Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges tanári tanulmányok...

Lehetséges tanári tanulmányok mellett dolgozni mérnökként és esetleg még családot is alapítani?

Figyelt kérdés
Számomra két igazi hivatás van: az orvos és a tanár. Kémia nem az erősségem így abba nem mertem belevágni, viszont a matek és a fizika annál inkább. Gépészmérnöknek megyek, de azon gondolkodtam, lesz e még a jövőben lehetőségem középiskolában tanítani, vagy ezzel elvágom magam?
2020. ápr. 19. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan össze lehet hozni a kettőt, de szerintem nem érdemes. Ha mindeképpen tanítanál, akkor inkább egyetemen érdemes. Sokkal rugalmasabb szerintem. Sok egyetemi oktató dolgozik a szakmájában, akár vállalkozóként. Szakmai háló szempontjából is jövedelmezőbb, mint egy középiskola.
2020. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, ezen mindenképp elgondolkodok majd, köszönöm:)

Azért a középiskola merült fel, mert volt két tanár, ember akiktől rengeteget kaptam, példaképeim és szeretném ezt majd egyszer továbbadni. Szeretnék segíteni olyan kamaszoknak, akik olyan helyzetben vannak, mint én voltam: Csupán a fizetés tart távol ettől.

2020. ápr. 19. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy mérnöki (vagy bármilyen más egyéb) főállás mellett középiskolában lehetsz óraadó tanári képesítés nélkül is. A szakközépben ahol tanultam, a technikumos tárgyak felét óraadók tartották, a szakmai felkészültségük kiváló volt, hiszen a napi munkájuk egy részét adták át, nem elavult vagy rosszul berögződött szakmai szokások, szabványok segítségével.
2020. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ez igaz, erre nem is gondoltam. Viszont jobban preferálnám a szaktárgyak helyett a matematikát egy gimnáziumban, amelyet közel sem vesz egy mérnök olyan mértékben mint egy matekos tanár:/
2020. ápr. 19. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen gondolkodásmód?

Minek mész mérnöknek, ha középiskolában akarsz tanítani?

2020. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Igen, ez igy van. No meg matematikat tudtommal nem is tarthat oraado.
2020. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért megyek mérnöknek, mert abból meg lehet élni... :(
2020. ápr. 19. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!