Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kérik, hogy fizetési...

Ha kérik, hogy fizetési igényt az önéletrajzomban jelöljem meg, akkor nettó, vagy bruttó összeget írjak bele? Esetleg írjam oda, hogy "Nettó <összeg>"?

Figyelt kérdés
2019. júl. 30. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

bruttót

mert egyébként honnan tudják, hogy pl hány gyereked van?

2019. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy beleírom, hogy 82..
2019. júl. 30. 15:53
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Bruttót írj. Bérkalkulátor segítségével be tudod lőni, hogy az általad elfogadható nettónak mennyi a bruttója.
2019. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Írj nettót, számolgasson a cég. Te annyit kapsz készhez, pont.
2019. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Bruttót írj, mert azonos bruttó mellett nem ugyanannyi egy 3 gyerekes nettója, mint egy gyermektelené. De amúgy feltételezhetően nem fogyatékosak, és a nettót is be tudják lőni, hogy mit jelent.
2019. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bruttot irj, honnan tudja a ceg hogy mikyen kedvezmenyeid vannak?
2019. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én nettót adtam meg, aztán szerződéskötésnél kiszámolták, hogy mennyi a bruttója. Bár nekem leírnom nem kellett, csak szóban kérdezték.
2019. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Mindegy melyiket írod, csak jelöld meg, hogy az nettó vagy bruttó. Nyilván ha nettót írsz, kedvezmények nélkül számolják a bruttóját.
2019. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Nettó bért is adhatsz meg. Viszont a tisztát, ne számolgasd, hogy van x gyereked az annyi plusz etc...

Magyarul, ha nettó 300ezer, akkor az a bruttó 451ezret jelentse, ne a bruttó 391ezret, a kedvezmények a béred után év végén is igénybe vehetőek, a munkáltató a belépéskor nyilatkoztat, hogy mit kérsz mit nem kérsz. Bértárgyaláskor a minden kedvezmény mentes bért értik a nettó alatt amúgy is, ha azt mondják, nem fognak tippelni, hogy első házas x gyerekes etc...

2019. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3%

" Én nettót adtam meg, aztán szerződéskötésnél kiszámolták, hogy mennyi a bruttója"


mi nem szoktunk foglalkozni azzal a néhány százalék fogyatékossal, akik még csak egy interjún nem voltak bent már munkát csinálnak a cégen belül

2019. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!