Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdekelne kreatív távmunka,...

Vanitas kérdése:

Érdekelne kreatív távmunka, amit rendes munka mellett is lehet végezni tudtok tippeket adni mi lehetne nekem megfelelő? Esetleg tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Jártam 2 és fél évet grafika szakra,de a programok kezeléséhez nem értek (photoshop,corel stb), viszont nagyon szépen és véleményem szerint elég jól tudok rajzolni,amivel szeretnék valamit kezdeni komolyabban is.Ezen kívül jártam még egy Divat-és stílustervező szakra 1 évig, ahol általános Desinget is tanultunk,habár főleg ruhákkal és kiegészítőkkel foglalkoztunk.Mindkettőt szerettem,de a grafikát nem fejeztem be,mert nem tartottam elég mozgalmasnak, illetve nem tudtam elképzelni,hogy csak ezzel foglalkozzak.A Desingnél pedig úgy alakult,hogy egy hirtelen jött állásajánlat miatt külföldre kellett utaznom,így halasztottam egy évet,utána pedig sorra jöttek a munkalehetőségek és végül már nem volt lehetőségem befejezni.Egyébként színházi táncosként dolgozom és nagyon szeretem is,miközben ezeket a tanulmányimat folytatta mindig jártam mellette táncolni,volt hogy fel is léptem darabokban.De szeretnék valami olyasmit is találni,amivel a kreatív alkotó önmagam is leköthetem,ráadásul hasznosan,pénzért,és mivel sokat utazom,jó lenne,ha ezt online független helytől tudnám végezni.Tudtok javasolni ide vágó szakmákat,vagy esetleg amire már most is képes lehetnék betanulni az eddig megszerzett tudásommal,de mellette tudnék funkcionálni mint táncos?Vagy esetleg valahogy kombinálni a kettőt?Lehet kissé furfangos kérdés,de minden építő jellegű ötletet szívesen fogadok!

2020. ápr. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a Desing???
2020. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Aki kétszer egymás után képes azt leírni hogy "Desing" az inkább maradjon a gyári betanított munkánál.
2020. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Ezt akartam írni, hogy ha egy évig kellett tanulni valamit, hogy aztán leírni se tudd, akkor jó lassú lehet a felfogásod. Meg színházi táncosként dolgozol és "néha fellépsz"? Grafikát tanultál, de a programok nem mennek?


Most komolyan, erre mit vársz? Hímezz terítőket, havonta egyszer elhozod, megcsinálod, visszaviszed.

2020. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem néha lépek fel.Ez a munkám, csak akkor volt így amikor mellette tanultam.


Ó és tényleg rosszul írtam,köszönöm,hogy szóltatok.

Most pedig megyek gyári betanítottnak halálomig,mert nálam intelligensebb emberek ezt javasolták,köszönöm szépen,eddig nem tudtam hol a helyem a világban,de most már látom,hogy csak a szégyenben amíg meg nem halok,mert el írtam egy szót.


Kedves embertársaim,úgy tudom ez az oldal egymás segítésére van,legalább is én erre szoktam használni.


Szóval igen, szeretném,hogy a segítő jellegű dolgoknál maradjunk amint említettem.


Design, Divat és stílustervező szak volt, de általános Design dolgokat is tanultunk.


Egyébként szeretném megkérdezni,hogy erre milyen jellegű reakciót vártok?


Hogy egy kérdésre egy hülye helyesírási hiba miatt szétoltjátok az embert?


Az pedig,hogy nem tudom a programokat...Nem volt benne az oktatásban,illetve nem fejeztem be amit szerintem le is írtam,de szívesen elvégeznék hasonló tanfolyamot.


Istenem emberek mi van ezzel a világgal?


Szerintem leírtam én mit tudok és mit kérdezek,nem értem miért kell így reagálni?....

2020. ápr. 15. 16:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem sokszor az itteni reakciókat.

