Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem megy több fiatal...

Miért nem megy több fiatal fodrásznak ha havi nettó 700-800 ezret is megkeresnek már kezdőként is?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Imádom ezeket a kérdéseket. Meg amikor kérdezik, hogy miért nem megy mindenki gyári munkára 3 melósnak, vagy miért nem megy el hidegburkolónak? És minden ilyen kérdésnek ugyanígy, csak a fizetés az indok. :D

Kérdező, a kérdésedre válaszolva: mert nem mindenki erre született. Itt vagyok rögtön én, nagyon ügyetlen a kezem, utálnék mindenféle hajakhoz nyúlni, antiszociális is vagyok. Ezért inkább másik szakmát tanultam, amiben ugyan a büdös életben nem fogok 800 ezret megkeresni, de szeretem csinálni, és nem is vagyok benne olyan rossz. Nálam a fizu sokadlagos szempont, nekem többet számít az, miért kelek fel reggelenként, és mivel töltöm az életem 1/3-át.

Bámulatos, hogy működik a világ, és mennyi különböző ember van. :O

2020. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Én például azért, mert nem vagyok proli.
2020. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2020. márc. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Te minden kérdés alá beírsz valami amiben prolizol, te proli?
2020. márc. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyeshez kapcsolódva, még azért se megy el minden fiatal fodrásznak, mert ha mindenki fodrásznak menne, akkor ki dolgozna a boltokban, az ügyvédi irodákban, nem lenne mérnök, utcaseprő, vízvezeték szerelő, asztalos, buszsofőr, stb. miután az összes jelenlegi nyugdíjba megy.

Na meg ha mindenki fodrásznak menne, akkor az összes üzlethelységet fodrászattá kellene átalakítani előbb-utóbb és ennyi fodrász nem tudna megélni. Mi lennénk az 1 millió fodrász országa, majd miután minden idősebb, nem fodrász meghalna, a 9 millió fodrász országa.

Ezért.

2020. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Ugyan már, négyeske, prolinak lenni nem szégyen. Látod, még fodrász is lehet belőled.
2020. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakmát úgy érdemes csinálni, ha szereted is, csak úgy lehetsz benne jó. Ha csak a pénzért csinálnád, akkor sz.r leszel a szakmádban. Te miért nem mész szobafestőnek? Apukám világ életében sokat keresett vele
2020. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérvadó,de ismeretségi körömben van Bp.-i női fodrász és ő 300-350 között kap kézhez borravaló függvényében. Kb 15 éve fodrászkodik. Vidéken 150 eFt nál többet tuti nem keresnek. És egy kis matek:

Egy átlagos női hajvágás kb 5000 Ft. Vannak drágább dolgok is de ott meg anyagszükséglet van, tehát lehet,hogy több hasznon van egy sima vágás+szárításból. Racionálisan egy fodrász kb 10-12 női vendéget fogadhat egy nap. Ez 60eFt/nap. Tegyük fel,hogy legálisan bejelentett emberről van szó. Adózás után nagyjából 33 eFt marad ebből per nap. Ez 693 eFt/hó ha semmi másra nem költünk. Vannak kiadások ki dögivel, rezsi,bérleti díj,stb. Tehát vagy valami elit fodrászatról beszélünk ahol drágábbak a szolgáltatások vagy többet dolgozik az emberünk 8 óránál. Alkalmazottként meg kizárt,hogy a teljes bevételt a dolgozónál hagyja a tulaj. Szerintem nem jön ki a matek. Nem írtad,de gyanítom fővárosra értetted a kérdésedet. Nagyon elit helyen keresett fodrásznak lehet ennyi a fizuja de kezdőként töredéke. Hol láttad amúgy ezt az összeget?

2020. márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Mert nincsen benne távlat. Egyrészt CSAK ennyit kereshetnék vele maximum, másrészt nem csökkenthetném az óraszámot, nem végezhetném otthonról vagy más helyszínről, nem csinálhatnám a saját szám íze szerint, stb. stb. stb.


(csak hogy legyen egy másik szemszög is)

2020. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem 700-800 ezret keresnek, hanem inkabb 130-140 ezret.
2020. márc. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!