Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért alakult ki Magyarországo...

Miért alakult ki Magyarországon az a szokás hogy sokan nettó fizetést mondanak bruttó helyett?

Figyelt kérdés
Nagyon megtévesztő

2020. márc. 22. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Mert a nettó számít . Azt kapod meg.
2020. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Mert a sok proli azt se tudja mi az hogy nettó bruttó, aztán az első fizetés után veri az asztalt, hogy a hirdetésbe meg a munkaszerződésén nem ennyi van.
2020. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Hol érdekel engem, hogy a cég meg az állam hogy számol el egymással? Az a fontos, hogy én mennyit kapok, amiből utána tejet meg kenyeret veszek.


Ez az egész bruttó, meg bruttón kívüli járulékok csak könyvelési baromságok. Külön jogcímen fizetünk TB-t meg nyugdíjat meg adót, aztán az egész úgyis megy egy közös kalapba. Semmi értelme nincs, csak arra jó, hogy az átlag ember ne lássa át a dolgokat.

15% az szja, közben meg a fizetés 45%-át levonják. Köszi.

2020. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
A sok csaladi adokedvezmeny meg egyeb szarsag miatt?
2020. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Mert azáolás nélkül tudja, mennyiből kell megélnie. esetleg eltartani csládját.

A bruttó és a nettó kereset közötti különbségért is megdolgozol, de ez ez életminőségedben nem játszik szerepet.

2020. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%
"azáolá" ez helyett "számolás"-t akartam írni.
2020. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan ilyen bonyolult egy online kalkulator hasznalata, hogy barmelyiken barki (munkaltato, munkavallalo egyarant) fennakad? Ha a munkaltato rakerdez egy interjun a bruttora mondod azt, ha megkerdezi mennyit kersz, mondod a nettot, o meg szamolja ki a szukseges szuperbruttod. Nem egy agysebeszet egyik oldalrol sem.
2020. márc. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

# 7


Te hogy számolnád a bruttom ha nem kérdezhetsz rá családi állapotra gyerekekre stb ?


Szerintem azért terjedt el mert rengetegen dolgoznak szürkén. Bejelentik kevesebbre és mellette kap feketén. Ezért sokan azt az összeget mondták amit kézhez akkartak kapni.

2020. márc. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Mert lövésük sincs a kettő közti különbségről. Épp másik kérdésnél irtam ahol 200.000 volt a hirdetett állás fizetése hogy ha azt bruttóban megpályázza egy 3 gyerekes gyesről visszatérő anyuka vagy egy 40-45 éves munkaerő akinek se kutyája, se macskája és 10 éve a cégnél van, akkor az anyuka jó eséllyel 30-40%-al fog többet keresni a kollégájától annyival lesz több a nettója. Azután jöhet az "ő mé' kap többet mit én?" " c. egész estés mese. Mert nem érti.
2020. márc. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%

A dolgozónak a nettó számít, mivel abból él, azt tudja elkölteni, neki azzal könnyebb számolni.

A munkáltatónak a bruttó, mert azt fizeti ki (plsz persze a rárakódó járulékokat), ezért neki meg ezzel könnyebb számolni.

Éppen ezért bármikor is szó van fizetésről, nem elég azt mondani, hogy 500, hanem hozzá kell tenni, hogy ez bruttó vagy nettó. Egy kicsit is értelmes dolgozó nagyjából ki tudja számolni, hogy ez mit jelent nettóban, egy kicsit is értelmes munkáltató ki tudja számolni, hogy ez mit jelent bérköltségben.

2020. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!