Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MKB, Takarék, Raiffeisen?

MKB, Takarék, Raiffeisen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az utóbbi időben munkahelyváltáson gondolkoztam. Összesen 3 helyre hívtak be. Az mkb-ban vállalati hitel döntéshozatal, a takarékbanknál lakossági hitel döntéshozatal vagy fogyasztási termékmenedzser, és a Rafinál pedig szintén fogasztási hitel termékmenedzser. Tapasztalatom van értékesítésben és döntéshozatalban, termékmenedzseri oldalon nincs, esetleg annyi, hogy az értékesítési munka során sok termékfejlesztési workshopon vettem részt. Egyrészt érdekelne egy reális fizetési igény. (480.000 ft bruttót adtam meg, ez reális? )Van felsőfokú végzettségem, de nem bsc, hanem foszk, felsőoktatási szakképzés, közgazdász. Viszont 6 éve dolgozom a banki szférában, nem vagyok pályakezdő, tudok nyelvet is. Illetve mivel behívtak (és ezt tartalmazta a cv) szerintem ez nem gond. Ami még érdekelne, hogy melyik bankot javasolnátok? Nekem mindegyik pozi tetszik, igazából a bank üzletpolitikája, stratégiája érdekelne, a légkör a banknál, előrelépési lehetőségek, stb. Azt hallottam, hogy az mkb-nél sok az ellenőrizgetés, kb mindent időre kell végezni és valaki tanácsolta, hogy kerüljem, mert hogy nagyon bürokratikus. A Raiffeisenben már voltam interjún, nagyon szimpatikus volt az épület is, a hr is, a vezető is, érdekelne, hogy aki ott dolgozik, szereti-e és miért :) illetőleg a takaréknál azt hallottam, hogy nem jó a fizu és nagyon kezdetleges az egész, de jó a csapat, és van összetartás. A takarék és az mkb fix interjú, a Rafitól várom a választ. Melyiket fogadjam el, ha esetleg mindegyik sikerül? Köszönöm szépen előre is.

2020. febr. 21. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
480 bruttó az nagyon kevés szerintem.
2020. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a 480 bruttó nagyon kevés, főleg hogy több éves banki tapasztalatod van és tudsz nyelvet. Én inkább minimum bruttó 650-et adnék meg, de még ez is kevés lehet, akár több is lehet. Én banki tapasztalat nélkül és alapfokú angollal kerestem januárban bruttó 500 felett a Raiffeisennél. Hamar ott hagytam, mert nekem nem jött be. Az interjún az épület és a hely atmoszférája engem is elvarázsolt, a filmekbeli banképületekre emlékeztett. Azonban az első munkanapon rájöttem, hogy a munkaterület kevésbé ennyire varázslatos, sima szocreál retró hangulatú folyosókáosz-szerű irodák vannak fent. Arról érdemes tudnod, hogy tavasszal költöznek, mégpedig az Árpád hídhoz. Míg ott voltam láttam terveket az új irodaház belsejéről: egylégterű openoffice szintek lesznek, az emberek egymás hegyén-hátán, cél hogy minél kisebb magántere legyen egy embernek a közvetlenebb munkakapcsolat érdekében,és egy íróasztal is kb. egy normál asztal fele lesz, hogy tényleg csak a géped elférjen rajta. Más bankoknál (pl. Budapest Bank) van lehetőség heti pár nap homeofficera, itt nincs, így én részben emiatt is mondtam fel, hisz nem bírnám heti 5 napban az open office-t.

Ezen kívül a kollégák is érdekes emberek voltak. Hiába diplomás emberek, hiába nem kell az ügyféllel találkozniuk, különösen fusztráltnak és idegbetegnek tűntek, amit kifejezetten ocsmány, útszéli egyszeri embert megszégyenítő trágár beszéddel igyekeztek kiadni magukból. Sokszor kellemetlenül éreztem magam, mert ez az ocsmány hőbölgés eddig egy munkahelyemen sem volt jellemző.

Ezen kívül a munkaidő hivatalosan 8 óra, fél óra ebédszünettel, de elvárt volt a napi fél, de inkább bő egy óra túlóra. Holott lényegében senki sem dolgozott ennyit egy nap, de a ugyebár a jelenlétet nézik nem az elvégzett munkát. Én egyszer próbáltam elütni az időt egy jó háromnegyed órás ebédszünettel, ám amikor visszaértem megszólt a főnököm, hogy azt hitte már vissza se jövök, mert fél órás az ebédszünet. Ellenben egyszer akartam elmenni fél 5-kor (8-ra jártam dolgozni) és arról tájékoztatott, hogy 5 előtt semmiképp nem ajánlott elmenni, de inkább a negyed vagy fél 6-ot várjam meg.

Szóval rugalmatlanok, fusztráltak, idegesek. Szóval én egy hónap után felmondtam, tőlem távol áll a Raiffeisen hozzáállása és a stílus amit képvisel a munkavállalókkal szemben.

