Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi Magyarországon...

Szerintetek mi Magyarországon az a legkisebb nettó összeg ami alatt nem szabad elvállalni egy munkát?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 19:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Nettó 500ezer alatt nem éri meg felkelni se.
2020. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Minimálbér. Alatta nem szabályos
2020. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Az a nagyon minimum, amiből tudsz kaját venni és rezsit fizetni (tehát nem döglesz éhen, de hála az égnek teljességgel rabszolga vagy), szerintem valami 130 ezer körül lehet. Onnantól kezdve, hogy az üres kiflinél nagyobbak az igényeid, ezt emeljük meg mondjuk 160-ra. Ha még van a pofádon bőr egy autóval is rendelkezni (és most egy pillanatra feledkezzünk meg a bő 300 ezres jogsiról, illetve az autó vételáráról és az átírási költségekről és csak az üzemben tartást számoljuk), akkor ez legyen úgy 200 ezer. Akarjunk félretenni mondjuk egy 30 ezret havonta, és kijön egy 230 ezres fizetés. Nyilván ezek tőszámok, meg mindenkinek mások az igényei, meg nem mindenki vágyik autóra, és a többi, de számoljunk ezzel - és akkor persze ez nem albérlet, hanem egy saját/örökölt lakhatás vagy szülőkkel/lakótárssal/élettárssal élés.


Na most szerintem látjuk, hogy ekkora nettóhoz közeli értéket is megkockáztatom, hogy az ország 60%-a az életében nem látott még egy összegben, a maradék 10%-a a közelében jár, mondjuk 15%-a ekörül keres, és csak a maradék 15% keres rendszeresen többet. Persze megint csak hasamra ütöttem, amikor a számokat írtam, de én ezt látom magam körül.


Szóval mekkora minimumért lenne szabad egy ideális esetben felkelni és elmenni dolgozni? Úgy 200-250 körül. A valóságban? 180-at vigyél haza, és elmondhatod magadról, hogy megkapod a magyar mediánt.

2020. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen élethelyzet függő. Jelen helyzetemben én nettó 300 alatt ki se kelnék az ágyból, de talán 400-ért se. Van aki nettó 1 millió alatt se. Más meg a seggét verné a földhöz havi tisztán 100-tól is örömében.
2020. ápr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

netto 130alatt semmikepp de tenyleg!

Ha megteheted tobbert , de alatta semmikepp.

En peldaul ezert mondtam fel egy munkahelyen mert kevesebbert jelentettek volna be es nem egyeztem bele. Igy olyan helyzetet teremtett a fonok h muszalj volt felmondnom.

Nen tudtam.elhelyezkedni mert beutott a jarvany.

Most 0ft al othon vagyok , mert lejartca munkanelkulim is.

A kormany sz@rik h segitsen pedig evekig adoztam.(es diplomas vagyok)


Maganvallalkozasban folytatom inkabb ,mintsem szolga legyek 130alatt

2020. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
58%

#5-ös válaszolónak:


Nettó 130-at 8 általánossal is megkeresnek az emberek, ezért kár volt egyetemre járni.

2020. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nettó 130-at 8 általánossal is megkeresnek az emberek, ezért kár volt egyetemre járni.“


Hát MÁR nem..... már az is jó ha vki a minimált megkapja.


sok diplomás is van akinek a bére az elmúlt hónapban pont 130-al lett kevesebb mint a 130 így 0 ft--ot keres. Én is.


Van olyan vendéglátós ismerősöm aki még januárban azzal állította falhoz a főnökét hogy vagy kap +50-el többet vagy otthagyja. És meg is kapta.

Azóta az étterem csődbe ment bezárt és mindenkinek lapát. Most örülne egy minimálbéres melónak is nem még béremelésen alkudjon!


C«est la vie!

2020. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Nettó 240e-ért nem mentem vagyonőrnek, így a civil szférába helyezkedtem el, de elmondhatom, hogy 300e nettó alatt, fel se kelek. Sajnos ez a minimum, amiből a havi kiadásaimat, albérlet, kocsi fedezni tudom. Aki meg diplomával annyira életképtelen, hogy akár 130e-ért is dolgozna, na az olyan nem is érdemel jobbat.
2020. ápr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Aki meg diplomával annyira életképtelen, hogy akár 130e-ért is dolgozna, na az olyan nem is érdemel jobbat.


te átaludtad az elmúlt 2 hónapot? Nagyon sokan vannak akik diplomával akár diplomákkal BÁRMIT ÉS BÁRMENNYIÉRT dolgoznának de semmi sincs.

Amikor a tesco toborzóiroda "nem fogad" jelentkezőt - na ilyen még a történelemben nem volt.. MOST VAN!!

És lesz ez még így se!

2020. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"a civil szférába helyezkedtem el"



Ja és tessék mondani : MI AZ A CIVIL SZFÉRA? Hm? Az micsoda? A munkahelyek viszonylatában?

2020. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!