Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezd kicsit teli lenni a...

Kezd kicsit teli lenni a tököm a nem fizető ügyfelekkel. Van-e arra valami törvényes mód, hogy kisebb összegekekért is lehessen perelni?

Figyelt kérdés
10-ezer Ft-tól kezdődő tételekre gondolok. Többször előfordult, hogy ilyen kis összegeket sem akaródzott kifizetni a delikvensnek. Ilyen összegről persze nem írunk szerződést, de hallottam egyszer arról, hogy az e-mail is szerződésnek számít. Vlamilyen végrehajtó szerv foglalkozik-e ilyen kis összegekkel?
2020. márc. 3. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Közjegyzővel tudsz kibocsáttatni fizetési meghagyást - csak hát az sem ingyenes. Előbb kifizeted a közjegyzőt, aztán ha sikerül behajtani az összeget, akkor a közjegyző munkadíját is visszakérheted/behajtathatod a delikvensen.
2020. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy megkérdezhetem, mivel foglalkozol? Mert ha sok nem fizető ügyfeled van, akkor ott a fizetési rendszerrel is probléma lehet.


Csak hogy egy példát felhozzak: a boltban sem kapom meg addig az árut és a blokkot, amíg nem fizetek.

2020. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyást már 1,- Ft-tól is ki lehet adni. Annyi, hogy az eljárási díj minimálisan akkor is 8.000,- Ft.


Én nagyon sokat bocsáttattam már ki pár tízezres tartozásokra, mert nekem is az a meglátásom, hogy nem lehet, hogy elterjedjen, hogy Xy-nak nem kell fizetni, ő úgysem megy utána. Hiába kicsi követelésekről van szó; sok kicsi együtt mégis nagy kiesés. Meg miért kéne bárkinek ingyen dolgozni/adni bármit is?

2020. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Grafikus-animátor vagyok.

3: én is pont így gondolom. Sokan úgy vannak vele, hogy nem mennek a pénzük után, mert macera, stb. De elből nem fogom annyiban hagyni a sok sóher tolvajt.

Azt nem lehet esetleg, hogy a fizetési meghagyás összegét ráterhelni az adósra?

2020. márc. 3. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Amatőr...előre fizessenek!
2020. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Ha sikerül behajtani, ráterhelik.
2020. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Told ki nyugodtan az fmhkat.20-40.000-es tételre ugyanúgy, mint 400-500.000-re. Jó, kicsit költséges lehet, de ellentmondani úgyse tud vagy értelmetlen. Belátja, hogy sokkal többet bukik. Én a gy.k.-rol engedtem el csak egy 40.000-est 5 évvel ezelőtt a számlának is ellent mondott, a hibás teljesítést hangoztatta . Pereskedni nem akartam látszott teljesen " nincstelen", csak az ötlete volt jó amire 300 milliót akart volna igényelni, irreális feltételek mellett. 10 millióhoz sikerült előkészíteni egy üzleti tervet és megvalósíthatósági tanulmányt , nem tetszett neki, nem fizetett. 😁


Többi fizetett utána egyből, vagy ahogy tudott.De mai napig vanbak tartozadok és jellemzően nekem pl katas partnerektől. Valahogy olyan hogy amig kötelezve van a költségek vezetésére addig a fizetési morál jó .Onnantól kezdve hogy átlép kataba már a korábbi pàr ezret sem tudja , vagy akarja fizetni, de hamarabb költi el az 50.000 feletti részt másra, öncélúan mint a vállalkozás számláira.


Ha van szàmla, esetleg szerződés, két ésszerű időbeli felszólítás, azután már adhatod is be.


Cég esetén nyűgösebb és körültekintőbb a dolog inkább, hogy biztosra tudj menni, a háttér felelősség megoszlásának kérdése miatt.


"Amatőrség" ott kezdődik amig addig nem adsz oda valamit , amíg nem fizette ki. Sok tevékenység van ahol szerződés alapján, utólagos elszámolással , számlázással ( még egy albérlet is ilyen akár, vagy könyvelés pl.) vagy szimplán, szàmla helyett x ideig szállítólevéllel megy az áru , vagy bizományba, vagy x napos halasztott fizetéssel a szolgáltatás, pláne ahol nagy a forgalom ( ami feltételezi , hogy nem is amatőrök alkalmazzák ezeket, pl gyárak, nagykereskedések, hipermarketek stb, stb.).

2020. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azt nem lehet esetleg, hogy a fizetési meghagyás összegét ráterhelni az adósra?"


1-es válaszomban ezt is megírtam.

De azt nem tudod megcsinálni, hogy majd az adós kifizeti a közjegyzőt - azt mindenképpen Neked kell előre fizetned és később a tartozással együtt bahajthatják az adóson azt is.

2020. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Baromi drága a már a posta is, én pont most untam meg a nemfizető ügyfeleket, minden kis munkánál is szerződést írunk. 5000 ft a kiszállási díjam, addig be nem megyek a házba amíg alá nem írta a szerződést a megrendelő. Hihetetlen hogy nem akarnak pár ezer forintot sem kifizetni sokan egy elvégzett munkáért. Persze még nekik is áll feljebb. Kedvencem mikor perrel fenyegetem őket, ügyvédre már rögtön lenne pénzük.
2020. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

+1 dolog: Ha vállalkozásnak , vagy vállalkozónak szolgáltatsz akor nyugodtan használhatod a 40 eurós behajtasi költségátalányt is a számla fizetesi határidő után közvetlen.


[link]

2020. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!