Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy szerezzek anyagi stabilit...

Hogy szerezzek anyagi stabilitást?

Figyelt kérdés

Egyedülálló, 25 éves nő vagyok. Egy éve fejeztem be az egyetemet (6 éves a tanárképzés), akkor ki kellett költöznöm a kollégiumból albérletbe.


Sajnos a szüleim semmiben nem tudnak támogatni, ők is rosszul állnak anyagilag és van két húgom meg egy öcsém akik még tanulnak, szóval a szüleimnek még őket kell eltartani.


Én a 140 ezres tanári fizetésemnek több, a felét ki kell, hogy fizessem a bérelt szobámra+rezsi. Marad kb. havi 70, amiből legalább 40 az étkezés, mert gluténmenteset ehetek csak betegség miatt.


Tehát ha ettem és laktam valahol, marad 30 ezer Ft-om. Ebből kell bérletet vennem, tisztálkodó és tisztítószereket, ha valaki rokonnak szülinapja van akkor ajándékot, ebből kéne kikapcsolódni, stb... Minden hónap végén az utolsó napokban már enni is alig marad pénzem, nemhogy félrerakni.


Ha most tönkremenne a laptopom/telefonom, amiket még ösztöndíjakból vettem, nem tudnék újat szerezni. Régóta szeretnék egy turmixgépet és egy kenyérpirítót, de azt sem engedhetem meg magamnak. Nem tudom, meddig bírom még ezt csinálni. Néha már az is megfordul a fejemben, hogy megöljem magam. Úgysem lesz jobb a helyzet.


2020. márc. 15. 10:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Erre akkor kellett volna gondolni, amikor tanárnak mentél.


Amúgy meg beszerzel egy gazdag pasit vagy sugardaddy-t.

2020. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

magánórákkal/korrepetálással.


angol nyelvtanárt nem találni 2500 Ft-os órabér alatt. És akkor ebből még áfát se kell fizetnie, mert simán tolhatja katas vállalkozóként

2020. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Katás vállalkozóként havi 50 ezret kell befizetni, kb. annyit keresnék összesen.

Én heti 2 nap késő délutánig az iskolában vagyok (faktokat tartok), így csak 3 nap marad, amikor magántanítványt tudok vállalni + a szombat. De sajnos ezekből is rengeteg idő elmegy az órákra készüléssel meg az adminisztrációval, napi 2-3 óra minimum. Azt mondják, tanárként az első 4 év ilyen lesz, de ezt már nem bírom.

2020. márc. 15. 10:36
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

hát nem éppen. Van főállásod ami meghaladja a 36 órát, akkor csak 25e-et.


emellett tudnál készíteni oktatóanyagot videós formában.. valamilyen fontosabb felkészítés, vagy anyagrészből pár 1000ft-ért azt biztos megvennék a szülők a gyerekeiknek. Csak 1x kell fölvenni, ez lehet pár hétbe és jó pár órába bele fog telni, de utána kb korlátlan számban tudod értékesíteni.


Ha csak 100 diáknak adod el 2990ft ért akkor máris megkerestél 300e-et mondhatni passzívan. diákokat/anyukákat össze tudod vonni Fb csoportban és megválaszolni s felmerülő kérdéseiket.. ez lehet több idő, de ezért simán + pénzt is kérhetsz.


A lehetőség adott.

2020. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
25 évesen előtted az élet aminek a 99%-áról fogalmad sincs, szóval ne öld meg magad.
2020. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Anyagi stabilitást több bevétellel tudsz teremteni.

Sajnos kemény igazság, de ez van. Ha nincs elég téglád, abból nem tudsz nagyobb várat építeni.


Tehát válaszút elé kerülsz: vagy másodállásban (SOKKAL TÖBB pénzért, sokkal magasabb óradíjért sokkal speciálisabb módon) adsz át tudást, vagy otthagyod a tanári pályát, és vállalkozni kezdesz.


Ezek bizonytalan dolgok, de a jelenlegi biztos pont számodra úgy tűnik, nem jelent megoldást. Akkor tehát marad a többi...

2020. márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Elkeserítő helyzet. Ami nekem eszembe jutott: elmész gyári munkára (közel ugyan ilyen alap fizetés, csak valószínűleg kapsz 15-20 eft kafetériát és bérletet, továbbá van lehetőség túlórázni), és távoktatásban elvégzel egy olyan képzést amivel nem nettó 140 eft-al tudsz egyből elhelyezkedni. Ez már a következő hónaptól plusz ~30-50 eft bevételt jelentene havonta, bár most eléggé kilátástalan a helyzet, nem biztos hogy mozgolódni kellene. Hosszú távon megoldást jelenthet. Ami egy fokkal racionálisabb megoldás lehet számodra, az a magán óra mint említették előttem, de én nem vagyok tanár, neked erre nagyobb rálátásod kell hogy legyen.
2020. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Azt mondod szüleid rosszul állnak anyagilag. Akkor miért raknád rájuk a temetésed költségeit (alsó hangon 300 ezer forint)?! Az öngyi jelöltek önzőek, csak magukkal foglalkoznak, de hogy mi lesz a családoddal az nem érdekel.

