbbtanulni, de még hírből sem hallottak ilyet. Egy dolgozó közrendőr kap 130-150k körül, mire fel és kitől kapna egy diák 90-et? Most, ha ezt olvassa egy rendőr biztos a falba veri a fejét.

2021. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!