Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerikába most jelenleg...

Amerikába most jelenleg mennyire nehéz kijutni dolgozni? Illetve amúgy most 2020ban konkrétan mik a feltételek a kiutazáshoz?

Figyelt kérdés
Nos 26 éves férfi vagyok. És tavaly óta érdekel USA mint munkahely állam és megélhetés. Egy kettő Magyarországon müködő cégnek a honlapját átnéztem ahol Amerikai munkákat hirdettek szálloda. Épület takarítás stb. Nem tudom mennyire lehet ezeknek a cégeknek hinni. Igazábol minden fontos információ èrdekelne ezzel az Amerikai munkavállalással ès kiutazással kapcsolatban feltételek is. Vagy esetleg ti melyik országot ajánlanátok? Nos nekem még Svédország. Hollandia. Ausztria Franciaország ezeket kezdtek el még foglalkoztatni. Ami még távolabbi fogalom az Ausztrália. Vagy programok érdekelnek meg amelyekkel kilehet jutni. Munka az betanitott állás bármilyen .
2020. febr. 14. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem nehezebb, mint eddig.

Ha nagyon keresett a végzettséged pl orvos, akkor pofon egyszerű.


Viszont, van a zöldkártya lottó is, csak egy érettségi, angol nyelvtudás a feltétele és kaphatsz letelepedési és munkavállalási engedélyt az USA_ban.

2020. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Munka az betanitott állás bármilyen ."


Hát az a heéyzet, hogy betanított munkára ott vannak a mexikóiak és sok más Dél-Amerikából átment ember - akiket még nem toloncoltak ki.


"nekem még Svédország. Hollandia. Ausztria Franciaország ezeket kezdtek el még foglalkoztatni."


Beszélsz valamilyen nyelven? Vagy magyarul tudsz csak és rábíznád magad egy közvetítő cégre?


"tavaly óta érdekel USA mint munkahely állam és megélhetés"

Ha nincs semmilyen szakképzettséged, ami ott keresett, akkor felejtsd el - takarítót nem fognak az óceánon keresztül keresni. Tudod, mennyibe kerül oda egy repjegy? Több, mint 100 ezer ft.


Azt javaslom, hogy ha a betanított munkát hajlandó lennél végezni, akkor inkább tanulj itthon valami szakmát (villanyszerelő, víz-gáz, stb) és azokkal azért lehet rendesen keresni.

2020. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nos a végzettségem az informatikai grafikus. Ès b2 es szinten beszélek angolul Svédül pedig tudok alapszinten
2020. febr. 14. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Orvosként sem pofonegyszerű kijutni, szakorvosként jogilag nem is lehet... Egyetem után lehetséges kimenni, de a rezidens képzést ott kell már elvégezni.

És ennek is vannak követelményei...


Képzettség nélkül, a munkáltató nem fogja fizetni a munkavállalói vízumodat, ha nem a puszipajtásod.


Talán olyasmi állásokra érdemes lehet jelentkezni így is, mint rákhalászat hajón, de az a baj, hogy annak ellenére hogy mennyire extrém veszélyes, ugyanúgy rengetegen jelentkeznek ilyen állásokra.


Ha ki akarsz jutni, akkor még mindig az a legegyszerübb, ha kiházasodsz.

Ha nő vagy, akkor könnyű a dolgod, ha férfi vagy, akkor esetleg megfontolhatod a melegházasságot is...


Ha már lesz zöldkártyád, akkor valószínűleg könnyebben találsz majd betanított munkát is.

2020. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Campleaders vagy vendéglátóipari szezon munkák Florida, Golf clubba felszolgáló, stb. vannak leinformálható, szervezett formában most is. Az jó lehet ideiglenes vizummal, fél évig felmérni a terepet és azután adott munkáltató meghívó levéllel tartósabban is kint tud tartani, de ahhoz el kell érjed azt hogy Rád szükségük legyen mindenáron. Oceanjaróra se nehéz már kijutni , de hajós vízummal viszont szárazföldön nem tudsz dolgozni, max a cég officerekent, majd ha fellépkedsz a ranglétrán és kint fog.


Ausztráliába sokkal nehezebb már kijutni mint régen egy toll vonással 2010-vagy 11-ben áthúzták a hianyszakma listát, de oda sem lehetetlen. Mi is azt terveztük utána lett Kanada miután lekerültünk a skilked workers listáról amire adigjok lettünk volna.Ielts nyelvvizsgán egy srác volt , akinek mar mefguvo leveke stb meg volt. Épp aruta az itthoni lakásázlt higy 3 hónap mukva tudjon végleg kimenni. Ő annyit tett hogy anno a Frei dossziéban bemutatott 56-os migráns magyar üzletembernek irt egy emailt,aki ma mar pl a Carnivalnak épít hajókat, hogy szeretne nála dolgozni.Honapokig semmi valasz utana kapott egy ajánlatot tőle kinti próba munkára. Megcsinálta. Elégedették voltak mindketten igy kapott meghívó levelet.Csak a vízumhoz szükséges kötelező köröket lefutni jött haza.pl ilyen volt az ielts is.


Mi 2 ponttal maradtunk le Kanadáról anno igy be kellett vissza iratkoztak az egyetemet befejezni, de mire befejeztem már érdektelenné vált a tengerentúl mert itthon is találtunk megoldást.


Max turistaként, vagy egy fél évet ideiglenessel mennék ki. Eun belül Svédország nálunk is felmerült , de jobb es egyszerűbb itthon svájci és magyar jogviszonnyal közben utazgatni Európában.

2020. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Betanitott munkabol nem elsz meg kint. En nem talalkoztam olyannal aki normalis eletszinvonalat tartott volna felnt takaritasbol.
2020. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-esnek, a zöld kártya lottó sem úgy működik azért, hogy kihúznak és már csomagolhatsz is. Ott is vizsgálják, hogy miből tudsz ott megélni, vagy miből fogod fenttartani magad, most pontosan nem tudom hány millióval, de rendelkezned kell ahhoz, hogy egyáltalán szóbajöhessen a letelepedési.
2020. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!