Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy recepciós átlagba mennyit...

Egy recepciós átlagba mennyit keres?

Figyelt kérdés

Egy újonc recepciós mennyit keres, és milyen végzettség szükséges ahhoz, hogy valaki recepciós lehessen? A legtöbb állásajánlatba középfokú iskolai végzettség van feltüntetve, mint elvárás, de van ahol felsőfokú. A felsőfokú végzettség konkrétan mit takar?

Aki recepciósként dolgozik, szereti amit csinál? És van keresett az ilyen emberekre Magyarországon, vagy telített a szakma?


2010. júl. 28. 17:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan Budapesten mi a helyzet, és az iylen nagyobb városokban. Gondolom vidéken kevesebb egy ilyen szakmában dolgozó fizetsége, mint Bp-n.
2010. júl. 28. 17:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Minimálbértől kb százezer forintig terjed a fizetés.

Ahol csak azt írják, hogy felsőfokú végzettség kell, ott mindegy, hol végeztél, csak legyen felsőfokú papírod.

2010. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha felsőfokú végzettség kell, akkor nem hiszem hogy bölcsész végzettséggel felvennének. Tehát szakirányos végzettség, ha középfokú akkor az valami kis szálloda vagy panzió. De nagyobb szálloda lánc felsőfokú végzettséget szokott kérni.. A feladatod pedig a vendégek ki és bejelentkezés lebonyolítása, taxi rendelés, programokról, lehetőségekről információ nyújtás, extra kívánságok teljesítése, postai küldemény szortírozása, szobai belépő kártyák vagy kulcsok átvétele, elég sok rétű munka ez ám, és nem csak ott állni és támasztani a pultot. Minimálbér ha egy kis panzió, de ha egy nemzetközi hotel akkor borravalóval bőven 100 ezer vagy még több!
2010. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Iszonyat alacsony összegek amiket írtatok keresett alatt. Nekem vagy egy ismerősöm aki már az egyetem alatt recepciósként dolgozott és bölcsész, most már főállásban van ott és bizony bruttó 200 körül keres úgy tudom..

Szerintem nagyban függ attól hol is dolgozol.

2012. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!