Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a vírus mutatja meg igazán...

Ez a vírus mutatja meg igazán hogy a magyarok pénzügyi analfabéták?

Figyelt kérdés

Döbbenten látom hogy sokan nem a vírus miatt aggodnak, hanem hogy miből fognak megélni ha nem lesz fizetés.


Felnőtt sok esetben családos emberek ilyen anyagi szinten vannak hogy semmi megtakarításuk?


Hogy lehet ilyen bizonytalanságban nyugodtan élni?


Akkor ebben az országban nagyon nagy a baj.



2020. márc. 14. 14:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

19-es


És mégis miben más? Itt az a kérdés, hogy ha 2 hónapig nem mehetsz dolgozni, akkor aggódsz azon hogy miből fizeted ki a csekkeket vagy pedig nyugodt vagy, mert a van megtakarításod és nem remegsz ha bedobják a csekket. Erről szól a pénzügyi nyugalom. Ez a magyarok 80%-nak nincs. Most ez a koronavírus van (nem lesz világvége), ha nem ez akkor 2 év múlva jött volna egy világválság. Teljesen mindegy. És az mindig jön. Csak sosem tudod, hogy mikor. Ezért gondoljuk meg 2x is a hitelt például. Azért mert ma jól megy az üzlet az nem jelenti azt hogy 1 év múlva is jól fog menni. Nem kell rettegésben élni, de ha van egy biztos anyagi biztonságod amit azért tudtál kialakítani mert van megtakarításod és gondolkodtál, akkor nincs miért aggódnod. Az elmúlt 2 évben tudod hány embertől hallottam azokat, hogy "most csinálok egy céget, van rá kereslet/autót veszek 6 millióért, abból 4 millió a hitel, de jó munkahelyem van, majd visszafizetem/házat veszünk, nem kellene még, de mikor ha nem most mikor jól megy a gazdaság, stb. Na ezek az emberek most otthon vakargatják a fejüket, és nem is azért hogy miből fizeti a hitelt, hanem hogy mit eszik holnap. Mert azt hitte hogy ha ma süt a nap, akkor mindig sütni fog a nap. Vihar pedig mindig jön. Ha fel vagy rá készülve, akkor semmi gond. Jön, átvészeled, elmegy. Kész. De ha nincs megtakarításod és hónap végén 10 ezer forintot osztasz be 5 napra, akkor baj van. És rengeteg ilyen ember van. Rengeteg. De minden ilyen ember alatt ott az autó, a 4K-s Tv, az Iphone, a tablet, meg sorolhatnánk még. Olvass vissza, írta valaki hogy hitelügyintéző. 90 ezret keres, de 540 ezerért kell neki Iphone. Na most szerinted mennyire agysebész az ilyen? Szerinted ő most nyugodtan alszik? Szerinted rohadt menő az emberek szemében mert neki 540 ezeres telefonja van? Még a szomszéd macskáját se érdekli, nem hogy az embereket... Ez csak erről szól. Semmiben sem más.

2020. márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj h a havi 250000 ft fizetes is keves az ilyen szintu elethez amit hitelbol tartanak fent maguknak. Persze lehet kopkodni arra akinek van tartalekja mert eszszerűen elt s amit mas a torlesztesekre vert el mert kell az okos telo kell az ilyen olyan kutyu ő azt felretette. Igaz 1998as telefonja van meg valami 4 kereku csotrogany de van tobb millio megtakaritasa. Na itt kezdodik a penzugyi kultura. Míg az egyik nyaranta leutazik a velencei tóhoz a hiteles kocsijaval es az 500ezres mobiljaval úgy a masik mondjuk egy tropusi orszagba nyaral mert a kacatokra nem kőlt. Elmenyt gyujt felretsz ha mondjuk tegyuk fel kiesik par honapra a melobol tudjon mihez nyulni ha beszarik a mosogep huto masnap eltudjon menni es kp- ba megtudja venni ha jon egy betegseg be tudjon fekudni egy maganklinikara es 1 honapba egyszer be tudjon ulni az Operaba. A penzugyi kulturaval altalaban az igenyek ertekek is nőnek. Az igeny nem ott kezdodik h halmozom az aru hiteleket de ha kidőlök vagy a masik kereső kidől jon a vilagvege. Lehet par honapon belul talalni allast masikat persze csak a szamlak nem varjak meg azt a par honapot az jon akkor is ha holnap az utcan vagy kimeletlenul. De nem baj van okostelefon s minden kütyü ami oromot ad amire lehet jatszani magunkat. Mire is? S nincs 1 ft sajat erobol osszehozott megtakaritasa h ha minden pusztul en akkor sem doglok ehen mert van mihez nyúlni.S itt az atlag emberrol van szo nem a felso 10ezerrol. Egy 200as fizetesu ember ne akarjon luxus szintu eletet elegedjen meg azzal ami van vagy tegyen erte h ne vegetaljon a kevesbol ne vegyen még el. A vallalkozasok ugyanezek amikor duborog az ipar lízinges autok nagy haz aztan egy gazdasagi valsag pillanatok alatt osszeroppantja oket mert mondjuk a beveteleit p..a verte.De maradjunk az atlagnal a jo nagy atlagnal. Jaj nincs autod vagy nincs ezed azod amazod? H bírod ki? Ki bírja mert van neki az ami neked nincs es ha a tekozlo alluxus eletedet igy folytatod nem is lesz. Na ezen kell elgondolkodni!
2020. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vírus mutatja meg hogy pénzügyi analfabéták a magyarok.

