Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit fizet a munkàltatód jelen...

Mit fizet a munkàltatód jelen helyzetben, ha nincs mód home office-ra de otthon kell maradj a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Èn banki call-centeres vagyok ès fizetèsnèlkülire/àllàsidőre küldtek, 4 óràra csökkentett jàrulèkot fizetnek. Bevallom, h csalódott vagyok. Otthon tanítom a kèt alsós gyerekem, ès nagyon úgy nèz ki, hogy ez kb fèl èv fizetès kiesèst is jelenthet majd..
2020. ápr. 10. 00:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Nézd mindennek a jó oldalát ahogy én csinálom.

Én nagyon élveztem volna a kényszer otthon maradást, de a munkám miatt nem lehet. Nekem minden nap mennem kell dolgozni. Egyrészt elkeserít, mert szívesen otthon maradnék, másrészt örülök, hogy mennem kell melózni, mert kapok fizetést minden hónapban. Ha a cégnek bekéne zárnia biztos vagyok abban, hogy a főnök inkább kirúgná az embereit vagy fizetetlen szabadságra küldené őket. Szóval örülj, hogy ha már ottohon vagy, legalább nem vesztetted el a munkádat, és ha nem is a teljes, de fél havi fizetést kapsz. Lehetne rosszabb is.

2020. ápr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fèlhavi fizetèst sem kapok, csak a jàrulèkot fizetik, azt is rèszmunkaidőre. Szóval 0 Ft, 0 cafeteria. Miközben a bank milliàrdokat "adomànyoz".
2020. ápr. 10. 01:01
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is melóznom kell. Folyamatos 12 szombat vasárnap is a 3. hete. Volt már két koronavirusos közvetlen munkatársam de eltussolták hogy ne kelljen bezárni a gyárat. Én inkább lennék otthon fizetetlen szabadságon.
2020. ápr. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Sok hasonló dilemmán vagyunk túl. Kb augusztus végéig számolunk azzal, hogy nem lesz újra nyitásunk. Gyerekkel itthon vagyunk mi is. Viszont az alkalmazott szempontjából előnyösebb volt elküldeni őket akik önerőből kihúznak pár hónapot, vagy még annyi megtakarításuk sincs, mert már az álláskeresésivel is bentebb vannak mint fizetetlen szabival hátráltatva. Ugyanúgy vissza lesznek véve, ha újra tudjuk nyitni azokat az egységeket ahol dolgoztak. Nem kell majd nagyon munkaerőt keresni, igaz most lesz azért abból is bőven kínálat, ami meg a béreket nyomhatja le és nagyobb, személytelenebb cégeknél ez is szempont lehet a későbbiekben. h

Hogy ha viszont most elküld vagy közössel eljössz, akkor kérdés mennyire lehet biztos a helyed a későbbiekben náluk és mennyiért?

Önmagad fejlesztésére meg most van idő, csak legyen hozza egy alap pénzügyi háttér is hogy ne a napi megélhetésén kelljen agyalni mellette. pl. kíváncsi leszek mik lesznek a részletei a beígért 500ezres támogatásoknak is.

2020. ápr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Bér 70%-a
2020. ápr. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk home office lett, júliusban meg ki fognak rúgni!


Jelenleg viszont megy a pörgés, 8-16 közötti időpontban, ha jön egy email előírás szerint 30 perc alatt kell rá válaszolni. Ez akkor a legmókásabb mikor hét elejére a hétvége miatt összegyűlnek, például most hétfőn reggel 7-kor beléptem és volt 194db új üzenetem...


Az is vicces mikor 15:59-kor jön 6-7db, ez még munkaidő, tehát válaszolni kell rá 30 percen belül, viszont heti 1-2 alkalommal videókonferenciás megbeszélés is van 16:00-ás kezdéssel.


Telefonon is ellenőriznek, ha nem veszed fel, akkor jön a megrovás. Durván 2 méterre a másik asztalnál töltöm a mobilomat és megcsörren, mire odaérek már letették!

Ebéd, WC (főleg a number2 bajos a kivitelezése), kávéból főzök annyit, hogy egész napra elég legyen, reggel csinálok magamnak szendvicset, hogy kézközelben legyen.


ÉN KÉRTEM HOGY TEGYENEK FIZETÉS NÉLKÜLI SZABIRA. Sajnos nem tettek!


4db (vagy 5?) megrovásom van március 20-as home office kezdés óta, sz***pás a köbön!

- nem válaszoltam elég gyorsan a beérkező levelekre (WC, evés)

- nem vettem fel időre a telefont (2 csörrenés)

- trónoltam a WC-én telefonnal a kezemben, a hívásra tudtam válaszolni, de 10 perc késessel küldtem meg a kért adatokat

- lekéstem a megbeszélést (2 perc), áramszünet miatti gép újraindulás

2020. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

"4db (vagy 5?) megrovásom van március 20-as home office kezdés óta, sz***pás a köbön!"


Ezek a kirúgásod előkészületei! Azért adja a megrovásokat, hogy amikor tényleg elbocsájt, akkor legyen a kezében bizonyíték, hogy rosszul végezted a munkád. Ez fontos neki, ha netán perre mennél.


Csak szólok, hogy tudd, és lépj, mielőtt ő lép

2020. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%

#6


Há biztos felmondtam már volna. Inkább elmennék átmenetileg futárnak vagy árufeltöltőnek, verjék bele.

2020. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
47%

nyilván semmit

a #maraggyotthon az ilyen :)

2020. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
8. ha úgyis fizetés nélküli szabit kértél, és nemsokára úgyis kirúgnak, akkor minek szívatod magad, mondj fel most. egyébként is, a leírás alapján hamarosan idegroncs lennél, én el se hinném, hogy létezik ilyen munkahely, ez nagyon gáz.
2020. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!