Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni?

Figyelt kérdés
Sehova nem vesznek fel dolgozni, már körbejártam az egész várost es sehonnan nem hívnak vissza. Három helyről hívtak vissza de azt is csak azert hogy megmondják nem vettek fel. Mit rontok el? A számlák már a nyakamon és nincs miből kifizetnem. Mit csináljak másképp?

2020. febr. 10. 14:22
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Milyen munkara jelentkeztél és milyen végzettséggel?
2020. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gyári munkára, boltba árufeltöltőnek bolti eladó a szakmám.
2020. febr. 10. 14:44
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi van az önéletrajzodban? Pályakezdőként pályázol-e vagy van valamennyi tapasztalatod? Ha pályakezdő vagy, az iskolai gyakorlatot beleírtad-e? Hány éves vagy? Pár hónapos munkaviszonyaid voltak vagy több évesek? Marketinges-e az önéletrajzod vagy sablonos és nem tűnik ki a többi önéletrajz közül?


Ezer okról tudunk, hogy miért nem alkalmaznak bizonyos embereket, de még több lehet, amiről nem tudunk. Egyszer a buszon hallottam pl. hogy 40-es gyermektelen nőt azért nem vesznek fel, mert bármikor tovább állhat. Gyakorlatilag bármi lehet, ami miatt nem vesznek fel, én is úgy látom, hogy a legtöbb HR-es (tisztelet persze a kivételnek) úgy finnyázik a jelentkezőkön, mintha gyerekként az ételben válogatnának. Én is megkaptam már, hogy túlságosan ambiciózus vagyok :) Más cégeknél szerencsére ez nem akadály :D

2020. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
*jav. továbbállhat
2020. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzomba alap dolgok vannak amiket tudni kell rólam. 18 vagyok és 7 honapig dolgoztam egy gyárban.
2020. febr. 10. 17:42
 6/16 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Lehet ha gyárba mész már jobb a szakmát is letagadni. Még azt mondják túlképzett vagy. Azt nem szeretik a gondolkozik mert még megkérdőjelezi az idiótának tűnő döntéseket.
2020. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De épp ezaz hogy a szakmámba is próbáltam jelentkezni eladónak és ott se vettek fel, meg vissza se hivtak.
2020. febr. 11. 03:22
 8/16 anonim ***** válasza:
Strukturális problémák vannak a munkaerőpiaccal, mivel sok a büfészakos diploma, már a legegyszerűbb eladói munkára is tudnak válogatni diplomások közül is. Nem a te hibád, egyszerűen csak kezd megborulni a rendszer :/ Hosszú távra érdemes lenne elgondolkoznod a továbbtanuláson, ha van rá lehetőséged, bár tudom, hogy nem mindenkinek van :/
2020. febr. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem továbbtanulni és fizetnem kell a telefonszámlát amihez ugye munka kell
2020. febr. 11. 06:51
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Értem, de te is kell hogy értsd: nem mi döntjük el, hogy hova vesznek fel minket és mikor.
2020. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!