Megmutatta azt a devizahitel,bróker marcsi, quaestor és az állampapír +.


A megtakarítás hiánya a rendkívül alacsony, valós és nem a ksh által közölt jövedelmeknek köszönhető.


Ugyanakkor nagyon meglepő hogy sok külföldön élő magyar "hazamenekült"

Ők az a kategória akik külföldön is egyik napról a másikra élnek és egzisztencia hiányában most hazamentek.

2020. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Hű de nem fognak szeretni...


Mégis mit aggódjak a víruson? Őszintén. Ha elkapom, elkapom nem tudok vele mit csinálni. Mivel az egészségemmel nincs probléma ezért valszeg ha ne adj isten elkapom max fekszek 1 hétig azt hali, de ha megszűnik az állásom az kicsit jobban érint és szerintem az átlag emberek 70%-át

2020. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ez nem újdonság kedves kérdező...


Sokan azt se számolják ki, hogy csak az alap megélhetésük mennyibe fáj nekik és meg se nézik átlag számolással mennyi pénz kell, hogy pl csak nyúgdíjas korig mennyi pénz megy el.


S azon felül legyen megtakarításuk.


Én kiszámoltam 👌

S ez is csak egy átlag számolás jelenlegi árakkal nézve.


27 vagyok s 65éves korig számoltam úgy hogy csak havi 100at raktam a "perselybe".


Szép szám.


Jelenleg 3 évig tudnék csak otthon "karanténba" csücsülni, úgy hogy minden fizetve van.

2020. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"És mégis miben más? Itt az a kérdés, hogy ha 2 hónapig nem mehetsz dolgozni, akkor aggódsz azon hogy miből fizeted ki a csekkeket vagy pedig nyugodt vagy, mert a van megtakarításod és nem remegsz ha bedobják a csekket. Erről szól a pénzügyi nyugalom."



Nem erről van szó. Küldtek el engem váratlanul régebben. Nem örültem, de iszonyú nyugodt voltam a tartalékainknak hála, még örültem is, hogy többet lehetek gyerekeimmel amíg interjúra járok. Ez az amire te gondolsz, és igazad van.


De ez a helyzet most akkor is más. Valahogy jobban aggódom pedig munkám is van.

2020. márc. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
Hirtelen fordult a kocka par nap alatt es nagy ra az esely h a gazdasagnak annyi még ha van is tartalékunk. A penz egyre kevesebbet fog erni a meglevo vagyonelemek is veszíteni fognak az ertekukbol az ingatlanpiac allni fog mint minden mas. Az emberek az alapveto elelmiszereken es gyogyszereken kivul sok mindent majd nem engedhetnek magukat. Persze aki nem volt ahogy te fogalmazol penzugyi analfabeta vmivel jobban jar. Egy gazdasagi valsag kozepen a gazdag is lenullazódhat ha úgy van. Ahogy bedől egy allam gazdasaga onnantol kezdve az emberek a túlélésre játszanak és ahogy a mostani példa mutatja h a penz a vagyon mit sem er adott pillanatban. Ebben a helyzetben kell az osszefogas egymas segitese igen akinek tobb van segitse a raszorultat es itt nincs most helye annak ki az analfabeta es ki nem. Talan igen elba..tunk egy csomo dolgot de itt most nem ez a kerdes mert az egesz orszag honapokon belul romokba lesz jon a rablas fosztogatas zavargasok míg az egrszsegugy renduletlenul menti az emberek eletet amig tudja.Osszefogas kell mert magasrol is lehet nagyot esni sőt jobban fáj mint aki mindig lent elt vagy az atlag szinvonalon. Ne bantsuk egymast legalabb a nehez idokben a gazdag meg adakozzon mert a virus nem valogat.
2020. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"orszag honapokon belul romokba lesz jon a rablas fosztogatas zavargasok"


Azért ennyire nem durva a helyzet...

2020. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Most nagyon sajnálom azokat az embereket, akik önhibájukból kerülnek nehéz helyzetbe, akik már a gazdasági csúcson is tengődtek. Azokat, akik viszont szórták a pénzt eszetlenül egy percig nem sajnálom. Mindegy, hogy havi hány százezret esetleg milliós fizetés szórtak el. Mert van ilyen is. Aki a jövedelme emelkedésével növeli az életszínvonalát, annak egy petákja sincs soha, még ha háromszor annyit keres sem, mint egy éve. Ugyanis a kapitalizmusban mindig van szebbre, jobbra, újabbra elszórni a pénzt. Kell az új japán autó, kell a prémium német, kell a limitált, kézzel gyártott olasz, majd kell a jacht, magán repülő stb. Hol van megállás emberi igényekben? Mindenki olyat vegyen, amit fenn tud tartani probléma nélkül és a szükségletei szerint vásároljon, ne az álmai szerint. Ha ügyesen csinálja, akkor idővel az álom kategória is reális lesz.

Ezen kívül tanulni, tanulni, tanulni (képzés, önképzés) és jobb lehetőségek után nézni, ha kell költözni. Ezt azoknak tanácsolom, akik javítani akarnak az életükön.

Mi kivételes helyzetben vagyunk, ezért nagyon hálás vagyok magunknak, a sorsnak. Amikor nőtt a bevételünk, maradtunk a panelban és kifizettük a hitelt inkább és összeraktunk 6 havi vésztartalékot. Már nagyon érződött, hogy jön egy válság. Ha nem a vírus jött volna, akkor is lufi volt már. Nagyapám is mindig azt mondja, hogy a fák sem nőnek az égig.

2020. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!