Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gonoszság lenne kilépni a...

Gonoszság lenne kilépni a cégtől és ugyanazzal foglalkozni saját vállalkozásként?

Figyelt kérdés
Kis cég és szeretem amit csinálok, de nyilván a fizetésem lehetne jobb... G*ciség lenne saját, ugyanezzel foglalkozó céget alapítani?
2020. febr. 25. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Mindenki azt alapít amit akar.
2020. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Az lenne az, ha feketén foglalkoznál vele és a céged árai alatt vállalnál melókat. Ez korrekt.
2020. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hm, nem is rossz ötlet és akkor az összes jelenlegi ügyfelet elcsábítanám féláron, mert úgyis én csináltam eddig is...hm hm :D
2020. febr. 25. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem írattak alá veled versenytilalmi megállapodást, a munkaviszony megszűnésének másnapján már azt csinálsz, amit akarsz.
2020. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

És ugye azért a havi 50-80 ezer ft adót is befizetnéd közben, mint vállalkozó?


Amúgy a helyedben nem tenném, mert gyanítom, igen hamar rájön a cég, ha elcsábítod az ügyfeleit és bizony nem biztos, hogy visszariad valami megtorlástól (akár fizikai)

2020. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Ja, és mivel azt írod, kis cég, ezzel valéószínűleg tünkre is vágnád őket. Korrektebb lenne odaállni és magasabb fizetést kérni.

Ha meg nem tudják megadni, akkor nyilván mégsem megy olyan jól, mint gondolod...

2020. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
#4 ha aláírattak vele, akkor is azt csinál amit akar.
2020. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Az alapötlet nem rossz, sok egyéni vállalkozó ezen a logika mentén indul el: "eddig is ezt csináltam, egyedül is menni fog és még olcsóbban is" alapon.


A köcsögség az, ha elindítod a vállalkozást és tudatosan a volt céged ügyfélkörén mész végig azzal a célzattal direkt megkereséssel, hogy átcsábítod őket. Ez nem törvénytelen, de ha nem nagyon rossz a viszony közted és a "volt céged" között akkor azért elég pofátlan a mutatvány.

2020. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Több exkollégám is foglalkozik hasonlóval.
2020. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Láttam már ilyet.

Be is fuccsolt rövid idő alatt az ötlet.

Ha te féláron elő tudnád állítani vállalkozóként ugyanazt, amit most csinálsz, akkor kérj 30% fizetésemelést, a többit add oda a cégnek. Mindenki jól jár és nem kell megküzdened a vállalkozás nehézségeivel

2020. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!