Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendszergazda vagy szállítmány...

Rendszergazda vagy szállítmányozási ügyintéző?

Figyelt kérdés
OKJ-s szintben gondolkodom jelenleg, melyiket ajánlanátok?
2020. febr. 12. 18:00
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Log-száll ügyintézőiről tudok nyilatkozni. Nyilván a fizetős érdekel, mert a SzC-sek már nem fognak indulni szerintem. Nos, ezek inkább csak vizsgafelkészítők. Oké, ehhez sok elméletet meg kell tanulni, de a gyakorlati rész... az semmi. Mármint úgy gyakorlat, amikor tényleg valami kapcsolódót csinálsz. Ez azt is jelenti, hogy egy komolyabb cégnél kb a nulláról kell kezdened, annyi apró előnnyel, hogy legalább néhány dologról már hallottál. De kezdőként nem biztos, hogy könnyű lesz elhelyezkedni.


Amúgy én azt mondom, hogy azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Mindkettőhöz sok gyakorlat kell, vagy bevállalni a nagyon alacsony, esetenként megalázóan alacsony kezdő fizetést. Hosszútávon mindkettő jó lehet, de: sok gyakorlat kell, valamint jól is kell csinálni...

2020. febr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szállítmányozáshoz szerintem kelleni fog 2-3 idegen nyelv legalább középszintű ismerete (angol, német).


Rendszergazda OKJ-val nem biztos hogy könnyen el fogsz tudni helyezkedni kapcsolatok nélkül. Tele van a munkaerőpiac OKJ-s informatikusokkal. Ha mégis ebbe fognál bele, akkor sokat kell majd tanulnod, hogy versenyképes legyél és próbálj meg letenni valami gyártói vizsgát önerőből (Cisco CCNA és/vagy Microsoft MCSE: Core Infrastructure) vagy ha Linux-al akarsz dolgozni, akkor LPIC vizsgák.

2020. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!