Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főnöknek el kell fogadnia az...

Főnöknek el kell fogadnia az egész napos netleállást és emiatt egész napos home office kiesést? Lévén én vétlen vagyok?

Figyelt kérdés

Vodafone-UPC fúzió miatt érdekes dolgok mennek, szakadozik a net, de a minap egész napos kiesés volt. Emiatt mivel home officeban vagyok aznap semmit se tudtam csinálni ráadásul ezt fel se lehet nekem róni mert nem nálam volt a hiba.

Emiatt megteheti a főnök hogy aznapra egy fillért se ad munkabérnek? Lévén a munkavégzés nekem fel nem róható hiba miatt következett be?

Olyan ez mintha bemennék a céghez és nem lenne áram. Én ott voltam munkára készen de rajtam kívül álló ok miatt nem volt munkavégzés-jár a bér. Volt rá példa.

Most a szitu nem ugyanaz? én ott voltam munkára készen de rajtam kívül álló okokból nem volt munkavégzés-jár a bér? Jogiforum.hu szerint igen.

Pláne hogy a home office elégg szürke terület mert a munkaszerződés egyáltalán nem szabályozza nem is említi.


2020. ápr. 28. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mobilnetet meg kell osztani a gépeddel, aztán lehet dolgozni ezerrel.


Amúgy meg nem munkaügyis troll módjára utólag kell verni az asztalt, hanem amikor látod, hogy már egy fél órája nincs net, akkor felhívni a főnököt, hogy mi a helyzet, mi legyen.

2020. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Mobilnetet meg kell osztani a gépeddel, aztán lehet dolgozni ezerrel."


És azt te fizeted? Vagy a cég? Vagy ki? Mert nekem nincs mobilnetem. És azért nem veszek hogy a cégnek jó legyen.(ja nem, hazudok, a feltöltőkártya mellé jár inygen 150 MB mobilkeret, egy zoomos meeting esetén elég is vagy 5 percre)

meg aztán mobilnet asztali géppel? És hogyan ? Wifi van? Nincs.


A harmadik meg fel lett hívva a főnök és annyi volt a tanács hogy amint megjön a net melózzak. De mivel este 18kor zár a céges rendszer és a net 18ig nem jött meg így... így annyi volt.

2020. ápr. 28. 09:48
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

És az egész cégből csak neked ment el a net és csak te nem tudtad megoldani? Hm?

De úgy látom most van neted, szóval gyakori helyett inkább dolgozz.

2020. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

A te kötelességed az otthoni munkavégzés lehetőségeit megteremteni és ebbee az internet beletartozik.


Nagyon egyszerűen áthidalható az ilyen probléma mobilnettel és ezt te is tudod...

2020. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan ez mintha bemennék a céghez és nem lenne áram."


Nem, nem olyan. Ez olyan, mintha reggel elromlana az autód és emiatt nem jelennél meg a munkahelyeden. Az autó ugyan úgy a tied, mint az otthoni interneted. Vagy szerinted ha nem jelensz meg a munkahelyeden mert elromlott az autód akkor is járna a bér?


Egy szabadnapot vonjon le a cég és kész.

2020. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elfogadni a főnöködnek semmit se. Nem dolgoztál home officeba. A főnöködet nem érdekli a neted hiánya, az a Te bajod.
2020. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Az autó ugyan úgy a tied, mint az otthoni interneted. "



Madárkám. Vigyázzunk mert ha ezt így elfogadjuk, akkor a cég NAGYON kényes helyzetbe került! De NAGYON KÉNYESBE! Mert ha a net az enyém (az is!) akkor a cég AZ ÉN TULAJDONOMAT képező eszközt használ munkavégzésre és üzleti haszonszerzésre?

Ez nem tilos ugyan, na de akkor bérleti díj használati díj, amortizációs hozzájárulás is jár nekem!

Hátha az az enyém és a cég használja-ingyen használja ezek szerint?


Hm?

Vagy akkor hogy van ez?

A net az enyém oké a cégnek köze hozzá semmi oké-na de akkor ne is várhatja el még azt se hogy legyen! Hiszen magad írtad az enyém és a cégnek köze hozzá semmi.


Hát akkor?

Most van köze hozzá vagy nincs?

Mert ha NINCS, akkor számon se kérheti-evidens.

2020. ápr. 28. 16:34
 8/21 anonim ***** válasza:
A hozzászólásodból színvonalából látszik, hogy agyilag van némi hiányod. Azért leírom, hátha más is olvassa: a legtöbb helyen a home office szabályozva van, így az a mérvadó, ami a szerződésben van. Van ahol fizetnek némi extrát (internet hozzájárulás stb.) de ez elég ritka. Ha nincs ilyen, akkor a munkavállaló felelős azért, hogy munkavégzésre alkalmas körülményeket teremtsen. A home office egy extra jogosultság, nem jár alapból.
2020. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

": a legtöbb helyen a home office szabályozva van, így az a mérvadó, ami a szerződésben van."


Madárkám!

Így van! Én meg leírtam már az elején!Idézem magamat "Pláne hogy a home office elégg szürke terület mert a munkaszerződés egyáltalán nem szabályozza nem is említi."


Úgyhogy a szerződést azt ne hozd ide mert abban egy büdös szó sincs erről!


És a home office extra juttatás ez megint fals nem juttatásként kaptuk meg ezt hanem mert az irodaépület tulaja (a cég csak bérlő) BEZÁRATTA az irodaépületet ahogy van és a cégnek nem volt semmi más választása. Minket meg se kérdeztek.


Szóval ne állítsuk úgy be hogy "belementél a home officeba" mert

a) engem senki meg nem kérdezett kész szitu elé állítottak

b) nincs is más választásom-be nem mehetek mert zárva a hely



Madarak.

2020. ápr. 28. 17:06
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk sose volt ilyen probléma, mert a lényeg az, hogy a munka el legyen végezve. Pl a párom is ha kell akkor túlórázik vagy plusz munkát vállal. Nem is kell aggódnia a munkahelye miatt.

Viszont amilyen hozzáállásod van a munkád felé inkább húzd meg magad. A főnököd helyében kicsapnálak, még akkor is, ha végkielégítéssel jár. Hegyekben vannak a munkanélküliek, akik jóval nagyobb lelkesedéssel dolgoznának nálad.

2020. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!