Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feladnád a karriered külföldi...

Feladnád a karriered külföldi munkáért?

Figyelt kérdés

Biztos nem az első ilyen kérdés már az oldalon, bocsánat.


Megszerzed a diplomád, megküzdesz érte, majd látod, hogy mennyire kilátástalan a helyzet az országban.. Aki meg kimegy külföldre, vígan éli életét. Bevállalnád ezt?


Nyilván külföldön sem minden szép, és jó, viszont ettől talán jobb.



2020. febr. 25. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, itthon mi a kilátás a diplomával. Ha tanári diploma, és az a "karrier", akkor már be is lenne pakolva a bőröndöm.
2020. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én már megtettem :)

Miért adná fel a karrierjét az aki külföldre megy dolgozni? Külföldön nem lehet a karriert folytatni vagy akár újat kezdeni egy másik területen?

Ha valaki külföldre megy dolgozni úgy, hogy itthon karrierje volt, akkor biztosan nem egy takarítói munkáért adja fel a karrierjét, hanem egy hasonlóért, mint amit itthon csinált. Esetleg elege van abból, amit eddig csinált és másba kezd külföldön. Nincs ebben semmilyen feladás. Egy újabb lépés a karrierben. Pályakezdőként nem igen vesznek fel valakit csak úgy külföldön, van elég helyi pályakezdő is. Ha valakit egy másik országból vesznek fel, akkor nincs személyes találkozás, max. videókonferencia, több időbe telik mire az illető kiköltözik, azaz jobban járnak egy helyivel. Ha valakit mégis külföldről választanak, akkor nem egy kezdő pozícóra.

Azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaki egy karriert feladjon és külföldre utazzon úgy, hogy majd ott keres munkát. Komoly költsége és kockázata van ennek.

2020. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Párhuzamosan építem a kettőt.A kinti tapasztalat itthon versenyelőny a hazai karrierben. 😊
2020. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kötne ide a család (első sorban a szüleim) már rég kint lennék.
2020. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Aki értelmes (!) diplomával nem boldogul ebben az országban, az máshol se fog.


Egyébként simán lehet. Nekem itt is van karrierem, de magánéleti szempontokból lehet, hogy megpróbálkoznék egy kellően jó szakmai ajánlat esetén külföldön is.

2020. febr. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon azt csinálom, amit szeretek kint pedig valami ótvarszar munkát kellene csinálnom, de több pénzért, akkor határozottan maradnék.
2020. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nekem volt egy kolléganőm, könyvelő, pénzügyes, meg mit tudom én még micsoda, egyetemet is végzett a gazd. karon, de nem ment a palijával külföldre, mert hogy dolgozna könyvelőként Németországban? Elmondása szerint nem tudna könyvelőként, pedig tanult németül, de nem a szaknyelvet. Én nem tudtam neki mit mondani. Maradt a távkapcsolat, egyet is értettem, meg nem is.
2020. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mért kéne feladni a karriered?


Talán az itthon szerzett diplomádat nem tudod kint hasznosítani?


Én pont olyanon dolgozok, ami hiány cikk sok országban és Pl.: USAba gyorsított eljárásban tudnék zöldkártyát kapni vele.

2020. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én BSC után külföldön kezdtem a diplomámnak megfelelő állásban.


Bárhol el tudsz helyezkedni külföldön is diplomával ha nem kell a munkáhóz anyanyelvi szintű nyelv ismeret.

2020. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EVA800 ***** válasza:
Könyvtáros alapszakos vegzettseggel lehet konyvtaroskent dolgozni.
2020. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!