Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem megy több fiatal...

Miért nem megy több fiatal fodrásznak ha havi nettó 700-800 ezret is megkeresnek már kezdőként is?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt mert meglepő módon nem mindenkit érdekel a fodrász szakma/nem mindenkinek van affinitása hozzá.


Másrészt ez így még csak nem igaz, itthon kezdő fodrász nettóban közel sem fog ennyit megkeresni (hacsak nem épített ki egy irreálisan komoly méretű fogyasztói bázist már a tanulmányai során - erre igen minimális esély van). Több éves tapasztalattal is a fodrászok kis részének adatik meg, hogy ennyi pénz maradjon a zsebében mindent levonva, a tipikus fizetés alkalmazottként ennek a fele sincsen.

2020. márc. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ez 60eFt/nap. Tegyük fel,hogy legálisan bejelentett emberről van szó. Adózás után nagyjából 33 eFt marad ebből per nap."


A fodrászat pont az ahol teljesen jogosan lehet KATA-s valaki. Ha naponta bejön 60.000Ft akkor az havi 1.200.000 minusz 75.0000 KATA minusz költségek. Ebben persze nincs benne évi 10 nap betegség, 25 nap táppénz és 7 ünnepnap. Ha ezt is beleszámítom akkor az 925.000Ft nettó minusz a költségek.


Ez jól hangzik de szerintem nem reális, hogy valakinek minden nap bejöjjön 60eFt. Ha mondjuk a nők minden 2 hónapban hagynak ott 6.000Ft-ot akkor ehhez durván 330 egyedi ügyfél kellene. Ráadásul egy 6.000Ft-os valami nyilván nem 15 perc emiatt a kuncsaftok nagy része munkaidő kívül ill. hétvégén jár.


A bérleti díj + rezsi + anyagköltség szerintem simán van 200e még egy közepes városban is.


Ebből kiindulva szerintem teljesen irreális azt gondolni, hogy minden kezdő fodrász 7-800eFt-ot keres.

2020. márc. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Javítás: 25 nap szabadság, nem táppénz
2020. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%
Azért, mert nincs az a pénz, hogy én idegen emeberek fejéhez nyúlkáljak minden nap 8+ órán át.
2020. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Mert inkább elmennek burkolónak, akkor simáááán 2-3 millió megvan zsebbe havonta. :)))))))))))))


(Édes Istenem... :D )

2020. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!