Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az h ha beadom az...

Miért van az h ha beadom az önéletrajtomat vhova még fel sem hívnak h nem vesznek fel, csak semmi válasz?

Figyelt kérdés

2020. márc. 27. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vagy nem üti meg a szinten sem, hogy visszajelezzenek (pl kértek motivációs levelet amit te nem írtál így nem vették a jelentkezésedet sem komolyan), vagy kapnak sok önéletrajzot (tudod, most rengeteg ember veszti el az állását) és nincs kapacitásuk válaszolni.
2020. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy akkora muveszet mindenkinek nyomni egy valaszt. Egyszeruen lustak ezzel foglalkozni.
2020. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó az önéletrajzod?
2020. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó. Igen. Van tapasztalatom is meg érettségim is
2020. márc. 27. 09:45
 5/13 A kérdező kommentje:
És 90%ra vizsgáztam le, angol és orosz megyeget
2020. márc. 27. 09:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem új keletű dolog. Bő 10 éve voltam pályakezdő, ekkor kerestem munkát.

Kb 120 céghez küldtem önéletrajzot, mire egy hajlandó volt végre alkalmazni. Pedig egy elég jó nevű egyetemen szereztem jeles minősítésű diplomát, a szakdolgozatomra kitűnő értékelést kaptam, volt nyelvtudásom, nemzetközi publikációim, több szakmai díjat is kaptam egyetem alatt a munkáimra. Szóval nem hiszem hogy a paramétereimmel kapcsolatban lettek volna komoly hiányosságaim.

A jelentkezéseimre jó 80%-ban semmilyen válasz nem jött. Amire jött válasz, vagy nem indokolták, vagy az volt a kifogás, hogy nincs X év munkatapasztalatom (kiírásban nem volt feltétel), vagy azzal utasítottak el, hogy túlképzett vagyok.

Szóval ez ilyen, sajnos egy ideje nem divat minden esetben válaszolni.

2020. márc. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én megrendelést adtam le egy lapszabászatba, telefonos egyeztetés után, aztán semmi válasz... Mehettem a bauhausba kocsival hozni bútorlapot..


Jól megy, tele vannak pénzzel a vállalkozók, aztán szarnak mindenre...


Ennyi...

2020. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a magyarországi cégeknél (akár multi, akár nem) nincsen HR kultúra.Tisztelet a kivételeknek.


Pedig, ez kb CTRL+C , CRTL+V e-mail, egy e-mail amiben az áll,hogy nem önt választottuk.



Először a HR kultúrát kellene fejleszteni.

2020. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a 20 éves HR-esek 2 film megnézése és a 2 nagyfőnök előtti térdelés közepette nem érnek rá ilyen 'aljamunkákra'. A legtöbb még arra sem képes, hogy egy állásinterjú után dobjon egy e-mailt,hogy köszi de nem téged választottunk. Ezeket mind saját tapasztalatból mondom, a legtöbb cégnél a HR-esek az ügyeletes ribizlik, akik mindenkiről tudnak valami pletykát. Nekem is az a tapasztalatom, hogy nagyjából a 10%-uk jelez vissza negatívan.
2020. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a kezdőkkel van így. Én pát éve jelentkeztem egy senior ITs állásra egy kisebb céghez, hát b***tak válaszolni. 1 évre rá ugyanennek a cégnek a toborzója rámírt, hogy lenne egy állásuk érdekelne-e, mondtam neki, hogy egy éve már jelentkeztem hozzájuk, le se sz*rtak, bocs nem. Erre össze vissza szabadkozott, hogy jaj hát elnézését, de rengeteg CV-t kapnak, annak a nagyja szemét, egyszerűen nincs kapacitásuk válaszolni.
2020. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!