Ettől még - gondolom - sokan azon kapták fel a fejüket, hogy akkor mégis, mi a túrót oktattak 2,5 évig grafika szakon, h aztán egy fia programot ne tudj, max elindítani? Nem csodálom, ha nem tartottad mozgalmasnak. Nem rád haragszom, hanem a hazai oktatás színvonalára, ahol ez megtörténhet. Akárhogy is nézzük, ez így nem piacképes tudás.

Amúgy a design-nak, grafikának is millió + 1 ágazata van. Tanulhatsz alkalmazott grafikát, concept art-ot, lehetsz tördelő, UI/UX designer, ruha- és/vagy formatervező... minimum végtelen lehetőség áll előtted. Előbb mindenképpen tanuld ki valamelyik szakirányt, sajnos a járvány miatt most a kreatív szakmában dolgozók (is) elég nagy bajban vannak, még azok is, akik már évek óta magabiztosan benne vannak a vérkeringésben. Még csak utazgatni sem tudjuk, mikor fogunk legközelebb. Érdemes körülnézni neten, számos online kurzust elérhetővé tettek számos helyen, egy középszintű angollal szép adag tudásanyagot összeszedhetsz.

2020. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó kommentelő.

Ebben egyet értek, hogy nem piacképes így az oktatás.

Főleg rajzolni tanultunk a tipikus felépítéssel. (kocka, kroki, csendélet, portré) és ezeknek a különboző alfajai, mint a kocka négyzethálóval, kockacsonkolás, festésgyakorlati feladatok.Néha volt kreatív feladat is, de az is csak manuális. A photoshop elé meg párszor bevágtak aztán otthagytak, hogy kezdjünk vele amit akarunk. Az alkalmazott grafika szakon.Igaz középiskola mellett tanultam, de nem láttam már hova haladok így végül pályát váltottam.De egyébként biztosan egy jó szakma, csak nekem ezek voltak a tapasztalataim az ottani oktatásban.

2020. ápr. 15. 19:41
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Távmunka design vonalon

branding aka arculattervezés: logo, weblap, brossúrák, névjegy, céges dokumentáció sablonok—-> kell hozzá tudni: Adobe Illustrator, Adobe PS, MS Office, WordPress


marketing: weblap és közösségi média menedzselése —-> kell hozzá tudni: Adobe Illustrator, Adobe PS, WordPress, FB, insta, YB, Linkedin adminfelület ismerete


Eszközigény: erős PC/Mac, a fent említett szoftverek jogtiszta verziói


Sok sikert!


Hopp...érteni is kéne hozzá....lehet nekiállni tanulni, YB, Linkedin Learning, Pluralsight stb

2020. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Indesign-t és Acrobat prót kihagytad, ha már a print anyagokat megemlítetted.

Oktatóanyagok közül én még a youtube-bal egészíteném ki a listát, de szerintem mindenképpen valami megbízható külföldi csatit keress (a magyar csatikat nem ismerem, de láttam már olyat, aki Photoshopban és RGB-ben oktatta és magyarázta a névjegykártya-készítés lépéseit...).

Pusztán tanulásra bőven jó lesz egy régebbi tört CS5 portable változat is. Ha mindenképpen jogtiszta szoftver kell, és az Adobe valami (mondjuk az ára) miatt mégsem járható út, akkor szerintem az Affinity-t sem lenne hülyeség megtanulni, most alig 30k-ért megvehető a teljes programcsalád.

Aztán ha később lesz munka, megrendelés (nem 1 hónap, legalább 2+ év), akkor már tisztábban lehet gondolkodni gépfejlesztésen és CC licencen, meg egyáltalán azon, mire szeretnél specializálódni a későbbiekben.

2020. ápr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8, én csak félig hobbiból szerkesztgetek (más jellegű meló kiegészítése, meg némi marketingtevékenység FB és Linkedin oldalakon), az InDesign-t nem bírja el az Illustrator mellett a gépem, az a pár poszter, amit csinálok Illustratorral is elmegy, bár jogos, hogy az InDesign jobb erre (viszont kompromisszumot kellett kössek)



Viszont normális gép kell, az enyém is szenved az Illustratorral

2020. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!