Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemetorszagban mennyi szamit...

Nemetorszagban mennyi szamit jo fizetesnek?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szeretnek beszelni rola itt az emberek, a neten nezegetek utana, de tok jo lenne tudni, hogy megis minek szamit, amit keresek. :D


Boltban dolgozom, arufeltoltokent, nem egy brutal munka, allando delelottos, teljes allas, 1500€ nettot kapok (a brutto 2000 valamennyi). Ez kozepkategorias, vagy inkabb a szar fele tendal?


2020. ápr. 21. 16:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Előző, szó szerint ugyanezt akartam írni. Én is 2000 eur keresek Budapesten (+ a feleségem bevétele), saját házban élek Pest mellett. Én se mennék 5000 eur fizetés alatt el külföldre.
2020. ápr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

10,11 szívemből szóltatok.

Nem mindenki gyári melós itthon.

Én konkrétan a legpiacképesebb területen vagyok(IT),még szép,hogy 5000 alatt a balszemem nem nyitnám ki külföldön.

És ez se jó pénz egy közép középszint kb.

Fémmunkás pozit láttam ennyiért,sima fém melós semmi extra.

Lassan itthon is IT-ban hozzáteszem meg lehet keresni a 4000 eurót nettóban,igen vannak ilyen pozik,nyilván nem 2 év után hanem több év gyakorlat perfekt idegennyelv tudás meg soft skillek tömkelege.


Szoktuk mondani nem véletlenül tanultunk.

2020. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem mindenki IT-s, direkt leirtam a foglalkoztatottsagom, aztan hozzatettem hozzaszolasban hogy NRW, plusz az aprosag, hogy allando delelottos vagyok, szoval egy muszak, hetvege fixen szabad. A melo nem veszes, nemely napokon kimondottan tingli-tangli. :) Van egy hobbim emelle, amivel havi 200-300€-val ki tudom egesziteni a keresetem. Eltartottak nincsenek, a lakasom mindennel egyutt 390€. 700-1000€-t teszek felre havonta. :)
2020. ápr. 22. 22:30
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja, baratnom van. Az o tesoja irodan dolgozik es 1600 nettot visz haza. Pedig iroda, szuletett nemet. Szoval az 5000-el szerintem sem kene dobalozni. :D
2020. ápr. 22. 22:31
 15/18 anonim ***** válasza:
@14 A kérdés az volt, hogy mi számít jónak. Szerintem ez a világ tök nagy részén kábé egy multis osztályvezető vagy egy szenior fejlesztő szintje meg attól felfele. Amikor megengedheted magadnak, hogy az ország bármely pontján élj, évi 2-3-4 alkalommal tudsz nyaralni, jó éttermekbe járhatsz, futja hobbikra, fodrászra, fürdőbelépőre, színházra, könyvekre, ésatöbbi. Senki nem mondta, hogy ne lenne jobb életed, mint egy hasonló beosztású melósnak Magyarországon, de úgy takarékoskodni, hogy a város egyik legolcsóbb környékén élsz és max otthon sörözgetsz nem is éppen dolcsevíta.
2020. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azert ez szerintem szemelyfuggo is, en nem szeretek bulizni meg hasonlok, de utazasra koltok. En ugy erzem, tok jol kijovok a penzembol, es a kerdes nem az volt, hogy mi szamit atlagon feluli fizetesnek, hanem mi szamit jonak... mondhatni atlagosnak. Nem hiszem, hogy amit itt leirtal, utolso, az atlagosnak mondhato. Ne szalljunk mar el.
2020. ápr. 23. 09:10
 17/18 anonim ***** válasza:

@16 Olvasd el a kérdésedet. Az volt, hogy mi számít jónak. Egy ötfokú skálán az mondjuk egy négyest jelent, az átlagos egy hármast. A te fizetésed (ez nem azt jelenti, hogy nem élhetsz belőle neked megfelelő életszínvonalon) a német átlag alatt van, ez lenne egy kettes.


Nincs ebben semmi elszállás, ha megerősítést vártál arra, hogy az általad szubjektíven kényelmesnek tartott fizetésed jó, akkor azt tudom mondani, hogy tökre örülök, hogy elégedett vagy vele, meg tudsz haladni az életben, hajrá. Ettől még objektíve nem olyan pénz, amiből mondjuk 10 év múlva erős középosztálybeli lehetnél Németországban.

2020. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Szerinted, ha elismertetem a bizonyitvanyaimat, es el tudok helyezkedni "rendesen" a kereskedelemben (elado), akkor tobbet vihetnek haza?


A kozeposztalyhoz sosem fogok tartozni, otthon sem volt ugy, sot... De az otthoni fzetesemmel nem egyszer a nullan voltam ho vegen, itt azert a kozeleben sem.

2020. ápr. 23. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!