Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha még nincs tapasztalatom,...

Ha még nincs tapasztalatom, akkor mivel érdemes meggyőznöm a céget, hogy megéri nekik alkalmazni engem?

Figyelt kérdés

Elég gyakorlatias és tudásigényes szakma.

Tehát mindenképp... Kelleni fog fél-egy év, amíg tényleg hasznot tudok hajtani nekik. Addig betanulás és tapasztalatszerzés mehet részemről (meg nyilván sok információt össze tudok gyűjteni, ami a későbbiekben hasznos lesz). Ez nekik pedig költség addig. Sok költség.

Tudásom meg az van, amit az iskolapadban adtak... szóval semmit nem ér gyakorlat nélkül.


Szóval ez így egy ördögi kör. Sosem helyezkedhetem el a szakmámban, ha nincs gyakorlatom - nem lesz gyakorlatom, amíg nem alkalmaznak.

Most van egy lehetőség (vagyis hát a járvány után majd), és az interjún be kell bizonyítanom, hogy megéri nekik egy évet rámkölteniük. Hogyan tegyem ezt?


Nyilván fizuban nem lesz elvárásom. Ne haljak éhen, meg tudjak tartalékolni váratlan helyzetre, és ennyi elég. (Aztán ha már leszek ott valaki, akkor ez újratárgyalódhat.)


Tudásom bővítése jelenleg is zajlik levelezőn, meg később is. Fontos nekem az élethosszig tartó tanulás szemlélete.

Figyelemmel követem az aktualitásokat, informálódom a híroldalakról, szakmai fórumokról-csoportokból. Kutatom a lehetőségeket, piaci réseket. Szenvedélyes álmodozó típus vagyok, nem ismerek lehetetlent, szóval

De félek, hogy ez kevés lesz, mert jön valaki, akinek már valamiért van egy kis gyakorlata, és ezzel rögtön semmissé teszi, hogy én mit tudnék nyújtani a jövőben.

(az is már most a tervem, hogy egy okj-t megcsinálok, és egy alacsonyabb szinten csatlakozom be, úgy látszik nem lehet az egyetemi tudáshoz illő pozícióban kezdeni (magyarul szar a képzés :D ).)


Még azt kell tudni, hogy ebben a szakmában a járvány előtt sem volt sok állás hirdetve. Szűkebb terület, ezért sem szeretném megemlíteni.


2020. ápr. 20. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy azt kell, hogy elhiggyék, hogy nem fogsz lelépni, amint beletanultál (vagy akár még az előtt). Vállalkozóként azt látom, hogy főleg a fiatal kezdők pár havonta odébbállnak, emiatt nem lehet rájuk építeni, és különösen a kezdőknél rájuk költ a cég, mire pedig hasznot is hajtana, már elmegy.
2020. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

#1

Azért mennek el a fiatalok, mert miután már hasznot is termelnek, a cég nem emeli meg ehhez mérten a fizetésüket. Más cég meg piaci áron átveszi. Azoknál a cégeknél, ahol hajlandóak érdemi emelést adni, kisebb a fluktuáció.

2020. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!