Màsik: miért ragadnál a tanári pályán?

Tanári diplomával el lehet helyezkedni multi cégek HR osztályán, learning & development munkatársként. Kezdő szinten is nettó 300 ezerért.

De nagyon sok pozíció van, ahol mindegy a diplomád, lényeg, hogy legyen.

Nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség.

A könnyű utat szeretnéd? Kicsit küzdeni már gáz? Akkor ahogy az egyik válaszoló írta, szerezz egy idősebb gazdag palit.

Nekem nincs diplomám, de azzal tisztában vagyok, hogy ha ez a járvány nekem munkanélküliséget hoz a szakmámban, akkor elmegyek bármilyen olyan munkát végezni ami fizet annyit, hogy a fenn tudjam tartani magam és a családom. Legyen az takarítás vagy sor melletti operátorkodás. Mert meg kell éljek valamiből. És ha van elegendő pénzem, akkor majd kitanulok valamit (bérszámfejtő vagyok, a könyvelést akarom most elsajátítani). Én 30+ vagyok, gyerekeim is vannak, így nehezebben mozgok.

Te még fiatal vagy, ne hisztizz, gondolkozz, keresd a lehetőségeket.

2020. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Lakhatnál szülökkel az már plussz 70 ezer kapásból...
2020. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

"Én heti 2 nap késő délutánig az iskolában vagyok"

"rengeteg idő elmegy az órákra készüléssel meg az adminisztrációval, napi 2-3 óra minimum"

Ez nem kellene, hogy problémát jelentsen, főleg ilyen kilátástalan helyzetben. Nekem 4 éve 125 eft volt a nettóm az első budapesti munkahelyemen, 50 eft-ot fizettem egy szobára rezsivel. Kb. ugyan ez volt a helyzetem, mésodik fizetés után realizáltam, hogy nem fog működni. Váltottam, ott kaptam 166 eft nettót ugyan abban a munkakörben. A 1. fizetés után megint beláttam, hogy még mindig kevés, az akkori tudásommal nem volt esélyem jobban fizető munkára. Otthagytam az albérletet és tömegközlekedtem vidékről. 3:50-kor keltem, hogy 8-ra beérjek a munkahelyre. A munka jellegéből adódóan túlóráztam, általában este 6-7-ig. Nem fizettek túlórát, 10-11 között értem haza. Ez ment fél évig, de közben a szakmai tapasztalatom nőtt. Annyit értem el vele a cégnél, hogy levelezőn el tudtam kezdeni egy mérnök képzést, az ügyvezető adott minden hónapban 4 olyan munkanapot az egyetemre, mikor nem kellett bemennem dolgozni. Majd jött 2 olyan projekt, hogy a napi munkavégzés kitolódott annyira, hogy sem a Volánnal sem Mávval nem tudtam volna hazaérni. Ekkor levelezős egyetemi tanulmányaimra hivatkozva beköltöztem az egyetem egyik kolijába. A cégnél ígérgették az előbb említett projektek utáni túlóra kifizetést, sosem történt meg. Felmondtam, 4 hónap alatt 350 túlórát "hagytam bent" a cégnél. Következő helyen már 300 nettó fölött volt az alap fizetésem. És mindezt azért írtam le, mert egyrészt, ahhoz hogy egyről a kettőre lépj ki kell lépni a komfort zónából. Másrészt, lehet hogy hülyén hangzik de élveztem. Hozzáállás kérdése az egész, de az a szintű pörgés egy öngerjesztő folyamat volt úgy egy évig. Meg is lett az eredménye.

Nem kell kétségbe esni vagy megriadni attól, hogy ha hazaérsz a napi 8 órás munkából, még 2-3, esetenként 4-5 órát bele kell tenni. Még úgy is működik, hogy hazamész, alszol egyet és utána esel neki a nap második felének. Én így csináltam meg az egyetemet, nem napi 8 órás (nagyrészt szellemi) munkával. A hozzáállás dönt, hogy tudsz-e ezen változtatni, ki tudsz-e lépni a komfort zónából és tudod-e azt élvezni.

2020. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!