Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú utáni elutasítás...

Állásinterjú utáni elutasítás után lehet még próbálkozni próbanap kéréssel?

Figyelt kérdés

Elutasították a jelentkezésem egy céghez interjú után, "A" technológiát kértek, "B"-re csak kevesebb szükség lenne, de "B"-hez van csak tapasztalatom. Ennek ellenére úgy érzem, hogy csak egy rövid interjú volt, amiből nem derült ki kb semmi a "B" szakmai tapasztalatomról. Nem kérdeztek túl sokat és azokat is úgy érzem, nem volt időm kifejteni, át sem tudtam igazán gondolni a válaszokat (miken dolgoztam egy adott projektben, mi volt nagy kihívás, stb. kb ilyen kérdések voltak), főként az "A"-ra vonatkoztak technikai kérdések.

Viszont említve volt egy próbanap még az interjú alatt, amiről azt gondoltam, hogy lesz, de nem volt.


Elutasítás után érdemes lehet még az említett próbanapra hivatkozni és kérdezni, hogy lenne-e rá lehetőség a "B" technológiából? Vagy valószínűleg nem a "B"-re vonatkozó kérdéseket rontottam el, hanem tényleg inkább "A"-ra van igény?



2020. márc. 1. 18:45
 1/8 Mr. V. válasza:
90%

Valószínűleg nem voltál szimpatikus, ezért lettél elutasítva.

Ahol egyszer már nemet mondtak, felesleges kuncsorogni, mert "nyalógép" sehova nem kell. Több, mint valószínű, hogy vagy a szimpátián múlt, vagy a felkészültségeden.

Egy cukrászdába sem szerencsés péknek jelentkeznie, noha mindkettő liszttel és sütővel dolgozik és a pék is készít süteményeket, a 2 szakma (esetedben a 2 tudás) sokban különbözik és inkább olyat vesznek fel, aki teljes mértékben ért hozzá, nem nekik kell tanítgatniuk.

2020. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Írtam privátban, de írok ide is, mert mások véleménye is érdekel.


Akkor ezek szerint nem a szimpátiával volt gond, hanem azzal, hogy "A"-hoz nem értek, nem?


"Ahol egyszer már nemet mondtak, felesleges kuncsorogni"


De azért fél év múlva, amikor már van tapasztalatom "A" technológiához is, akkor már érdemes újra jelentkezni, nem?

2020. márc. 1. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Ne gondold túl. :D Másnap is beadhatod a CV-t.

Bár 6 hónap sokat jelent, így simán jelentkezhetsz újra. Vagy nem fogsz, mert találni fog egy másikat. :) Bár mi lehet, de ne "csak ülj a seggeden", hanem:

- más cégnél interjúk, az se baj ha naponta 2 helyen vagy interjún :D Ha megkérdezik jelentkeztél-e máshova: nyilván.

- feladatok megoldása (pl.: leetcode)

- technológiák tanulása (pl. udemy-n)

2020. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
BME-n végeztél? Nekem eddig egy BME-s ismerősömet se utasították el sehonnan.
2020. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem javasolnám, hogy próbanapot kérj most. Inkább 6 hónap múlva jelentkezz. A HR sajnos ha elutasított most, akkor nem lehet megkérdezőjelezni őket, akkor kb. azt gondolják, hogy az ő munkájukat minősíted. És igen, sokszor nem döntenek jól. Illetve nem tudjuk, hogy mi van a történet teljes hátterében. (Lehet, hogy már tudják, hogy kit akarnak felvenni, és lehet, hogy neki az A-hoz B-hez is van annyi tapasztalata, hogy kérdés nélkül felvehetik.)

Azt általában sehol nem veszik rossz néven ha újra próbálkozol pár hónap múlva, főleg ha lesz mit felmutatnod. Egy példa, egyik kollégám négyszer jelentkezett mire felvették. (De nem tették tiltólistára azért, mert korábban már beadta és el lett utasítva.)

2020. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban felesleges lenne most könyörögni.

Eleve mintha felkészületlen lettél volna, ha a tapasztalataidra irányuló kérdésekre se igen tudtál válaszolni.

Ettől függetlenül később beadhatod újra a jelentkezésed, ha lesz releváns tapasztalatod.

2020. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" "A" technológiát kértek, "B"-re csak kevesebb szükség lenne, de "B"-hez van csak tapasztalatom. ... főként az "A"-ra vonatkoztak technikai kérdések."


Szóval azért utasítottak el, mert egy olyan pozícióra jelentkeztél, amiben nincs megfelelő tudásod.

Magad írtad le, hogy "A"-ra kérdezted, de Te csak "B"-re van tapasztalatod.


Ezek után biztos, hogy nem kérnék próbanapot, hanem igyekeznék "B"-vel is felhozni magam, ha annyira érdekel ez az állás.

2020. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel ezelőtti tapasztalataim:

Nekem is volt egy kb. 20 perces interjúm (2. kör), ami után azt gondoltam, hogy már az 5. másodpercben el volt döntve, hogy nem vagyok szimpatikus. ... azóta már 3x láttam meghirdetve azt az állást XD


Egy másik helyen januárban elutasítottak, aztán júniusban felvettek. Az más kérdés, hogy fejvesztve menekültem pár hónap után...


Aztán megkaptam az álommelóm... legyél türelmes!

2020. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!