Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az előnyugdíj elött el kell...

Az előnyugdíj elött el kell menni munkanélkülire? Vagy táppénzre? Ha határozott munkaszerződés megszűnik júl 31-ével? és még fél év van vissza az előnyugdíj eléréséhez.

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogyan mondhattak fel neked, ha már csak fél év van az előrehozott öregségi nyugdíjadig? Szerződéssel dolgoztál ilyen "öregen"? Szerintem jelentkezz a munkaügyi hivatalban, ott tájékoztatást kapsz. Azt, hogy lehetsz-e munkanélküli, azt nem tudom, de fura a helyzeted. Félévet nem lehet kihúzni betegállománnyal, mert a passzít táppénzre való jogosultságot korlátozták. Régen 45 nap volt, de manapság talán 30? Ezzel nem mégy semmire. Munkanélkülit meg csak bizonyos esetekben kaphatsz. Nem tudom, hogy hogy állsz anyagilag, de ha nincs más megoldás, akkor lehet szerződést kötni járulékfizetésre a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságoknál, hogy ne vesszen el ez a féléved. Érdeklődhetsz ott is.
2010. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!