Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elutasíthatják a munkahelyre...

Elutasíthatják a munkahelyre való felvételemet ha kiderül, hogy csak a nyelvvizsga egyik fele van meg?

Figyelt kérdés

Nem régen interjúztam egy helyre, ahová fel is vettek, a szerződés aláírása is most lesz, jelezték, hogy mutassam be a nyelvvizsgámat, TB-könyvet, kilépő papírokat stb.

Alapvetően mennyire lehet baj, hogyha csak a nyelvvizsgám fele van meg? (Az interjú során tesztelték a nyelvtudásomat, és nem kifogásolták)


Ez a hely egyébként nem állami szektorban lenne, ezért gondolkodtam, hogy talán a nyelvvizsga bemutatása sem lesz szükséges.


Jelenleg azon dilemmázok, hogy felhívjam-e őket, hogy probléma lehet-e ez, vagy egyszerűen csak hagyjam, hogy a szerződés aláírásakor vegyék észre, mivel talán nem jelent majd problémát.


Ti mit gondoltok?

köszi előre!


2020. márc. 6. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Mi volt a feltétel?

Ha írásbeli és szóbali tudás, akkor nem szerencsés, hogy bekamuztad.

Ha csak beszédkészség, akkor lehet, hogy nem lesz belőle probléma (már ha ebből van meg)


Mindenesetre semmiképpen nem hívnám fel külön a figyelmüket erre.

Hagyd a dolgokat a maguk medrében folyni - ha már így alakult...

2020. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
A legtöbb helyen be kell mutatnod a papírt is. Az van?
2020. márc. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Eleve bele kellett volna írni az önéletrajzodba, hogy nem komplex. Ha a papír megléte is elvárás, akkor elég kellemetlen, hogy hazugsággal indítottál.
2020. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Felvételinél elvárás volt a nyelvbvizsga papír?

Ha igen, és kérik, akkor ebből bizony gondod lesz.

Nálunk is volt ilyen. Felvettek egy nőt aki nagyon jól beszélt németül, angolul. Amikor jött, hogy a szerződést aláírják, mindent hozzott csak a nyelvvizsga papírjait nem. Kérték, azt mondta, elfelejtette, de majd hozza. Közölték vele, hogy rendben, akkor holnap írják meg a szerződést amikor behozza. Másnap is jött, akkor azt mondta nem találja, de nem érti miért akadékoskodnak, hiszen bizonyította, hogy társalgási szinten beszéli a nyelveket. Mondták, hogy igen, de a nyelvvizsga papír feltétel volt. Végül kibökte, hogy nincs, de semmi gond, 1-2 hónap és leteszi. Megköszönték az őszinte válaszát, majd sajnálattal közölték, hogy mégsem alkalmazzák. Hazugsággal kezdte..az sose jó.

2020. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs egységes szabályozás.

Én személy szerint nagyon-nagyon elgondolkoznék, hogy felvegyelek-e, ha már ilyen szinten megy a kamuzás. Ilyen embertől hosszú távon nem sok jót lehet várni.

2020. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vegül rákerdeztem, egyáltalán nem volt problema) köszi a ,,hazug vagy'' válaszokat, csak en szóval se mondtam hogy nyelvvizsgám is van, a tudásszintet kerestek amúgy
2020. márc. 7. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!