Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Linkedin-en ismeretlen recruit...

Linkedin-en ismeretlen recruiter-től jelölést elfogadni vagy őket bejelölni érdemes?

Figyelt kérdés

Van pár, aki bejelölt, de nem ismerem őket egyáltalán, csak látom, hogy fejvadász cégeknek dolgoznak mint pl a Hays.

Érdemes ilyenkor elfogadni a jelölést?


A másik, hogy én jelöljek-e be recruiter-t minden előzetes ismertség nélkül?



2020. ápr. 17. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán mehet mindkettő, beszélgetni lehet velük, azzal még nem kötelezed el magad sehova.
2020. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Én egy ideje nem jelölöm őket vissza, csak ha valami konkrétum (pl konkrét pozi ajánlat) okán jelölnek. Random felkéréseket nem igazolok vissza olyantól, akit nem ismerek. Magamtól sem jelölök senkit ismeretlenül.

Gondolom még kevés kapcsolatod van. Ez esetben még kezelheted kicsit lazábban ezt, de később, szerintem nem mutat olyan jól, ha többszáz kapcsolat 90%-a recruiter.

2020. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Általában nem ok nélkül jelölgetnek, hanem potenciális lehetőséget látnak benned (nem feltétlenül azonnalit, lehet, hogy a jövőben lesz neked megfelelő pozíciójuk).

Ha nem akarsz soha többet munkahelyet váltani, vagy kevesebb lehetőségből szeretnél válogatni, akkor ne jelöld vissza őket.

2020. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az a célja az oldalnak
2020. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

#3

Az a HR-es, aki csak random bejelöl az 500+ meglévő kontaktja mellé úgy, hogy a publikus profilomon csak a pozícióm és a munkahelyem látszik, a szakmai háttér nem, az nem potenciális ajánlat miatt jelöl be. Szimplán csak adatbázist épít. Én a random jelölgetős HR-esektől sosem kaptam később semmilyen megkeresést, hiába jelöltem őket vissza.

Volt olyan, aki korrekten leírta jelöléskor, hogy lehetséges későbbi együttműködés érdekében venne fel a kapcsolatai közé, őt visszajelöltem, mert korrektnek tűnt... Még a random kínai sales-es jelölők is leírják mit szeretnének, miért lenne jó, ha visszajelölném, mikor teljesen ismeretlenül bejelöl....

2020. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi célból épít adatbázist?
2020. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes szelektálni. Engem például Londonból szoktak nagy tömegben indiai recruiterek bejelölgetni, ezek általában nagyon alja munkákra keresnek embert, az ilyeneket helyből ignorálom.

Az országban ahol élek van egy-két jónevű recruiter cég, ha onnan jön megkeresés, azt persze visszajelölöm.

2020. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ötössel egyet értek, akinek 500+ kontaktja van, és nem ír semmit, teljesen fölösleges visszajelölni. Ez ilyen e-bré növelés náluk, ugyanis később se tudnak még csak egy egyszerű keresést se futtatni a kontaktjaik között kulcsszavakra, pozíciókra. Helyette kiírják nagy kegyesen a falukra hogy épp mijük van. :)

Kb 20 ilyen embert jelöltem én is de vagy 4-5 év alatt egytől származott egy gyenge lehetőség, azóta már vissza se jelölöm, csak ha ír pár sort.

Az indiaiak 100%ban felejtősek.

2020. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!