Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy elektronikai...

Mit csinál egy elektronikai technikus?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki egy átlagos napja és milyen kezdő fizura számíthat egy nívósabb vállalatnál heti 35-40 órában?
2020. ápr. 19. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez igencsak tág fogalom. Elektronika lassan már egy talicskában is lesz.

Gépek elektromos/elektronikus részeit javítja (többnyire ilyen embereket keres a legtöbb cég), vagy tesztel, beállít, méréseket végez.

Kezdőként nem eget rengető a fizu, de ha folyamatosan képzed magadat és sikerül valami jó területen specializálódni, akkor már szépen megy felfelé.

Pl. PLC javításból/programozásból gond nélkül meg lehet élni.

hasonlóan jó terület a gépjármű elektronika: motorvezérlés, radarok, kényelmi cuccok.

2020. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ElekTamás88 válasza:

Szia! Én elektronikai technikusként végeztem és kezdtem el dolgozni 2010-ben. Az első és ami a legfontosabb, hogy igyekezz minél hamarabb dolgozni, szakirányban. Én is igy kezdtem egy multinacionális cégnél Teszt mérnökségi technikusként, ott letoltam 4 kemény évet, műszakban, lakóhelyemtől távol, szarért-húgyért. Itt berendezések kezelését, karbantartását, beállítását végeztem. Ezt követően 4 évet húztam le egy másik neves multinál minőségbiztosítási technikusként, ahol ahogy a neve is mutatja a minoségbiztosítás volt a feladatom. Elektronikai és mechanikai analíziseket végeztem. Utána átkerültem egy kis céghez ahol projekt vezetőként dolgoztam 2 évet. Projektek megvalósítása, irányítása, emberek irányítása, céges és munkavállalói ügyek intézése... Mostantól egy nagyobb cégnél dolgozok már karbantartás vezetőként, folyamatban van az FMV is.

Mint látod próbáltam karriert építeni technikus végzettséggel, mely úgy gondolom sikerült is. Ehhez rengeteg türelem, kitartás és erő szükségeltetik. A pecsét gyűrűs, sok papírja van főnökök/mérnökök közül sajnos nem mindenki becsüli meg a technikust...na ehhez kell a türelem.

Remélem tudtam segíteni!

2020. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ElekTamás88 válasza:

Fizeteseket elfelejtettem. Leirom sorrendben.

1. 140-160e bruttó

2. 160-240 bruttó

3. 260-308 bruttó

4. Jelenleg 450e bruttó

2020. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!