A másik kettőrök nincs tapasztalatom. Egyszer 5 éve a Budapest Banknál voltam nyári gyakorlaton, ők jóval rugalmasabbak és nyugodtabbak voltak, úgyhogy ha már mindenképp bank akkor azt tudom ajánlatni, de a Raiffeisennek én többet a közelébe nem mennék :)

2020. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első és második is, nagyon szépen köszönöm az őszinte véleményeteket! Mivel nincs meg a diplomám még, csak a foszk, ezért nem adtam meg többet, de már kicsit megbántam. :) Nem gond, amit jelenleg dolgozom, attól bármi jobb lesz. Egyelőre semmit sem jeleztek egyik helyről sem, pedig jó volt az interjú. A takarékban sajnos br 400-at ajánlottak. Az mkb-ban ugye 480-at mondtam, erre nem mondtak semmit, csak felírták. Még azon aggódom, hogy most van egy olyan hír a közbeszédben, hogy a Takarék fel fogja vásárolni az MKB-t és a BB-t is, így ha az MKB -hez megyek, elképzelhető, hogy lesz majd leépítés és meg fog szűnni a munkaviszonyom. Jó eséllyel adnak majd állást a Takaréknál,vagy nem... De persze ez 3-5 éven belül fog lezajlani. Egyébként én brutálisan sokallom a 650 bruttót, de természetesen elhiszem, és jó lenne nagyon ennyit keresni :) Szerintem itt is határozottabbnak kellett volna lennem, de sajnos nem írtam ki időben a kérdést, ismerőseim pedig , akik szintén banknál vannak hasonló területeken, nekem ezt mondták, hogy a 450-480 között reális. Köszönöm szépen még egyszer!
2020. febr. 24. 20:47
 4/9 A kérdező kommentje:

Második még annyi, hogy én sosem értettem ezt az "egyre kisebb munkaterület" dolgot, de egyre több helyen játsszák ezt. A jelenlegi helyemen is az van, hogy egy időben voltak még paravánok az asztalok között, hogy mindenki rendesen tudjon koncentrálni, mert sokat telefonálok is, nagyrészt cégeknek és nagyon zavaró tud lenni az, ha a másik oldalon vihognak. Ennek ellenére most az összes paravánt leszerelték, új irodába költöztünk, ami sokkal kisebb lett, és nincs is mindenkinek fix helye, amit nem is értek... (néha ügyfélnél vagyunk és nincs mindenki mindig bent). Vagyunk 20-an de csak 15 hely van, nagyon szuper.

A másik, hogy a párom a fundamentánál van, ők is most költöztek ki nem rég a MOM-hoz, de egyszerűen szörnyű. Nagyon jó az irodaház, teljesen modern, felszerelt, de egyszerűen semminek nincs helye, ebédelni se lehet normálisan, mert nincs elég mikró, ülőhely, persze az irodában nem ehetsz... B opció: lemész a lenti étterembe 3000 ft-ért enni. Az iroda mellett közvetlenül van a mosdó, ahol nincs semmi előtér, így ha bemész, egyből látja mindenki, hogy mikor mész be is mikor jösz ki, hangszigetelés semmi... Az egész szörnyű, én biztosan nem dolgoznék ott. Ez most nevetségesen hangzik, de így van. :)

2020. febr. 24. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Termékmenedzser pozícióban még nettóban is kevés ez a bérigény. Ismerősöm pont a Raiffeisentől jött el a Budapest Bankhoz termékmenedzsernek, és ennek többszörösét (!) kapja. Neki sincs diplomája amúgy, csak 10 év banki tapasztalata.
2020. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Számomra ez elég megdöbbentő, ugyanis a takaréknál furán néztek rám, mikor közöltem, hogy br 500 :) de hát kinek mi.. a BB-hez is be akartam adni, de sajnos ha jól tudom, meg fog szűnni, megveszi a takarék.
2020. márc. 1. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. A Raiffeisennél kis sötét "telefonfülkék" lesznek kialakítva, ott lehet majd intézni mind a magán, mind a céges telefonhívásokat, ezzel nem zavarva a többieket. Persze gondolom ha csak valaki pár percet telefonál akkor nem fog oda különvonulni, hanem a nyitott irodában csapja majd a zajt.

Konyha a Raiffeisennél sem lesz csak kis sarok talán mikroval, esetleg egy kisebb hűtővel, de enni nem tudnál ott, mert nem lesz hozzá asztal, helyette a földszinten lesz egy étterem.


Lehet, hogy a bruttó 500-at keveselték és ezért néztek rád furán :) Velem is volt már olyan, hogy háromszor visszakérdeztek mindkét körön, hogy biztos ennyi pénzt kérek-e és furán néztek. Én sokalltam az összeget, végül felvettek és jóval magasabbat adtak, de később kiderült, hogy a bérem jócskán elmarad még úgy is az ugyanolyan munkakörű kollégákétól.

Szerintem attól, hogy "meg fog szűnni" egy bank majd egyszer valamikor talán nyugodtan pályázhatsz, mert attól, hogy beolvad vagy felvásárolja egy másik bank még ugyanúgy folytatja majd a tevékenységét tovább, tehát a meglévő munkaerőre szükség lesz.

2020. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát sajnos közben a koronavírus miatt az egész tárgytalan lett. Felvettek volna az MKB-hez és el is fogadtam volna, de aztán közölték, hogy nem tudok kezdeni.

Szóval most munkanélkülin vagyok és már vagy 27 pályázatot adtam be, de semmi :) Nagyon jó ez a helyzet, komolyan... szerintem most senki sem foglalkozik a felvétellel.

2020. ápr. 5. 19:52
 9/9 anonim ***** válasza:
nettó 400 elérhető lehet a tapasztalatod miatt, de egy pályakezdő diplomás sem kap többet 300 nál . egyébként az mkb korrekt, a bankholding vezető társasága lesz, a másik kettő megy a levesbe, ettől függetlenül a jó munkaerőnek természetesen nagyon jó lhetősége lesz versenyképesebb poziba kerülni a holdingban, sok sikert
2021. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!