Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg így trendi ma jelentke...

Tényleg így trendi ma jelentkezni egy állásra?

Figyelt kérdés

Egy cikkben olvastam hogy manapság a régi jól bevállt sablon szövegeket a HR-esek szó nélkül vágják a kukába

(Üdvözlöm xy pozícióra szeretnék pálázni....stb) helyette az alábbi számomra extrémnek tűnő szövegeket ajánlják:

- "Nagy örömmel ragadtam klaviatúrát, hogy még ma írjak Önnek."

- "Van egy ötletem: próbálja ki már holnaptól, milyen csapattag lennék Önöknél."

- "A legjobban annak örülök, hogy éppen ma olvastam a hirdetésüket."

- "Volt egy nagyszerű főnököm, akitől megtanultam: mindig van megoldás. És éppen ezért írok most Önnek."

- "Biztosan Ön is járt már úgy, hogy azonnal tudta: ez az igazi. Pontosan ezt érzem az Önök álláshirdetését olvasva."

- "Elképzelhető, hogy most találkozik először olyan pályázóval, aki valóban álmai állását látja az Önök hirdetésében."

- "Ön tudja a másik ember szemével nézni a világot? Mert akkor biztosan megérti, miért éppen Önökhöz jelentkezem."

- "Rövid leszek és őszinte: találkoznunk kell."


Számomra nagyon kellemeltlen lenne ilyen szöveggekkel jelentkezni de valóban erre van szükség?



2020. márc. 4. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A "kellemetlen" jó szó, szerintem is az. Sose írnék ilyent.
2020. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami NLcafés cikkből van? Ott szoktak ilyen valóságtól elszakadt baromságokat összehordani.
2020. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Az interneten elolvashatsz mindent és az ellenkezőjét is.


Én biztos, hogy ezek egyikét se írnám le :)

Főleg azért nem, mert nem tudnám önazonosan előadni, ez nem én vagyok.

2020. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez bullshit úgy, ahogy van.


Egy hr vezető

2020. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kurvä kínos.
2020. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
- "Éppen nemes szerszámom ürítem a cégük elért eredményeire, annyira megfogott. Csak itt szeretnék dolgozni. Az első hónapba fizetnék is."
2020. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Kínos, nagyon kínos. Nem gondolta komoylan az sem, aki ezt a cikket vagy mit írta.
2020. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindnekinek, akkor megnyugodtam hogy ennyire még nem fordult ki a világ.
2020. márc. 4. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!