Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikortól érvényes, hogy a...

Mikortól érvényes, hogy a turizmusban dolgozóknak sem kell adót fizetniük a jelenlegi helyzet miatt? Mikortól engedik el?

Figyelt kérdés
Tegnap megkaptam a fizetésem de ugyanannyit kaptam.
2020. ápr. 2. 13:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
57%
Nem a dolgozók szja-ját engedték el, hanem a munkáltatók tb-járulékát!
2020. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
57%
A nettó fizetésed nem is fog változni attól. A márciusi járulékokat írják majd jóvà a vállalkozó adózámláján de még egyenlőre a régi bérszámfejtés van.
2020. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%

Rosszul tudjátok. Nekünk már megjött a bérszámfejtő szoftverre a frissítés. A bruttóból csak az szjat-t valamint a 4%ot kell vonni (max 7.710 értékben) és a maradék a dolgozóé. Szóval kéne a nettónak is emelkednie már márciusban is.


Lehet a céged nem jogosult a kedvezményre. Vagy csak szimplán elrontották a bérszámfejtést, mert nálatok is rosszul tudják a kollégák, mint norbiéknál.

2020. ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt kaptam válasznak tegnapi bérszámfejtéssel a könyveléstől :


"A NAV még nem tette közzé a veszélyeztetett ágazatokba tartozó adózók bevallási kötelezettségének nyomtatványát,ez a bevallásig biztosan megtörténik, és a bérszámfejtésben is a már közzétett kedvezmények érvényesülni fognak,amint meglesz, küldünk új információt."

2020. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, a bevallás nyomtatványa még nincs meg. De a struktúra igen, ami alapján a programokat frissíteni kell. Mi már a mentesüléssel adjuk ki a bérlapokat.
2020. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Azért majd rákérdezek, hogy nálunk mi van.

2020. ápr. 2. 17:54
 7/37 anonim ***** válasza:
50%
Simán lehet, hogy a cég nem tartozik a kedvezményezettek körébe. Vagy akár az is lehet, hogy a bérszámfejtésnél szúrtak el valamit.
2020. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

Bak Norbert te mindig jo dolgokat irsz de most nagyon melle lottel.


Nem csak a munkaltatok kaptak kedvezmenyt, hanem a munkavallalok is. A 33,5%helyett csak a 15%szja es a 7700ft kerul levonasra, szoval kb 20%


Szoval aki eddig 150kt keresett(225k brutto) adokedvezmeny nelkul az mostantol kb 180kt kap majd.

2020. ápr. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
28%
Egyenlőre a régi szerint lett bérszámfejtve és kifizetve az alkalmazottam tegnapelőtt, mivel közös megegyezéssel meg is szűnt március 31-el a munkaviszonya. Csak azt tudom mondani -ahogy mindig is-amit tapasztalok. Ha utolag korrigálják akkor majd megkapja a pluszt, de egyenlőre a berjegyzéken és bérkartonjàn sincs más hiába 56-os teáor és 1332 vendéglàtàs feorja van.
2020. ápr. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
28%

Illetve ha a jogalkotás celja a mumkahely megtartása szerintem azt nem az azonos koktsegszinttel tudják elérni az olyan vállalkozásoknàl, amiknek most drasztikzsan leesik a bevétele. Mivel eddig sem a munkavállaló fizette ki a munkavallalitol levont adokat hanem a munkáltató utalta, pl a bevételből vagy tőketartalékból ( rosszabb esetben meg semmit mert nem volt neki miből utalnia) . Ha most nem elutalja a Navnak hanem ugyanazt kifizeti a dolgozónak akkor ugyanott van, hogy a kiadásai nem csökkentek igy gyakorlatilag ez nem érdemi segitseg a munkahely megtartáshoz ha feléli a tőketartalékot, akkor mumkahely sem lesz, de legalább előáll egy olyan abszurd helyzet, hogy bért emel recesszióban. 😊


En kezdetektől azt látom ebben, hogy igen ahogy a berjegyzeken is van felvezetésre kerul ugyanugy minden de a navos08/58 szerint a megfizetésre az adoszamlan majd egyoldalon plusz masuk oldalon minusszal jelenik meg a járulék és adó. És így marad az egyenleg 7.710 fizetendő a bav felé amelkett hogy nem munkaviszonyos vállalkozó után meg ugyanúgy ketyeg a teljes járulék költség 0 bevétel esetére is. Igy nehéz lesz szerintem munkahelyet megtartani. Mi us ezért meyunk inkabb 3 honap allaskereseseire az alkalmazotakkal együtt, higy legalab a toketartalek targyi eszkozok stb meglegyen x honap mulca az ura nyitáshoz es ne a fizetetlen szabival játszunk , ahol már az alkalmazottnak is 0 közeli lehet a bére és még csak álláskeresési kapcsán egy minimálbérre se lehessen jogosult, de elmondhatja van munkahelye 😁.


Pont br. 225-el volt az üzletvezetőm is, most 7 nap szabi 14 nap táppénzes 10 munkanappal zárt nettó 170.000-el.


Eddig kapott nettóba 190 -körül családi adókedvezménnyel , most álláskeresésin ugyanúgy kaphatja a családi adókedvezményt is pl. pár hónap múlva meg efo-ba is vissza tud jönni nyitáskor, ha úgy áll a járvány helyzet, akàr falusi vendégasztal szolgáltatás kapcsán is, amig az üzlete újra nem nyit nyár végén vagy ősszel a tervek szerint.

2020. ápr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!