Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy önkormányzati hivatal,...

Egy önkormányzati hivatal, mit tud nyújtani egy diplomásnak?

Figyelt kérdés

Facebookon látni,hogy több BME, BCE végzett ember is megye jogú önkormányzatnál dolgozik.

De, nem is idősek, hanem fiatalabb 20+, 30+ évesek.


Számomra ez nagyon meglepő.Mit keresnek ilyen diplomákkal ott?


Lehet csak én nem ismerem az állami szférát, de az én tudatomban az él,hogy az ilyen helyeken annyit sem kapnak a diplomások, mint egy takarító a plázában.


Nekem BGE diplomám van, akkor sem mennék önkormányzathoz, ha fegyvert fognak a fejemhez.Óriási a rugalmatlanság,a fizetések 25 évvel levannak maradva a versenyszférától.


A korombeliek szeretnek gyakran külföldre utazni, fesztiválokra járkálni.Mindezt egy önkormányzatos fizetésből lehetetlen finanszírozni.



Az állami szférában igazából, csak a minisztériumok tudnak perspektívát kínálni egy diplomásoknak.Ott magasabbak a fizetések, viszont nehezebb is bekerülni.


Én maradok a jó öreg multiknál.


2020. ápr. 21. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valszeg ezek az emberek kisebb igényekkel élik az életüket, esetleg nem sikerült a versenyszférában elhelyezkedniük és ez jutott. De ez téged miért zavar?
2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1#


Engem ez nem zavar csak nagyon meglepőnek találom.

Belefektetett sok-sok időt és pénzt a diplomába és csak "szotyi" pénzért dolgozik, nincs is igénye többre.



Egy BGE vagy BCE diplomával nem tud a versenyszférásban elhelyezkedni?

Na ne, ilyen a mesében sincs.

Ez a két legjobb egyetem az országban.

2020. ápr. 21. 12:46
 3/14 A kérdező kommentje:
BGF vagy BCE*
2020. ápr. 21. 12:46
 4/14 A kérdező kommentje:
***BME vagy BCE**
2020. ápr. 21. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy le diplomázott még nem garancia egy zsíros állásra. Lehet elég neki az is, ami ott nyújtanak. Hivatali dologozók nagyon nem szakadnak meg.
2020. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezen diplomák megszerzéséhez nem feltétlenül kell hatalmad energiákat befektetni. Látod is az eredményét. Valószínűleg aki kicsit komolyabban vette az nem az önkormányzatnál van.
2020. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szopatást... Alacsony fizetést... Megalázást, mert tele vannak politikai ejtőernyősökkel, akiknek mindent szabad.



Hát, kb ezt nyújtja egy önkormányzat. Persze, ha politkai ejtőernyős vagy, akkor tökéletes hely.

2020. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1. Több múlik a saját rátermettségén, hogy milyen egyetemen végzett.

2. Ha vidékre ment magánéleti okból, akkor ott lehet, hogy örül, hogy van valami.

3. Sokan fusiznak állami, önkormanyzati meló mellett.

4. Budapesten vannak olyan hivatalok, amelyek jó beugrót jelenthetnek a versenyszféraba, így a fiatalok pár évet lehúznak, aztán tipli. Pl. OGYÉI-ból gyógyszercéghez.

2020. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy egy pályakezdőért két kézzel kapkodnak a multik. És egyet ne felejts el, multihoz nagyon jó nyelvtudás kell, állami szférába nem. Nálunk vagy 10-en diplomáztunk le, mert a többieknek nem volt meg a nyelvvizsgája.
2020. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A francokat kell multihoz nyelvtudás. Van terület, ahova kell, van ahova nem.


Tőleg megkérdezték a felvételkor, hogy beszélek e angolul, mondtam, hogy igen. Aztán 4 évvel később, mikor eljöttem, akkor belegondoltam, hogy egy árva szót nem kellett megszólalnom, pedig nem takarító voltam.


De ilyen szotorikkal (meg a multi csak kizsigerel) lehet ijesztgetni az egyszeri munkavállalót, különben senki nem menne KKV-hoz, meg állami szutyokhoz.


Barátnőm is, mikor összejöttünk olyan multi ellenes doglokat nyomott, mintha a pokolba járnék dolgozni. Aztán szépen látta, hogy milyen nálunk az élet, és milyen náluk, és rájött, hogy őt kegyetlenül átverték azzal, hogy "inkább a halál, mint egy multi"

2020. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!