Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám letagadni a...

Hogyan tudnám letagadni a diplomám, hogy alacsony végzettséget igénylő (gyári) munkára felvegyenek?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja nem találok állást (40 helyre jelentkeztem és 2 interjú volt, de mind2 sikertelen) ezért azon gondolkozom, hogy megpróbálok valami gyári munkára is jelentkezni nagyobb multihoz, de sajnos oda meg lehet a diplomám miatt (gazdaságinfó) nem vennének fel, főleg, hogy nincs munkatapasztalatom (csak pár hónap diákmunka+kötelező szakmai gyakorlat egyetemen).


Ezért az a lehetőség merült fel, hogy az önéletrajzomból kitörlöm a végzettségem, csak ha rákérdeznek, hogy mit csináltam az utóbbi 3 évben akkor mit válaszoljak? De egyetemen kívül tényleg semmi mást nem csináltam.

Illetve arra gondoltam, hogy beleírom, hogy az egyéni vállalkozó édesapám mellett dolgoztam segédmunkásként viszont tartok attól (és anyám is óva intett), hogy ne tegyem, mert akkor utána nézhetnek, hogy nem voltam bejelentve és apámat csúnyán megbüntethetik.

Mit tegyek, hogy legyen esélyem alacsonyabb végzettségű munkakört is betölteni? Nagyon félek, hogy a gazdasági válság miatt évekig munkanélküli leszek a mostani előzményeket figyelembe!



2020. márc. 23. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%

Próbálkozz Budapesten.


Ne legyél lúzer, hogy diplomával, főleg ilyen jó diplomával gyártósorra mész.

2020. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

én anno még 2 egyetemi diplomát is kitöröltem, meg 3 nyelvvizsgát egy recepciós munka miatt.

nem kérdeztek rá, hogy mit csináltam annyi év alatt, de azt megkérdezték, hogy miért nem mentem egyetemre. azt válaszoltam, hogy sajnos így alakult. ha rákérdeztek volna, akkor valami szabadúszó tevékenyéget mondtam volna.

2 héttel később hívtak, hogy engem választottak, de addigra épp bejött az ajánlat, amire a diplomáimmal számítottam.

hátha neked is ez indítja be a karmát :)

mert így gyártósor tényleg nem kéne..

hajrá :)

2020. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan írd be a fekete munkát is. Nem a navhoz jelentkezel...
2020. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1: Az a gond, hogy Bp.-en olyan durva albérletárak vannak, hogy az én nulla szakmai tapasztalatommal és gyenge angol nyelvtudásommal kiröhögnének ha olyan bérigényt adnék meg, amiből az albit és annak rezsijét ki tudnám fizetni és amellett épp meg tudnék élni (min. nettó 250). A válság miatt meg most aztán főleg tolongani fognak a szakképzett diplomás állások után is.
2020. márc. 23. 12:48
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Budapesten pályakezdőként ne egyedül akarj lakást bérelni.

Keress 1 lakótársat, külön szobád lesz.

Idővel majd tudsz lakást bérelni a fizudból.


Ez piacképes diploma, és még hiányszakma is, találnál vele pesten jól fizető állást.

2020. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező, nettó 250-et bőven kapsz kezdőként ezzel a diplomával.
2020. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nettó 250-et szakmai tapasztalt nélkül is fogsz kapni, nem nagyon lehet bruttó 400 alatt kezdeni normálisabb cégeknél akkor sem ha totál pályakezdő vagy.
2020. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is mondta az orvos mikor az alkalmasságit csináltattam, hogy jó hülye vagyok, hogy diplomával elvállaltam gyári munkát. Mondtam neki, hogy inkább az mint X hónapig otthon ülni. Kb 3 hónapot nyomtam szalag mellett, utána meg sikerült diplomával elhelyezkedni. Interjún mondtam, hogy azért dolgoztam gyárban, mert nem akartam otthon lenni pénz nélkül.Semmi probléma nem volt ebből.
2020. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8: Értem. De te letagadtad vagy bevallottad, hogy van diplomád amikor melóztál? És ha előbbi, akkor mivel magyaráztad a tanult éveidet?
2020. márc. 23. 23:39
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
8-as vagyok. Én diákként dolgoztam a gyárban. Tehát tudták, hogy végeztem a sulival és tudták, hogy van diplomám. Úgy vettek fel, hogy tudták, hogy el fogok majd menni.
2020. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!