Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a "trükk" vagy a...

Mi lehet a "trükk" vagy a buktató a külföldi munkavállalásban? Egyszerűen túl szép, hogy igaz legyen

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy miért érne 3-4 szer annyit a munkám, ha ugyanazt külföldön, akár csak egy országgal odébb csinálnám, mint amit itthon. Kell lennie valami bökkenőnek, mert ez így nem világos.

Nincsenek nagyobb szakmai elvárások vagy nagyobb munkatempó elvárások?

Nem mintha itthon nem lennének maximális elvárások, mert azok vannak ahol én dolgozom. Nem tudom, aki ennél többet bír dolgozni, vagy hatékonyabban, annak valami varázsereje van. Kötve hiszem, hogy a külföldieknek varázserejük lenne, mindenkinek.

Akkor mi lehet a buktató? Az ingatlanárak már nem sokkal vagy egyáltalán nem olcsóbbak. A bolti árak sem. Az alap szolgáltatás árak sem. Csak az extra szolgáltatások amik még drágábbak, pl. étterem, fogorvos, fodrász stb.

Mi lehet a trükk benne?


2020. febr. 6. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Nincs benne trükk. Szakmája válogatja van ahol van 4x-es különbség van ahol meg nincs.
2020. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Más a bérszínvonal. Már olyat is hallottam, hogy Magyarországot Indiával említik egy kalap alatt, merthogy olcsó a munkaerő. Csak feltételezem, hogy pont emiatt tartják alacsonyan a magyar fizetéseket, hogy versenyben maradhassunk a Nyugat-Európából érkező munkákért.


De egyébként, ez is időről időre változik. Volt idő, amikor a boltból beszerzett élelmiszer jóval drágább volt külföldön, mint itthon (kb. 15 évvel ezelőtt dolgoztam kint pár hónapig).

2020. febr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Azert mert a nyugati cegek termelekenyebbek, mint a magyarok. Nyilvan a munkaltatonak mindenhol az a celja, hogy sokat es hatekonyan dolgozzon a munkaero. A nyugati cegek hatekonyabban mukodnek, igy ugyan az a munka mennyiseg nekik tobb hasznot termel mint egy magyar cegnek. De a melos mindehol melos, lehet jobban ertekelik a munkadat es kicsit magasabb az elet szinvonalad, de ugyanugy egy csoro vagy aki gurizik a megelhetesert.
2020. febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Azért a munkakörülmények is másabbak .Akár eszközöket, akár morált nézünk, mint itthon.


Élelmiszer árak valóban 50%-al is többek itthon mint, pl. németben ( sparban most uborka darabja volt otthon több, mint 1 euro???) de akár a Limdt csokit is lehetne emliteni.Lindt Storeban olcsóbb kint, mint otthon egy szupermarketben.


De ha a franciákat vesszük ott meg kb ugyanannyi csak nálunk van rajta 27% áfa meg neta, náluk meg 5-el megy még a kávé is.Igy több marad akár bérfejlesztésre is ami meg a fogyasztást is erősíti és a gazdaságot.


A Te saját tőkédet meg eldöntheted hogy hol fekteted be. Itthon vagy más orszagban, ahogy nekik is megvannak a maguk "migrànsai" más országok felé. pl. Uk -ból Canadaba. Miközben Anglia is egy olvasztó tégely lett lassan sok kelet európaival.

2020. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Mert abban mi a trükk, hogy egy szakmunkásnak az Alföldön 150 ezret adnak, Ny Mon meg ugyanezért 300-350 ezret is adnak?
2020. febr. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan kevesebbet lopnak azokban az országokban mint nálunk..


Viccet félretéve ezek jó kérdések. Más a mentalitás, a hozzáállásuk, szerintem mi le vagyunk maradva ezekben eléggé. A vezetőink meg csapnivalók.. és nem a levegőbe beszélek mert olyan helyen dolgoztam ahol bizony sikerült belelátnom a dolgokba. Igen gyomorforgató és nem csoda ha itt tartunk..


Én is keresem rá a választ hogy miért van az hogy állami helyen dolgoztam diplomával felelősségteljes munkát végezve 130nettoval kiszúrták a szemem majd örülhettem hogy 3 év után 160lett ami csak azért nőtt mert a jogszabály kötelezte őket rá...


Ma meg Ausztriában dolgozom egy étteremben ahová a kutya se kért semmi papírt csak hogy beszéljem a nyelvet, mindezt háromszor ennyiért..


Sajnos én is azt látom hogy az árak szinte közel azonosak. Persze ez itt nem az otthonom és nincs kolbászból a kerítés és alig várom hogy hazamehessek a szülőföldemre de jelenleg muszáj mindent megtenni hogy később boldogulni tudjak.


Ez a nagy szomorúság hogy azért kell elhagynod a hazád hogy aztán később vissza tudj térni és letelepedni. (már aki vissza akar jönni) Jó vicc nem? Hát elég tragikus.

2020. febr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!