Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaszerződés kötésénél...

Munkaszerződés kötésénél kérhető e próbaidő? MIre kell odafigyelne egy munkaszerződés kötésénél?

Figyelt kérdés

A munka törvénykönyvbe úgy áll hogy próbaidő is meghatározható. Én mint munkavállaló kérhetem e, hogy próbaidőt szabjanak meg. Ez azért lenne fontos számomra, mert a próba idő alatt bármelyik fél felmondhat kötelezettségek nélkül. Így ha valami nem úgy működik ahogy azt elmondták akkor így kötelezettségek nélkül felmondhatok.

Ezen kívül mire figyeljek egy szerződés megkötésénél? Minek kell feltétlen benne lennie, esetleg kérhetem e hogy írjanak bele mindent, pl a béren kívüli juttatásokat.

Munkába állhatok e úgy hogy nem írtam alá a szerződésemet és amig nem kaptam én is belőle egy példányt?

Köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 4. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Próbaidőt meg fog a cég határozni, de ha megtörténne az a véletlen baleset, hogy mégsem, akkor természetesen kérheted. :) A cég érdeke is, hogy próbaidőt határozzon meg, hiszen kinek hiányzik egy munkaügyi per, ha mégsem válik be a dolgozó?


A próbaidő alatt a dolgozó és a munkáltató is felmondhat indoklás nélkül, bármikor.


Természetesen mindent bele kell írni, a béren kívüli jutattást, a munkaidő keretet, a ledolgozandó munkaidőt, a felmondási feltételeket, stb.


Ne állj úgy munkába, hogy nem kaptad meg a szerződés saját példányodat. Természetesen munkába lehet állni nélküle is, de a céget (és téged is) megbüntethet egy ellenőr, ha éppen "nincs még a kezedben" a szerződésed, és úgy találnak meg.

2011. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mert elvileg van munkám, felvettek. az interjún nem hagytak kérdezni, akkor nem is törődtem vele, majd visszahívtak, hogy felvettek. Ekkor a kezembe nyomtak egy papírt amire az adataimat kell felvinni, aláírni és rajta voltak azok a dolgok amit vinnem kell. És közölték hogy ezeket vigyem be és megkapom a beosztásom. Ekkor visszakérdeztem hogy mikor tájékoztatnak a béremről, ekkor a válasz annyi volt, hogy az interjún megadott egy intervallumot amin belül szeretne keresni és abban az intervallumban lesz a fizetése, majd úgymond egy viszont látással elküldtek.

Igaz az a belépési lap nem kötelez semmire? És igaz az nem helyettesítheti a munkaszerződést?

2011. márc. 4. 23:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Még a pontos béred sem adták meg? Ejnye, elég fura hely.

Szerintem kérd gyorsan a munkaszerződést!


Ha nem titok, írd meg, kérlek, melyik cégről van szó.

2011. márc. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Cégadat jöhet privátba is, csak ellenőrizném gyorsan, kikről van szó.
2011. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tapló egy cégnek tűnik. Legyen szerencséd velük.

A leírtak alapján kezdetben csak azt hidd el nekik amit írásba adnak.

Korrekt cég nem így viselkedik a munkavállalókkal.

2011. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez egy CBA üzlet, szóval elég nagynak gondolom ahoz, hogy csak úgy átverjék az embert, bár nem kizárt.

Én kezdő vagyok akkor ott nem gondoltam rosszra, de így utólag átgondolva és másokkal beszélve én is furcsának találom.

Interjún semmit nem mondtak, ami valahol érthető, majd visszahívtak és a kezembe nyomtak egy jelentkezési lapot amire minden adatomat fel kell írni, és ennyi volt, azon nem értettekm valamit és csak akkor küldtek be az irodába ahol amint leírtam úgymond elküldtek a viszont látásukkal.

Nem tudom az a jelentkezési lap, hogy rajta vannak az adataim, azzal visszaélhetnek ha mégsem vállalom el az állást. ja és azt a lapot alá is kell írni, de igaz az semmire nem kötelez? Igaz jól tudom?

Már a munka törvénykönyvet nézegetem, hogy ne tudjanak átvágni még véletlen sem.

2011. márc. 5. 08:58
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, ki a szakszervezetis ember. Nálunk ő tudott segíteni ilyenekben, velük nézettem át papírokat aláírás előtt.


(CBA elég nagy, biztos van valami szakszervezet, vagy KASZ tagok [link] )

2011. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A jelentkezési lap nem kötelez téged semmire! (Csak a kétoldalúan aláírt munkaszerződés). Nem élhetnek vissza vele.


Te viszont hétfőn szépen határozottan és kedvesen kérd el a főnöködtől a munkaszerződésedet. Mondd, hogy a nagybátyád szeretné megnézni, aki ügyvéd :)

2011. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam újra.
2011. márc. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igen kaptam ilyen tanácsokat, hogy nyugodtan kérjem el és mondjam hogy kell idő hogy átnézzem és mondták rokonok nyugodtan telefonáljak ha valamit nem értek.

És vannak olyan dolgok amin könnyen el lehet csúszni, amire különösen figyeljek?

Amúgy nagyban olvasom a törvénykönyvet, jegyzetelem a fontos dolgokat így nem felejtek el semmit :D :D

lehet dilis vagyok, de nem ugrok bele akármibe

2011. márc. 5. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!