Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy önkormányzati hivatal,...

Egy önkormányzati hivatal, mit tud nyújtani egy diplomásnak?

Figyelt kérdés

Facebookon látni,hogy több BME, BCE végzett ember is megye jogú önkormányzatnál dolgozik.

De, nem is idősek, hanem fiatalabb 20+, 30+ évesek.


Számomra ez nagyon meglepő.Mit keresnek ilyen diplomákkal ott?


Lehet csak én nem ismerem az állami szférát, de az én tudatomban az él,hogy az ilyen helyeken annyit sem kapnak a diplomások, mint egy takarító a plázában.


Nekem BGE diplomám van, akkor sem mennék önkormányzathoz, ha fegyvert fognak a fejemhez.Óriási a rugalmatlanság,a fizetések 25 évvel levannak maradva a versenyszférától.


A korombeliek szeretnek gyakran külföldre utazni, fesztiválokra járkálni.Mindezt egy önkormányzatos fizetésből lehetetlen finanszírozni.



Az állami szférában igazából, csak a minisztériumok tudnak perspektívát kínálni egy diplomásoknak.Ott magasabbak a fizetések, viszont nehezebb is bekerülni.


Én maradok a jó öreg multiknál.


2020. ápr. 21. 12:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vannak jobb és vannak rosszabb munkahelyek, egy azonos cégen belül is. Nem mindegy a munkakör, a főnök. Én eddig csak olyan helyen dolgoztam, ahol kellett a nyelv, szóba sem álltak anélkül senkivel, és az interjú is angolul folyt.
2020. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10:

Mondjuk én meg nem sok olyan komoly céggel találkoztam, ahol nem kellett tudni valamennyire angolul, és ez alatt nem csak multikat értek, hanem KKV szektort is. Nekem legalábbis az összes eddigi munkahelyemen kellett, és nem csak papiron, hanem ténylegesen ism

2020. ápr. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valószínű ennyi elég nekik igaz nem verik a plafont a fizuk viszont nem is szakad meg a melojaba. Nos kinek mi vagy keves munka szar penz vagy dolgozol es penzt keresel.
2020. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom akik onkormi intezmenyeknel dolgoznak hogy tudnak megélni?😕kis foci kis fizetes kis igeny. 400bol nem jovok ki ugy ahogy ja meg hat igenyeim is vannak. Az onkormis dolgozok gondolom nem a pradaba vasarolnak es a kanarin nyaralnak evente.Engem inkabb zsigereljen ki a multi 😛jo penzert minthogy troger eletet eljek nap nap mint nap. Allami ceg kis igeny ennyi ja meg lustasag. Mivel azt se tudjak mi az a meló. Juj sztem en mar hajlektalan szintu eletet elnek ha ott tolnám. De hat ugye kinek mi😛
2020. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!