Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le ennyire a...

Miért nézik le ennyire a közigazgatás szervező szakot a munkáltatók?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozik a közigazgatásban, de váltani akarok/akartam. Rengeteg helyre beadtam a pályázatomat, önéletrajzomat a versenyszférában pénzügyi vagy logisztikai területre és a helyek 90%-áról vissza sem hívtak. Van hogy hónapokig nem találnak embert, újra felrakják a hirdetéseket, de akkor se hívnak be. Ahová pedig bemenetem, ott sem hívtak vissza, sőt sokszor kifejezetten becsmérelték a közigazgatást az interjúztatók, meg jegyezték, hogy nekik nem köziges kell, és meg az is jobb lenne, ha nem lenne közigazges gyakorlatom,hanem inkább palyakezdo lennék. Volt, hogy mondták, hogy volt közigesekkel mennyire rosszul járt már a cég. Az lenne a kérdésem, hogy a közigazgatás szervező végzettségnek és magának a közigazgatásnak miért van ilyen negatív megítélése a versenyszféra munkáltatói között?

2020. febr. 29. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdést. A megpályázott területekhez se szakképesítésed nincs, se gyakorlatod nincs az adott területen. Ha cukrász valaki, nyilván nem fogják felvenni fodrásznak.
2020. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

#1. Na de nem jó a hasonlat, mert fodrász csak fodrász lehet...

A logisztikába mint ügyintéző, vagy assziszten bármilyen diplomával lehet jelentkezni, SSC-be dettó.

Ismerek olyat aki diplomás operaénekes, illetve néptáncost, meg töri alapszakost is, aki ilyen helyeken dolgozik...

De közigazgatás-szervező diplomával tényleg nem vesznek fel.

Meg ápolóival sem nagyon.

Ezeket extrán lenézik.

2020. febr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Mert a magyar kozigazgatas sose - de az elmult 10 evben meg annal oia kevesbe - szolt a minosegi munkarol, lebecolas, alacsony minosegu es hatekonysagu munkavegzes folyt, megspekelve a belterjesseggel (hisz ezt a munkat barki kepes elvegezni, ugyhogy johetnek az ismerosok, rokonok) es a politikai szolgalelkuseggel.


Egy felnagyitott lekepezese a magyar tarsadalomnak, ahol eloszor ugy 45 evig tilos volt gondolkodni vagy rosszat mondani a Partrol, most meg megint tilos rosszat mondani vagy gondolkodni.

Es bizony a versenyszferaban a teljesitmeny alapjan fizetnek, amihez legtobbszor nem art gondolkodni. Hat ez a nagy szakadek, ami miatt gyanakodva neznek a kozigazgatasos “tapasztalatra”.

2020. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Mert az a prekoncepció - és a legtöbb gyakorlati tapasztalat is ezt támasztja alá - hogy aki a közszférában dolgozott egy 0 gyakorlati tudással rendelkező, lébecoló, csak betanított munkára alkalmas szolgalelkű droid. Olyan ember, aki valamit akar az élettől a közelébe nem megy ennek az ágnak, mert tudja hogy ezzel elásta magát pláne, ha évekre benne ragad. Ennyi.


Offtopik: nekem egyszer volt ex-kormányablakos kollégám - kb 2 hétig. Nemhogy a főnökség, de a kollégák se tolerálták , hogy csak "pletyizni" akart, illetve alap word/excel feladatokkal nem boldogult és ezekkel nemhogy termelő munkát nem végzett, de még fel is tartotta a többieket.

2020. febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

A versenyszférában dolgozni kell. Neked meg van három év tapasztalatod kávézásban.


Mindenki járt már kormányablakban. Én SSCben dolgozom, de minden alkalommal úgy jövök ki, hogy ha én így dolgoznék, már nem len e munkám. És nem csak a munkabírásról meg a szaktudásról van szó (a közszolgák képességét már a gépelés is meghaladja). Hanem a soft skillekről is. A versenyszférában ha az ügyintéző akkora tapló az ügyféllel, ahogy az a közszférában megszokott, akkor az ügyfél átmegy a konkurenciához, a cég meg bukik.


Szóval mindent összevetve lusta, képzetlen, lassú és modortalan munkaerővel van tele a közszféra. Miért is kellene kapkodni utánuk?

2020. febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

A közszférában még mindig rengeteg időt és energiát fordítanak arra, hogy megmagyarázzák mit miért nem lehet megoldani és hogy ezért is gyurcsány a felelős.

Egy vállalatnál ez senkit sem érdekel. Ötletek, javaslatok megoldások kellenek. Mert a vállalat bezár ha nincs megrendelő és ehhez mindenkinek oda kell tenni magát.

Próbálj meg egy japánnak vagy koreainak magyarázkodni. Nem fogja érteni, hogy miért rabolod az idejét, ha nem a megoldási javaslatoddal mész hozzá.

2020. febr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Én 5 évnyi versenyszféra után dolgoztam 4 évet a közigazgatásban, és időközben végeztem el közig-szervező szakot. De leléptem, mert nem akartam, hogy közigben eltöltött évek száma meghaladja a versenyszférás éveket. Amit a korábbi hozzászólók írnak, az ezért nem teljesen igaz. Aláírom, hogy vannak olyan emberek, akiket a teljesítményük alapján nem vennének fel máshova, viszont van ellenpéldája is jócskán. Kívülállóként persze nem könnyű mindezt átlátni, és hogy nem a láblógatásról meg aktatologatásról szól ez az egész. Az elosztott feladatoktól függő, hogy kire mennyi feladatot nyomnak rá, és én abba a kategóriába estem, ahol egyáltalán nem volt idő kávézgatni, meg lábat lógatni. Visszagondolva több ideget megettem a köziges éveim alatt a rengeteg feladat, meg az ügyfelek miatt, mint a versenyszférában, pedig ott olyan multinál voltam gyártási területen, ahol pörgés volt 3 műszakban.

Ahogy említettem, otthagytam a köziget, mert semmi potenciált nem láttam benne, nulla jövőkép, nulla karrier, nulla dinamika, stb.

Korábban álláskeresésnél én is többnyire azt tapasztaltam, mint a kérdező. A munkáltatóknak, valóban van egy beidegződése a köziggel kapcsolatban ami nagyon negatív. Mivel a végzettségünk neve tartalmazza a közigazgatás szót is, ez miatt már eleve ellenszenvet vált ki belőlük, ami marha nagy hátrány.

Hiába volt sok gazdasági, társadalomtudományi, meg egyéb tárgyunk a köziges, meg jogi tárgyak mellett, nem lettünk tőle közgazdászok, ugyanúgy csak közigszervezők vagyunk. (A versenyszférába eleve előbb vesznek fel egy közgazdászt, mint egy államigazgatási diplomával rendelkezőt.)

Szóval pályaválasztásnál ezt nagyon mérlegelni kellett volna, mert ha az ember szeretne még valaha a versenyszférába dolgozni, akkor nem tanácsos erre a szakra mennie. (Nagyon megbántam én is.)

Ha már megvan a diploma, ezen úgy lehet javítani, hogy az ember elkezd egy másik alapszakot, vagy ahogy én tettem: el kell menni egy másik területre MSc-re. Enélkül ugyanúgy csak közigszervező marad az ember nagy kilátástalansággal, hogy a versenyszférába irányába tudjon elmozdulni.

2020. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!