Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik nem tudják anyagilag...

Akik nem tudják anyagilag támogatni a gyereküket, azok minek vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Nyilván nem 100 millióval, de azért az hogy fizetik a főiskola/egyetem költségeit, adnak egy ingatlan önerőt, meg vásarolnak valami átlag autót az mindenkitől elvárható lenne.


Jobb helyeken persze ez egyértelmű, de sokan úgy vannak hogy örüljön a gyerek hogy van hol laknia, meg tud enni.


Mi értelme annak hogy sokan a semmire vállalnak gyereket, aztán annak az egész életében küzdenie kell mint malac a jégen?



2020. márc. 3. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Én eleve nem várnám el a szüleimtől, hogy kocsit meg lakást rakjanak a seggem alá. Veszek én magamnak.

Elég ciki lenne, ha felnőtt emberként még mindig a segítségükre lennék szorulva.

Inkább én támogatom őket, ha már 25 évet a nevelésemre áldoztak az életükből.

2020. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Szülőként én úgy gondolom, hogy nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni. Aki elvár készen dolgokat, az tönkre is menne magától. Arra törekszem, hogy a gyerekeim okos, tanult, életrevaló, talpraesett emberek legyenek, akik meg tudják teremteni maguknak, amire szükségük van és nem esnek kétségbe attól, ha nekik kell ezt elérni. Természetesen ebben van anyagi támogatás, de ha úgy elszúrnám a nevelését, hogy ő ezt alaphangon elvárná, semmit sem adnék neki.
2020. márc. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

A háború után miért szültek az emberek gyereket? Nem tudtak semmit adni neki, nem volt se lakás, se semmi - micccsoda "szemét" emberek, hogy a semmire szülnek gyereket.


Kérdező, bicskanyitogató a kérdésed és gyanítom, Te vagy az, akinek nem toltak alád mindent.

Menj, és kérdezd meg a szüleidet, hogy miért szültek meg - mert hogy Neked nincs gyereked, az tuti.

2020. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes: amióta felvilágosíttátok Balázst, hogy a felhasználónév elrejtésével is lehet kérdezni, azóta nicknév nélkül is jönnek az ilyen "nagyon okos" kérdések.


"Nyilván nem 100 millióval, de azért az hogy fizetik a főiskola/egyetem költségeit, adnak egy ingatlan önerőt, meg vásarolnak valami átlag autót az mindenkitől elvárható lenne."


Az, amit itt felsoroltál kb. 10 millió ft. Szóval egy 3 gyerekes családtól elvárható, hogy min. 30 milliót állítson elő és toljon a gyerekek alsója alá, hogy azok kényelmesen, mindenféle küzdés nélkül megélhessenek, aztán mikor önállóan talpra kell állniuk, addigra nagyot koppannak, mert fogalmuk sincs róla, mi mennyibe kerül és hogy a dolgokért igenis, TENNI KELL!!

2020. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Nanebassz hogy ez balázs
2020. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon nagyon jó hasonlat, hogy egy gyereknek nem halat kell adni, hanem halászni kell megtanítani.

Nem volt gondom soha semmire, de azért nem is luxuban éltünk, nem kaptam meg mindent, amit kiejtettem a számon és eltartottak az egyetemi éveim alatt. A te felfogásod szerint nem túl sok anyagi támogatást tudtak adni nekem és a testvéremnek, vagyis talán meg sem kellett volna születnünk. Mindketten több diplomás mérnökök lettünk. A harmincas éveink elején saját egzisztenciával rendelkezünk és mindenre futja, amire szeretnénk, hogy fussa. A férjem szintén egy két lábon járó (értsd realista) ember, szintén mérnök. Kényelmesen élünk, építjük a jövőnket, megvesszük magunknak azt, amire szükségünk van. Nem kellett, hogy a szüleink tegyék alánk a lakásunkat, vagy az autónkat, megteremtettük magunknak, ahogy a testvérem is egyedül, magának. Hálás vagyok a szüleimnek, hogy megtanították értékelni azt, amim van és megküzdeni azért, amim lehetne. Ha mindig mindent a fenekem alá tettek volna, most nem olyan ember lennék, amilyen lettem.

Van olyan barátom, aki sokkal rosszabb helyzetből jött, mint én. Már az osztálykirándulásokra sem tudták befizetni, az egyetemet diákhitelből nyomta végig. Közgazdász lett, vezető pozícióban dolgozik, marha jól keres a programozó párjával együtt és szintén megteremtenek mindent maguknak, amire szükségük van. A te elméleted szerint nekik sem kellett volna megszületniük.

Aztán van ellenpéldám is, aki örökre eltartott marad, akár a szülei pénzén, akár a párjáén, mert annyi talpraesettség és tett vágy sincs benne, hogy egy villanykörtét kicseréljen magának. Megszokta, hogy mindig mindene megvolt anélkül, hogy ezért neki akár csak egy fűszálat is keresztbe kellett volna tennie. A te elméleted szerint ezek az emberek jó hogy a világra születtek, itt a helyük.

Persze tudom... sarkítottam, de azért érezd a különbséget!

Ha egyszer gyermekem születik, éljek bármilyen jól is, sosem fogom arra tanítani, hogy bármit csettintésre megkaphat és sosem fogok mindent zéró energiával megadni neki csak azért, mert megtehetem, hogy elhalmozzam minden földi jóval. Inkább abba fektetek energiát, hogy megtanulja, hogyan adhatja meg saját magának azt az életet, amiben sosem kell az anyagiak miatt aggódnia.

2020. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A főiskola/egyetem oké. A többi nem várható el.
2020. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
1es meg 3as könnyen játssza a hőst, gondolom nekik mindig volt a hónap végén is mit enni otthon.
2020. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekvállalással van gond, hanem azzal, hogy egyre élhetetlenebb a világ.
2020. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Most szültem, jól élünk. De 18 év múlva ki tudja mi lesz..

Mi 3an vagyunk tesók, legidősebb mindent kapott, aztán jött a világválság, apám munkanélküli lett, várhattuk a kisebb tesómmal a támogatást..Szerinted jövőbe lát az ember?

2020. márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!