Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondanátok ha béremelés...

Felmondanátok ha béremelés helyett bércsökkentés lenne a cégnél?

Figyelt kérdés

Kis cég, 8-an vagyunk, és mivel a garantált minimálbéres dolgozók (3 ember) emelést kaptak kötelezően ezért a főnök belengette, hogy az én meg a másik ember fizetéséből jön majd ez le, mi többet keresünk mert magasabb pozicióba vagyunk. Előszőr azt hittük viccel , de aztán megmondta, hogy komolyan gondolta.. járt már valaki így?

Ott hagyni nem akarnám a helyet mert jó bért kapok, el is fogadom, hogy nincs emelés mert így is átlag feletti a többi hasonló céghez képest, de csökkenteni?


2020. febr. 21. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Fel.
2020. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Várd ki szerintem. Nekünk 200 fős cégnél is jött egy ilyen elmebeteg vezető, aki azzal nyomta le a torkunkon hogy csak 20 ezret kapunk vagy a kiküldetésben levők 20 eurót, hogy elmondta hogy ez nem emelés hanem rendezés. Akinek kevés van, annak emelnek akinek sok annak lehet csökkenteni. Senkinek sem csökkent, azért mondta hogy örüljön a marha hogy nem emeltek. De nem is csökkent.
2020. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz, hogy fizetést csökkentsenek, elviekben alá kellene írnod egy munkaszerződés-módosítást, de jogilag ezt nem kötelező aláírnod és ha ők emiatt elbocsátanának, nem indokolhatják azzal, hogy nem írtad alá a szerződésmódosítást. Jártam már így, én eljöttem, mert más dolgok sem passzoltak, de tudj róla, hogy ha új szerződést tolnak a kezed alá, nem kötelező aláírnod!
2020. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

A szerződés szerinti béred csökkenteni csak akkor lehet, ha az ezzel kapcsolatos szerződésmódosítást Te is aláírod, egyébként nem.


Az aláírás részedről NEM KÖTELEZŐ! Ha nem írod alá, akkor marad hatályban az eredeti, a benne foglalt (magasabb) bérrel, és a cég nem tud mit tenni elenne.


Amiket szokott tenni a munkáltatók közül a mocskosabb fajtája:

- Elbocsátják a dolgozót. Egy ilyen "bérrendezés" után ez eléggé aggályos, és nagyon meggondolandó, mivel a felmondást a munkáltató köteles indokolni. Az indoknak valósnak kell lennie, mert ellenkező esetben megtámadható és következményei lehetnek rá nézve.

(Magam részéről egy szemétkező munkáltató miatt lettem 1,5 millióval gazdagabb, mint minimálbéres)

- Olyan körülményeket teremtenek, ami miatt a dolgozó önként és dalolva felmond inkább.

- Biztosan van még egy-két dolog a tarsolyukban a gerinctelenebb fajtáknak.

2020. febr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

Troll alert!

Egyébként nem írnám alá, rúgjon csak ki :)

2020. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (nagyobb cég) szerződésmódosítás mentes bércsökkentést hajtottak. Elvették a cafeteria jó részét. Megugrott a fluktuáció.
2020. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bónusz meg a cafetéria nem a bér része. Ezért nem szeretem németeknél sem amikor olyan konstrukció van hogy a bér negyede az prémiumként van elszámolva. Nemszokták, de simán elvehetik, ha rosszabbul megy.
2020. febr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nálunk (nagyobb cég) szerződésmódosítás mentes bércsökkentést hajtottak. Elvették a cafeteria jó részét. Megugrott a fluktuáció."


A béren kívüli juttatás csak ADHATÓ kategória, akkor veszik el, amikor akarják. Ha nem adják már, az nem bércsökkentés kategória. Ez nem szokott a szerződés része lenni konkrétan. Ha van olyan ostoba a cég, hogy szerepelteti a szerződésben úgy, hogy ezt biztosítja, akkor köteles még akkor is, ha egyébként jogszabály elvonja a lehetőséget rá. Akkor átnevezi a gyereket, de muszáj fizetnie, kivéve, ha a szerződésben is feltételekhez köti annak megfizetését.


Nem mindegy a szövegezés, az ördög a részletekben bújik meg. :)


Viszont a szerződés szerinti béred önkényesen nem csökkenthetik. Mese nincs...

2020. febr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!