Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy taníthat valaki közoktatá...

Hogy taníthat valaki közoktatásban nyelvet nyelvtanári diploma nélkül hivatalosan? (Anglisztika vagy germanisztika mesterrel. ) Csak átmenetileg, és közben kötelezik, hogy végezze el a szükséges tanárképzést?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 14. 18:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valakinek meg kell tartania az órát. Ha nincs szakképzett tanár, akkor másnak. Az még jó eset, ha megvan a nyelvszak.
2020. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hogy taníthatom itthon a gyerekemet én magam tanári diploma nélkül? :) A szükség nagy úr...
2020. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Értem, de valahol ez le van írva, valami jogszabályban, hogy az iskola alkalmazhat tanári végzettség nélkül is valakit, ha nincs helyette más?
2020. ápr. 14. 19:05
 4/20 anonim ***** válasza:

Igazából leírták. A szükség nagy úr. Nagyobb úr, mint a jogszabály.

Jogszabályban le van írva az is, hogy nem szabad lopni meg embert ölni, mégis megteszik sokan.

2020. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nyilván kedves kérdező kellene, hogy legyen neki, de a mai világban, amikor nagyon kevés a tanár, vagy nagyon kevés a szaktanár, a pályára alkalmas tanár, örülnek neki, ha találnak valakit, aki legalább beszél idegen nyelvet, vagy legalább valami fogalma van az adott tantárgyról. Már nem a régi világot éljük sajnos, ahol minden fán termett egy jó pedagógus, vagy egyáltalán pedagógus.
2020. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kozben meg lennenek 1000-en, akik nyelvtanari diploma nelkul jobban beszelik a nyelvet, mert kinn eltek huzamosabb ideig az adott nyelvteruleten.

Az oktatas szinvonalarol meg ne is beszeljunk, en nem tudom mit tanitanak ezeken az egyetemeken, de az osztalytarsaimnak vagy alsosoknak en tartottam szunetekben gyorstalpalo angolt, hogy megertsek az anyagot.


Matek ugyanez, de neha oran belul, amikor a tanar agyremet kapott, hogy miert nem erti a diakok 90%-a amit magyaraz - hat azert, mert nem erthetoen magyarazza - olyankor kimehettem a tablahoz es levezettem diaknyelven, mikozban a tanar megpihent mert az agya mar majdnem felrobbant, hogy nem ertik amit mond szegeny. :D

2020. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

#6, ez így nagyon le van egyszerűsítve, és egyáltalán nem lenne jobb ötlet.

Ostobaság lenne valakit hagyni nyelvet tanítani, csak azért, mert kint élt.

Lehet, hogy konyhanyelven megérteti magát odakint egy boltban, de ez édeskevés. Ez nem oktatási színvonal.

Az angolban pl. 12 igeidő van, ebből minimum 7-et használnak a mindennapi beszédben.

Szerinted aki kint szedte magára a nyelvet, ezt tudja? Mindig megfelelően használja mindet? Nyilván nem. És fogalma sincs, hogy mikor melyik a helyes. Ettől mondom, még megértik egy boltban, hogy mit akar, de ha egy ilyen ember tanítana nyelvet, és utána a diákok elmennének nyelvvizsgázni, 100%-ban megbuknának.

Utána mennének idegen nyelvű állásinterjúra, mert ma már alap a nyelvtudás egy komolyabb cégnél. Sokszor a telefonos interjú is angolul vagy németül történik, pl. jópár autógyár van már az országban, és ők szeretik, ha mi alkalmazkodunk hozzájuk. Na, egy ilyen interjú is fix, hogy sikertelen lenne.


Ahogy mondani szokták, a cipész maradjon meg a kaptafánál.

Ha Pistike meg kint volt Angliában mosogatni pár évet, akkor hazatérve ne akarjon angoltanár lenni, mert abból semmi jó nem sül ki.

2020. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

7. talan aki nem mosogatni ment az szepen megtanul angolul egy irodan ahol a kiralyno angoljat beszelik es nem a geordiet vagy cockneyt.


A sajat angoltanaraimbol indulok ki. A brit volt az egyeduli, aki rendes angolt beszelt ugyebar. A tobbi kozepes vagy eros akcentus. A magyar kiejtes nagyon eros, kapasbol kiszurom ki magyar meg telon is, akik regebb ota vannak kinn azokat mar nehezebben, de erzem, hogy valami nem oke. Sot volt mar irasban is leesett, hogy magyar az illeto, mert tipushibakat vetunk a mas nyelvtani szerkezet miatt.

Engem nem tudnak hova rakni, erzik, hogy nem brit vagyok, de volt mar tobbszor, amikor itteni orszagreszben keresgeltek.


Visszaterve, a masik angoltanarom, akinek nagyon sokat koszonhetek siman maganangolt tartott nem nyelviskolaban. O nagyon logikusan oktatott - ellenben az iskolai oktatassal szemben.


Szoval igen, nem fekete-feher. Nem lesz attol egyertemuen jo tanar, mert kulfoldon elt, de nem megyek le hidba a magyar nyelvtanari diplomas tanaroktol se: csak meg kell nezni mennyire beszelnek angolul/nemetul az erettsegizo diakok.

2020. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja es egy szoval se emlitettem, hogy mosogatobol kene csinalni angoltanart.


Talan jobb lenne egy nyelvi felmero, mintsem 3 evet pazarolni egy papirra, ami sajat tapasztalatom alapjan nem hatekony - nem jo nyelvi oktatas az iskolakban.


De ha nem akarunk szubjektivek lenni, akkor itt a hivatalos statisztika az Eurostattol: Magyarorszag hatulrol a 3. helyen all az idegen nyelvek teren az EU-ban. Oke, ebben bennevan az Egyesult Kiralysag is, de ok elvannak az angollal a vilagon mindenhol.

Utana Romania

aztan mi.

Ilyen “jo” a nyelvi oktatasunk! 👍


[link]

2020. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Meg egy utolso:

ez egy ervelesi hiba, hogy bevezetted a mosogato temat. Sehol nem irtam mosogatokrol. Es nem csak mosogatni jonnek ki ide az emberek. Vagyunk igen magas poziciokban kinn, nem csak mosogatni.


Birtam amikor valami kis retek turista magyar luvnya a repulon elkezdett velem dumalgatni es hogy milyen nehez lehet nekem kinn, meg draga London es rossz a tomegszallas. Kicsit mellefogott a draga, en a Hyde Parknal lakom es nem takaritok.


A nyelvtanari diplomat meg dugjak fel azoknak, akik ennyire nyaladzanak a haszontalan papirokra, mert tanitani nem tudnak vele, azt lathattuk az Eurostat adataibol. 👍 Baromi jol mukodik otthon a nyelvi oktatas. 3 igeidot se tudnak megtanitani a diakoknak, nemhogy 7-et, 12-rol meg feledkezzunk el, de az volt a legjobb, amikor ugy tanultuk a passziv szerkezeteket, hogy az osztaly 2/3-ada nem ertette az alap igeidoket se, de a kerdo szorend mar total k.o. volt nekik.

Ilyen jo volt az oktatas egy budai “elitgimnaziumban” 😊

2020. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!