Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Érdemes" azt hazudni, hogy...

"Érdemes" azt hazudni, hogy van szakmai tapasztalatom, hogy megkapjak egy állást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok embertől hallottam már,hogy úgy kapta meg az állását,hogy azt hazudta van már tapasztalata hasonló területen(és hozzáteszem nem is derült ki később).Én egy telemarketinges munkára jelentkeznék-ebbe sem nagy szám beletanulni.De hogy füllentsek?Gondoltam az önéletrajzba beleírom,hogy van x idő tapasztalatom ebben a szakmában.Ha rákérdeznek,hogy hol dolgoztam?Akkor mi a teendő?Ok,tegyük fel,arra gondoltam kinézek erre az esetre valami céget az ország másik felében.De ha leinformálják?Az elég ciki...Tényleg,annyi ismerős mondta már,hogy így szerzett állást mert máshogy nem vették volna fel...de el nem tudom képzelni,hogy nem derült ki a dolog.Vagy annyi elég lenne,hogy megemlítsek egy nevet?Mennyire valószínű,hogy utána néznek?Van valakinek tapasztalata ebben?

Nekem nagyon nagyon kellene ez a meló,nem is főként anyagi okból,hanem más miatt...

Előre is köszönöm!


2011. júl. 2. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad hazudni a C.V. -ben és az interjún. Minden előnyöst kiemelni,kicsit lehet ezeket fényezni, az előnytelenről (bölcsen) hallgatni ez jó. De nem szabad hazudni, az visszaüt nagyon hamar.

Kívánom, hogy sikerüljön!

2011. júl. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!De az a baj,hogy kritérium a tapasztalat.Igazából az érdekelne,hogy ilyenkor szokásuk-e a munkáltatóknak leinformálni az általam megnevezett helyet,hogy valóban dolgoztam-e ott...

Attól nem félek,hogy egy ilyen munka nem fog menni...még ha lenne is tapasztalatom,akkor is minden helyen be kell tanulni az ottani dolgokat...én rátermettnek érezném magam erre a munkára,az egyetemi gyakorlatom(ami persze teljesen más munka)is arról szól,hogy több száz emberrel találkozom egy héten,tudom őket kezelni.Egy telefonos melóhoz sem kell több:)

csak tényleg,félek,hogy lekérik az infot...az ciki lenne.Interjúra meg max.végigveszem itthon a lehetséges lebuktatós kérdéseket és előre meggyártom rájuk a választ:)

de nekem tényleg nagyon kell ez a meló:))

2011. júl. 2. 17:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

egy telefonos melóhoz az kell, el tud viselni, mikor elküldenek melegebb éghajlatra..

és ha olyanban gondolkoznál: diákmunkaként csináltál ilyet (azt nem tudják ellnőrizni, sehogy)

2011. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

:)

2011. júl. 2. 17:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan lehet egy kicsit füllenteni! Elmondom, hogy velem mi történt. Pályakezdő lévén rengeteg helyre jelentkeztem, de maximum az interjúkig jutottam csak. Ezután megpróbáltam azt amit egy ismerősöm mondott: beírtam az önéletrajzomba két olyan céget, mint "szakmai tapasztalatot" ahol nem is dolgoztam. De próbáltam olyan céget keresni ami nem abban a városban van. Azt nem mondom, hogy nincs benne kockázat, de mostmár felvettek, és nem derült ki.
2011. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hazudnék,mert sokszor kiderül az igazság.A volt kolléganőmet is úgy vették fel,hogy azt mondta van tapasztalat.Amikor meg ott volt,hogy dolgozzon csak pislogott.Még az alapdolgokkal sem volt tisztában.Így ki is derült,hogy a munkának még a közelében sem járt..El is küldték.

Én nem hazudnék mert úgyis kiderül.Manapság,mert elég gyakori,hogy leellenőrzik a referenciát..

(a diák melót is le tudják ellenőrizni ha akarják..)

2011. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen telefonos melónál simán behalózhatod, hogy a boróka2006 kft-nél dolgoztál telemarketingesként. Sajnos a cég már csődbe ment és felszámolták...


Ha kilépő papírokat / igazolást kérnek max. azt mondod feketén dolgoztál, mert csak erre volt lehetőséged.


Ezzel megbukni nem tudsz ebben a formában.

2011. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi!:)) igen,én is arra gondoltam ebben az esetben,hogy "feketén melóztam".De szerintetek érdemesebb kitalálni egy nem létező cégnevet vagy valami valósat keressek?Bocsi a sok kérdésért,de tutira akarok menni.

Mint mondtam attól nem félek,hogy nem fog menni a meló,tényleg vannak olyan területek,ahol ezt nem szabad eljátszani,de egy ilyenbe simán beletanul az ember 1 nap alatt...

2011. júl. 3. 12:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tettem,mint az előző írta. Kitaláltam egy cégnevet, amit már felszámoltak és kb 6éve dolgoztam ott-a történetem szerint. Persze, komolyabb melóknál már nem játszanák ezzel, mert ott tényleg kiderül,hogy értesz-e hozzá vagy sem:) De ilyen esetekben simán be lehet játszani.
2011. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
És ilyen helyen sztem nem fogják lecsekkolni, hogy ki mit hol dolgozott előtte. Főleg, hogy gondolom többen is dolgoznak itt és elég nagy fluktuációval.
2011. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!