Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veszélyes üzemnek számít-e...

Veszélyes üzemnek számít-e az, hogy home officeból berendelnek irodára mondván nincs gyerekem, nem vagyok veszélyeztetett menjek be dolgozni? Később egy esetleges egészségkárosodás miatt perelhetek ezért?

Figyelt kérdés

Amúgy otthonról is el tudom és el tudnám végezni a munkám, de a cég ragaszkodik hozzá, hogy aki nem számít veszélyeztetettnek az menjen be a zárt irodába. Hoztak rendelkezéseket, hogy maximalizálták az egy légtérben tartózkodó dolgozók létszámát, de ezeket úgy sem tartják be. Maszkot, kesztyűt nem adnak, az alkoholos kézfertőtlenítő az egyetlen és tényleges munkavédelmi intézkedés amit csináltak.

Most mindenki bent van, akinek nincs 14 év alatti gyereke, nem terhes, nem 60 év feletti vagy nem krónikus beteg...


Később tudok majd perelni ezek alapján, ha átmeneti vagy tartós keresőképtelenséggel vagy maradandó egészségkárosodással járna nekem amiért a cég kapzsi volt?



2020. márc. 18. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen fogod tudni bizonyítani h. ott kaptad el
2020. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyébként fogom tudni bizonyítani, mivel amúgy a hívásinfóim, cellainformációk alapján le tudják követni merre jártam például amíg home officeban voltam.

“Munkaidő” befejeztével, sem mozdultam ki.

2020. márc. 18. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen
2020. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Perelni perelhetsz de csak az ügyvédeket gazdagítod. Nem tudod 100%-osan bizonyítani, hogy a munkahelyeden kaptad el a vírust. Mivel munkahelyről hazafelé biztosan voltál valamilyen boltban így a keresetedet kiröhögik.
2020. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még ilyen sincs, hogy ha gyerekem van home office. Pedig számítógépes munka, tudnánk otthonról. Néhány csókosnak persze lehet.

És arra sincs szabály hányan lehetünk egy légtérben. Open office miatt sokan.


Nálatok ehhez képest szuper a helyzet!

2020. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Sajnos amíg jogszabályokkal nem ütközik, addig semmi értelme sem lenne.


Jogszabályok szerint - itt értve most a nem szükséghelyzeti jogszabályokat - a cég csak azért fizet, ami az ő hibájából történik. A járvány meg nem az ő hibájuk. Katasztrófák esete az nem a cégek hibája, hanem országos közügy és az ország oldja meg közösen minden tekintetben.


Ha a kormány minden munkahelyet lezárna, nyilván kivétel a létszükségleti üzletágak, és akkor is berendelne a cég, na akkor lehetne perelni, mert szükséghelyzeti jogszabályba ütközött a cég intézkedése.


De jelenleg semmi sem akadályozza, hogy behívjon. Tegyetek meg mindent amit tudtok, legyetek találékonyak. És közöld, hogy te otthonról is tudsz dolgozni, sőt a kollégákkal találjátok ki, hogy kik tudnak home office-ban dolgozni. Ezt is ki kell alakítani, mert felvet azért kérdéseket és igényel megoldásokat is.

2020. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ki van alakítva, csak éppen úgy alakult, hogy első nap szinte mindenki, aki kizárólag irodai munkát végez egy-két kivétellel otthonról fog dolgozni.

Adott is lenne minden az otthoni munkavégzéshez, (VPN, internet elérés, céges telefon, laptop stb.) ugyanakkor valaki megkeverte a szrt, így aki nem tartozik a már korábban felsorolt kategóriák valamelyikébe annak be kell jönnie, hiába lehetne ezt otthonról is megoldani.


Ez Magyarország 2020

2020. márc. 19. 08:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg van az országban néhány százezer ember akinek a félelmei ellenére menni kell dolgozni,és még csak nem is vesz részt a járvány megelőzésében.


Ha vagy olyan helyzetben h dobbants másik helyre,tedd meg.

2020. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
természetesen nem perelhestu, ellenben ha nem tetszik felmndasz és mész máshova
2021. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
mondjál fel és keress olyan helyet ahol nem kell elviselned hogy vannak feletted is emberek
2021. febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!